شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

صفوی: مواضع برخی‌ها در مونیخ ناشی از شکست در جنگ نیابتی عراق و سوریه

تسنیم

ائتلاف ایران، روسیه، عراق و سوریه به دنبال امنیت پایدار منطقه
شناسه خبر: 1338327 سرویس: اجتماعی
 ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۹
مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به توفیق ائتلاف ایران، روسیه، عراق و سوریه گفت: جنگ نیابتی آمریکا، صهیونیست‌ها، ترکیه، قطر و عربستان در سوریه و عراق با شکست مواجه شده و مواضع برخی کشورها در مونیخ، به دنبال عصبانیت ناشی از این شکست‌ها است.
سرلشکر یحیی رحیم صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اتفاقات اخیر منطقه و مواضع برخی کشورها در اجلاس مونیخ اظهار داشت:‌ جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای در غرب آسیا، به دنبال صلح و امنیت پایدار در این منطقه است و هزینه‌های لازم را پرداخت کرده و در ائتلافی با سوریه عراق و روسیه، به سمت ایجاد امنیت پایدار به نفع مردم منطقه حرکت کرده است.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، با اشاره به موفقیت ایران در مقابله با تروریست‌های منطقه گفت: ایران در این راهبرد خود که مبارزه با تروریست‌ها و ناامن‌کنندگان منطقه است، موفق و پیروز شده و این پیروزی ایران در تثبیت امنیت در سوریه و عراق موجب خشم ایجاد کنندگان داعش شده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز آن‌هایی که ایدئولوژی خود را به داعش دادند، آن را با سلاح و مهمات خود تجهیز کردند و مرزهای خود را در اختیار این تروریست‌ها قرار دادند و اشغالگرانی که در الباب سوریه، آن را اشغال کرده‌اند بهتر می‌دانند ایران به دنبال ایجاد امنیت برای مردم منطقه است.
رحیم صفوی ایجاد ناامنی در کشورهای اسلامی منطقه را راهبردی برای تامین امنیت صهیونیست‌ها دانست و افزود: شکی نیست که تخریب زیرساخت‌های کشورهای محور مقاومت، راهبرد امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است و امروز نیز مردم منطقه می‌دانند که آمریکاییها و صهیونیست‌ها به دنبال چه هستند.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ما امیدواریم در مقابل تفکری که به دنبال ناامن سازی منطقه است، همه دولت‌های منطقه که به ایجاد امنیت برای مردم و جلوگیری از تجزیه کشورها فکر می‌کنند، در ائتلافی هماهنگ با جمهوری اسلامی ایران، با افکار پوسیده‌ای که راه به جایی نمی‌برد، مقابله کنند.
وی در پایان در واکنش به مواضع اتخاذ شده برخی کشورها در اجلاس مونیخ خاطرنشان کرد: واقعیت این است که جنگ نیابتی آمریکا، صهیونیست‌ها، ترکیه، قطر و عربستان در سوریه و عراق با شکست مواجه شده و مواضع ناپخته برخی کشورها در اجلاس مونیخ، به دنبال عصبانیت‌شان ناشی از این شکست‌ها است.
انتهای پیام/

منبع: تسنیم، 7 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
تسنیم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.