شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۷ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دو عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا: ترامپ در مقابل ایران خواهد ایستاد

صدای آمریکا

دو عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا: ترامپ در مقابل ایران خواهد ایستاد
تد کروز سناتور ایالت تگزاس، و مایکل مک‌کال، نماینده ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان کنگره آمریکا، مقاله ای در بخش نظارت وبسایت «یواسای تودی منتشر کردند که ضمن انتقاد از سیاست های کابینه باراک اوباما در قبال ایران، بر اهمیت مقابله کابینه پرزیدنت ترامپ با رژیم ایران تأکید می کند.
سناتور کروز و مایکل مک‌کال در مقاله خود با اشاره به اقدامات ایران در آزمایش موشک های بالیستیک، تهدید نیروهای آمریکایی در خلیج فارس، بازداشت ملوانان آمریکایی، و حبس نامشروع شهروندان آمریکایی در ایران، گفتند «اینها، اعمال یک رژیم معقول و دوستانه نیستند؛ اینها اقدامات اراذلی خودکامه است.»
این دو عضو کنگره آمریکا همچنین با اشاره به اینکه ایران بزرگترین حامی تروریسم در دنیاست، گفتند کابینه اوباما به مدت هشت سال به خواسته های ایران تن داد و هم اکنون کابینه ترامپ اطمینان حاصل خواهد کرد که آمریکا بالاخره در مقابل خصومت های رژیم ایران بایستد.
تد کروز و مایکل مک‌کال در مقاله خود به مصوبه ای در حال بررسی اشاره کردند که از وزارت خارجه آمریکا می خواهد تا با مرور فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، تعیین کند آیا این سازمان باید در فهرست سازمان های تروریستی قرار گیرد تا نه.
آنها گفتند، «کابینه ترامپ باید دقیقا همین کار را انجام دهد» چراکه سپاه پاسداران مسؤل اشاعه ایدئولوژی های رادیکال رژیم ایران و حمایت از گروه های تروریستی در سراسر دنیا است.
به گفته این دو عضو کنگره آمریکا، حمایت ایران از گروه تروریستی القاعده اغلب نادیده گرفته شده است.
آنها با استناد به گزارش ویژه حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در آمریکا گفتند، ایران در تسهیل انتقال نیروهای القاعده به داخل و خارج از افغانستان نقش داشته است.
تد کروز و مایکل مک‌کال در خاتمه مقاله گفتند «ما هیچوقت با رهبران ایران درباره تعدیل در مواضع افراط‌گرایانه شان مسالمه نخواهیم کرد، اما می توانیم با مقابله با آنها، از کشور و منافع خود دفاع کنیم.»

منبع: صدای آمریکا، 13 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
صدای آمریکا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.