شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

«حمله چکشی» مانوردر فلوریدای آمریکا برای برخورد با قایق‌های تندروی ایرانی

صدای آمریکا

«حمله چکشی» مانور شبیه‌سازی در فلوریدای آمریکا برای برخورد با قایق‌های تندروی ایرانی
حدود ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جت های جنگی در مانوری برای شبیه سازی برخورد با قایق های تندروی ایرانی در فلوریدای آمریکا شرکت کردند.
این مانور را پایگاه نیروی هوایی اگلین سازماندهی کرد و نام آن را «حمله چکشی» نهاد تا به یکی از تهدیدهای صورت گرفته علیه نیروی دریایی آمریکا یعنی حملات از سوی قایق های تندرو رسیدگی کند.
ایران بارها با استفاده از قایق های کوچک تندرو برای کشتی های نیروی دریایی آمریکا در آبهای آزاد خلیج فارس مزاحمت ایجاد کرده که به نوشته بیزنس اینسایدر هر یک از این اقدامات قابلیت تبدیل شدن فوری به درگیری های وسیع تر را داشت.
کشتی های نیروی دریایی آمریکا همچنین در موقعیت مشابه در مقابل قایق های تندروی حوثی های یمن با حمایت ایران قرار گرفت و گلوله هایی را به علامت هشدار شلیک کرد.
پیش از آن در ماه ژانویه یک کشتی عربستان سعودی در خلیج یمن هدف حمله سه قایق تندروی حوثی های تحت حمایت ایران قرار گرفت و دو ملوان سعودی کشته شدند.
نیروی دریایی آمریکا به نقطه ضعف کشتی های عظیم و میلیون ها دلاری خود در مقابل قایق های کوچک و ارزان واقف است اما حمله ماه ژانویه در یمن ثابت کرد که تهدید جدی تر از آن چیزی است که گمان می شد.
بخشی از هدف مانور سالانه نیروی هوایی آمریکا پاسخگویی به این پرسش است که نیروی دریایی چطور باید با حملات ناگهانی قایق های تندرو مقابله کند.
یک سرهنگ ارتش آمریکا گفت یکی از موقعیت هایی که در این مانور تمرین شد دقیقا شبیه سازی آنچه بود که با نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پیشتر تجربه شده بود.
پاتریک مگاهان یک کارشناس نظامی ایران در بنیاد دفاع از دموکراسی به بیزنس اینسایدر گفت که حتی بدون نیروی هوایی، نیروی دریایی آمریکا راه های فراوانی برای مقابله با تهدید حملات قایقی به سبک ایران دارد.
او گفت: «هلیکوپترهای آپاچی ارتش آمریکا نیز بارها با هدف تمرین دقیق این موقعیت ها در خلیج فارس در مانور شرکت کرده اند.»
 
 

منبع: صدای آمریکا، 13 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
صدای آمریکا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.