شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دولت ترامپ خواستار پایبندی ایران به برجام شد

تسنیم

با وجود خواندن برجام به‌عنوان بدترین توافق تاریخ آمریکا
دولت ترامپ خواستار پایبندی ایران به برجام شد
دولت ترامپ که برجام را بدترین توافق آمریکا در طول تاریخ می‌خواند، اکنون خواستار پایبندی ایران به برجام شده است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی سخنانی اعلام کرد: ایران بایستی به‌نحو دقیق و کامل به تمامی تعهداتش تحت برجام پایبند باشد.
 وی افزود: هیچ چیز کمتر از اجرای دقیق برجام، جامعه بین‌المللی را از پایبندی ایران به تعهداتش مطمئن نخواهد کرد.
نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اضافه کرد: آمریکا از گزارش مفصل‌تر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص راستی‌آزمایی از تعهدات ایران در برجام استقبال می‌کند.
نماینده آمریکا در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین مدعی شد: ادامه راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات برجامی ایران در اطمینان‌بخشی بین المللی درباره ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، امری ضروری است.
 پایگاه اینترنتی دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در وین متن بیانیه آمریکا درباره جلسه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره راستی آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران را منتشر کرد.
این بیانیه را آندریو شوفر  Andrew J. Schofer کاردار و جانشین نماینده اصلی آمریکا در دفتر نمایندگی سازمان ملل در وین و آژانس بین المللی انرژی اتمی قرائت کرد.
در این بیانیه آمده است: آمریکا قدردانی خود را از مدیرکل به‌علت گزارش وی در تاریخ بیست و چهارم فوریه درباره اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و نیز قدردانی خود را از دبیرخانه به‌علت ارائه گزارش در بیست و هشتم فوریه، اعلام می‌دارد.
ما از مدیرکل، معاون مدیرکل در امور پادمان و کارکنان آنها و از ادامه تلاش حرفه‌ای‌شان برای انجام دادن مسئولیت‌های‌شان در ایران، قدردانی و تشکر می‌کنیم.
ما از تأیید مدیرکل مبنی بر ادامه اقدام  آژانس بین المللی انرژی اتمی در نظارت بر اجرای تعهدات هسته‌ای ایران و راستی آزمایی آنها، استقبال می‌کنیم.
در ادامه بیانیه آمده است: ادامه راستی آزمایی و نظارت بر تعهدات برجامی ایران در اطمینان بخشی بین المللی درباره ماهیت صرفاً صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای ایران، امری ضروری است. همان‌طور که ما در گذشته تصریح کردیم، امروز نیز بار دیگر تأکید می‌کنیم که ایران باید به‌صورت دقیق و کامل به همه تعهدات و تدابیر فنی در مدت تعیین شده، پایبند باشد تا آژانس بین المللی انرژی اتمی بتواند چنین اطمینان بخشی را بدهد.
انتهای پیام/.*

منبع: تسنیم، 17 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
تسنیم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.