شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۷ تير ۱۴۰۱ - ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ابراهیم جعفری: عراق به طرحی مشابه مارشال نیاز دارد

ایسنا

ابراهیم جعفری: عراق به طرحی مشابه مارشال نیاز دارد
وزیر امور خارجه عراق با اشاره به اینکه کشورش با ورود ترکیه به خاک خود مخالف اما به روابط با آنکارا پایبند است، تاکید کرد، عراق به طرحی مشابه طرح مارشال نیاز دارد.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق،‌ ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق در دیدار با برت مک گورک، نماینده آمریکا در ائتلاف ضد داعش و هیات همراهش روند عملیات نظامی علیه داعش و پیروزی‌های نیروهای مسلح عراق در مبارزه با تروریسم را مورد بررسی قرار داد.
طبق این بیانیه جعفری تاکید کرد: مردم عراق به فداکاری‌های خود در راستای آزادسازی تمامی خاک کشورشان از دست تروریست‌های داعش ادامه خواهند داد. پیروزی‌های بزرگی که در این مسیر به دست آمده نتیجه تلاش‌های قهرمانان و دلاوران عراقی در دفاع از خاک کشورشان و مبارزه با تروریسم به نیابت از مردم کل جهان است.
وزیر امور خارجه عراق افزود: عراق به طرحی مشابه طرح مارشال جهت برقراری امنیت و ثبات، بازسازی‌ها و توسعه اقتصادی نیاز دارد.
این مقام وزارت خارجه عراق در ادامه از همه جهان خواست به فداکاری‌های مردم عراق در مبارزه با تروریسم احترام بگذارند؛ چراکه جنگ تروریسم امروز جنگ اراضی و یا منافع سیاسی و اقتصادی نیست بلکه جنگی علیه بشریت در سراسر جهان است.
وی افزود: داعش در عراق متولد نشد بلکه از خارج عراق آمد و همه باید برای کاهش بحران‌های منطقه و ممانعت از ایجاد گروه‌های تروریستی جدید تلاش کنند. هرگونه تنش در منطقه بستر مناسبی برای فعالیت‌های تروریستی و افزایش تاثیر آنها ایجاد می‌کند. ما با وجود اینکه با حضور نیروهای ترکیه‌ای در خاک عراق مخالفیم اما به روابط خود با آنکارا پایبند هستیم.
جعفری در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۶ تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد، بازسازی شهر موصل پیش از بازگشت آوارگان به آنجا است و همه کشورها باید در بازسازی این شهر کمک کنند.
مک گورک نیز در این دیدار اعلام کرد که کشورش اواخر ماه جاری میلادی میزبان نشست وزرای خارجه ۶۵ کشور عضو ائتلاف ضد داعش جهت بررسی تحولات جنگ و ادامه تلاش‌ةا برای نابودی تروریسم خواهد بود.
وی افزود: مردم عراق آگاه بودند و برای مبارزه با تروریسم با یکدیگر متحد شدند. به زودی نابودی داعش محقق خواهد شد و عراق با وحدت خود از این بحران عبور کرده و امن تر و باثبات تر خواهد شد.
مک گورک ادامه داد: هیچ چیزی امروز با آنچه در عراق پس از ورود داعش در سال ۲۰۱۴ رخ داد، قابل مقایسه نیست.
این مسئول آمریکایی تاکید کرد: پیش از سفرم به عراق به کشورهای متعددی رفتم. همگی از پیروزی‌های به دست آمده در عراق و پیشرفت‌ها در مبارزه با داعش متعجب بودند، تاکنون شاهد چنین توجهی از سوی جهان به عراق نبودیم.
وی تاکید کرد، اولویت آمریکا نابودی داعش است و این امر تنها با تلاش و همکاری با عراق محقق خواهد شد.
 

منبع: ایسنا، 22 اسفند 1395
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.