شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ژنرال وُتل خواستار اقدام نظامی آمریکا علیه ایران شد

رادیو فرانسه

ژنرال وُتل خواستار اقدام نظامی آمریکا علیه ایران شد
بقلم ناصر اعتمادیمنتشر شده در 31-03-2017 روزآمد شده در 31-03-2017 ساعت 12:16
 
فرماندۀ نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه، ژنرال "ژوزف وُتل"، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین تهدید درازمدت علیه ثبات خاورمیانه یاد کرد. ژنرال وُتل که این سخن را در مقابل نمایندگان کنگرۀ آمریکا ایراد می کرد همچنین خواستار به کارگیری ابزار نظامی برای مقابله با برتری طلبی جمهوری اسلامی ایران در یمن و منطقۀ خلیج فارس شد.
فرماندۀ نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه سپس تأکید کرد که اقدامات تخریبی جمهوری اسلامی ایران و متحدانش در کانون مشکلات عمدۀ منطقه نظیر تهدید دولت اسلامی در عراق و سوریه، افغانستان، یمن و صحرای سینا است و به همین دلیل ایران بزرگترین تهدید درازمدت علیه ثبات این بخش از جهان به شمار می رود.
ژنرال "ژوزف وُتل" سپس گفته است باید به هر وسیله ای از جمله از طریق نظامی مانع از به انجام رسیدن اهداف مخرب ایران در منطقه شد. وی در میان اقدام های تخریبی ایران در خاورمیانه به حمایت های نظامی این کشور از حوثی های یمن و تهدیدهای مداوم نیروی دریایی سپاه پاسداران علیه ناوهای آمریکا و دیگر کشورهای خارجی در آب های خلیج فارس اشاره کرد و گفت که حوثی های یمن به کمک ایران موشک های دفاعی و رادار در آبهای خلیج فارس مستقر کرده اند و مانع از رفت و آمد آزادانۀ کشتی ها در دریای سرخ و تنگه باب المندب می شوند.
در پاسخی تلویحی به سخنان ژنرال وُتل، سردار پاسدار احمد دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، از آمریکا خواست که نیروهای نظامی اش را از منطقه خارج کند. سردار دهقان همچنین گفت : آمریکا نباید انتظار داشته باشد که جمهوری اسلامی ایران برایش در منطقه فرش قرمز پهن کند.

منبع: رادیو فرانسه، 11 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.