شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تغییر رژیم سوریه اکنون در سیاست دولت آمریکا است

صدای آمریکا

مشاور امنیت ملی آمریکا: تغییر رژیم سوریه اکنون در سیاست دولت آمریکا است
مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ به تغییر در موضع دولت آمریکا در قبال سوریه اشاره کرد و گفت با تداوم حمایت ایران و روسیه از بشار اسد پس از حمله موشکی آمریکا به یک پایگاه هوایی این کشور، سیاست جدید آمریکا اکنون شامل تغییر رژیم در سوریه می شود.
حمله موشکی فوق در پاسخ به حمله شیمیایی اسد به روستای خان شیخون بود که حدود صد کشته برجای گذاشت که ده ها تن از آنان کودک بودند.
به نوشته واشنگتن تایمز، هربرت ریموند مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه گفت دولت ترامپ در سوریه دو هدف دارد: شکست داعش و برکنار کردن بشار اسد از قدرت. او افزود آقای ترامپ به دنبال پاسخی جهانی است که دربرگیرنده متحدان آمریکا و همچنین ایران و روسیه باشد.
مک مستر به شبکه خبری فاکس گفت: «ما می گوییم کشورهای دیگر باید از خودشان چند سوال سخت را بپرسند. روسیه باید از خود بپرسد ما چرا از این رژیم قاتل که مردم خود را می کشد، حمایت کنیم؟»
گفته می شود که روسیه از حمله هوایی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه که حمله شیمیایی از آنجا برنامه ریزی شده بود، نگران شده است.
کرملین با صدور بیانیه ای در روز یکشنبه گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه درباره این مسئله با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت و گو کرده است.
ایران و روسیه حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی سوریه الشعیرات را محکوم کرده اند.
موضع آقای مک مستر در حالی بیان شده که هفته پیش نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل گفته بود موضع آمریکا تغییر اسد نیست اما بعد از حمله شیمیایی اخیر و حمله موشکی ایالات متحده، مقام های دولت موضع خود را تغییر داده اند.

منبع: صدای آمریکا، 21 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
صدای آمریکا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.