شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ارتش سوریه : انفجار در انبار مواد شیمیایی داعش صدها کشته برجای گذاشت

ایرنا

ارتش سوریه : انفجار در انبار مواد شیمیایی داعش صدها کشته برجای گذاشت
دمشق - ایرنا - فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: انفجار انبار مواد سمی گروه توریستی داعش در حمله جنگنده های ائتلاف صدها کشته برجای گذاشت.
 به گزارش ایرنا ، در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آمده است که جنگنده های ائتلاف در ساعت 17 و 30 تا 17 و 50 روز چهارشنبه یکی از مقرهای گروه تروریستی داعش در روستای حطله در شرق دیرالزور که شمار زیادی از تروریست ها در آن حضور داشتند را بمباران کردند.

براثر این انفجار ابری سفید به هوا بر خاست و سپس زرد رنگ شد و مشخص شد که در این بمباران یک انبار مواد سمی داعش هدف قرار گرفته است.
بر اثر این انفجار آتش سوزی بزرگی آغاز شد که تا ساعت 22و 30 دقیقه ادامه داشت و صده ها نفر از جمله شمار زبادی از شهروندان در نتیجه خفگی ناشی از استنشاق مواد سمی کشته شدند 
این حادثه نشان می دهد که گروه های تروریستی و بویژه داعش و النصره سلاح شیمیایی در اختیار و امکان دستیابی، انتقال، ذخیره و بگارگیری آن را با کمک برخی کشورهای شناخته شده ، دارند و این همان چیزی است که سوریه نسبت به آن هشدار داده است.
این حادثه نشان دهنده هماهنگی میان گروه های تروریستی و حامیان آن ها برای اتهام زنی به ارتش سوریه درباره استفاده از سلاح شیمیایی است.
فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه بار دیگر تاکید می کند که هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و از آن استفاده نکر ه است و هشدار خود درباره ادامه بکارگیری سلاح شیمیایی از سوی گروه های تروریستی برضد شهروندان تکرار می کند بویژه اینکه تروریست ها پیام هایی را دریافت کرده و نگران مجازات شدن نیستند.
شبک *6116*1917**انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش

منبع: ایرنا، 24 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.