شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دیدار مک کین با مریم رجوی در تیرانا

سایت مجاهدین

دیدار سناتور مک‌کین با مجاهدین اشرفی در تیرانا
روز جمعه، 25فروردین 1396 (14آوریل 2017)، سناتور جان مک‌کین رئیس کمیته قوای مسلح سنای آمریکا با خانم مریم رجوی  رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، در تیرانا دیدار و پیرامون  آخرین تحولات در ایران و دخالتهای جنایتکارانه رژیم ایران در منطقه و چشم‌اندازهای آینده، دیدار و گفتگو کرد.
سناتور مک‌کین قبل از این دیدار با حضور در یکی از مراکز سازمان مجاهدین خلق ایران در تیرانا با مجاهدانی که از لیبرتی به آلبانی منتقل شده‌اند، دیدار نمود.
وی در این دیدار خطاب به رزمندگان آزادی انتقال موفقیت‌آمیز آنها از عراق را تبریک گفت و از ایستادگی و پایداری اعضای مقاومت و قربانیان زیادی که داده‌اند، ستایش کرد و گفت: «هیچ شکی وجود ندارد که شما نه فقط خود متحمل درد و رنج بسیاری شده‌اید بلکه بسیاری از اقوام خود را به واسطه استبداد رژیم ایران از دست داده اید». او ضمن ابراز تسلیت به قربانیان سرکوب رژیم ملایان، قدردانی خود از دولت آلبانی برای پذیرفتن اعضای سازمان مجاهدین را ابراز داشت.
رئیس کمیته قوای مسلح در سنای آمریکا خطاب به اعضای سازمان مجاهدین خلق گفت: «شما برای آزادی، برای حق زندگی آزاد و حق انتخاب آینده، حقوقی که خداوند به هر انسانی اعطا کرده است به‌پا خاستید، مبارزه و فداکاری کردید». وی افزود: «من از شما به‌عنوان نمونه‌یی از کسانی که وقتی اراده می‌کنند و حاضر برای فداکاری برای آزادی هستند آن را به دست می‌آورند تشکر می‌کنم. شما نمونه‌یی برای هر کسی در سراسر جهان هستید که برای آزادی مبارزه می‌کند».
سناتور مک‌کین ضمن قدردانی از رهبری خانم مریم رجوی، گفت: «من مطمئن هستم روزی ایران آزاد خواهد شد و ما در میدان آزادی گردهم خواهیم آمد».
خانم مریم رجوی در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشهای بی‌شائبه سناتور مک‌کین در حمایت از مجاهدان اشرفی و انتقال آنها به خارج از عراق، گفت امروز در مورد نقش مخرب رژیم آخوندی در منطقه اجماع وجود دارد و تردیدی نیست که فاشیسم دینی حاکم بر ایران منشأ اصلی جنگ و ترور و بحران در منطقه است. وی افزود: تغییر رژیم ایران نه تنها لازمه پایان دادن به نقض وحشیانه حقوق‌بشر در ایران است بلکه یک ضرورت برای خاتمه دادن به جنگ و بحران در منطقه و استقرار صلح و آرامش نیز می‌باشد. تا رژیم آخوندی بر سر کار است دست از صدور تروریسم و بنیادگرایی برنخواهد داشت.
خانم رجوی افزود: همه علائم نشان می‌دهد رژیم آخوندی از نظر اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در بن‌بست قرار دارد و به‌شدت آسیب‌پذیر است و مردم و مقاومت ایران بیش از هر زمان دیگر برای سرنگونی این رژیم و استقرار دموکراسی و حاکمیت مردمی مصمم هستند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
26فروردین 1396 (15آوریل 2017)

منبع: سایت مجاهدین، 26 فروردین 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
سایت مجاهدین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.