شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تحرکات نظامی گسترده آمریکا و انگلیس و اردن در مرزهای جنوبی سوریه

تسنیم

تحرکات نظامی گسترده آمریکا و انگلیس و اردن در مرزهای جنوبی سوریه
 
در پی شدت گرفتن تنش کلامی بین سوریه و اردن، مرزهای دو استان جنوبی سوریه شاهد تحرکات گسترده نظامی آمریکا، انگلیس و اردن است حال آنکه منابع اردنی بر سیاست دفاع در خاک سوریه بدون نیاز به دخالت نظامی تاکید دارند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه رای الیوم، در پی شدت گرفتن تنش کلامی  بین سوریه و اردن، مرزهای دو استان السویداء و درعا در جنوب سوریه شاهد تحرکات گسترده نظامی آمریکا، انگلیس و اردن است و در این میان منابع اردنی بر سیاست دفاع در خاک سوریه بدون نیاز به دخالت نظامی تاکید دارند.

احتمال رویارویی سوریه و اردن

منابع سوری نیز ضمن اشاره به تحرکات گسترده نظامی آمریکا، انگلیس و اردن در مزهای  جنوبی سوریه آن را نشانه آغاز رویارویی با اردن در این نقطه دانستند.

 برخی خبرها نیز حاکی از تجمع گروههای نظامی آمریکا، انگیسی و اردن در بخش جنوبی دو استان السویداء و درعا از منطقه تل شهاب تا گذرگاه نصیب و الرمثا تا خربه عواد است به گونه‌ای که صفی از تانکهای سنگین انگلیسی با دو هزار و 300 نیروی مسلح و چند فروند بالگرد کبرا و بلک هاوک و حدود چهار هزار نیروی مسلح که در اردن آموزش دیده اند در منطقه التنف داخل مرزهای سوریه مستقر هستند.

همچنین آتش بارهای اردنی امنیت نیروهایی را که قرار است وارد صحرای اردن شوند تامین می کنند و پشتیبانی هوایی این نیروها نیز از طریق فرود گروهی از نیروهای آمریکایی در پایگاه الازرق تامین می شود.

در همین ارتباط روزنامه الغد اردن به نقل از منابع رسمی اعلام کرد، موضع ثابت دولت اردن مبتنی بر سیاست دفاعی در داخل خاک سوریه بدون نیاز به دخالت نظامی است و تامین امنیت و ثبات مرزها اولویت اردن به شمار می آید.

این در حالی است که روزنامه الثوره سوریه دو هفته پیش به نقل از منابع سیاسی اردنی اعلام کرده بود، عملیات اردنی، امریکایی و انگلیسی مشترک به منظور نابودی گروههای تروریستی که در مرزهای شمالی اردن در تکاپو هستند، در آستانه کلید خوردن است.

منبع: تسنیم، 19 اردیبهشت 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
تسنیم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.