شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ -  ۷ اوت ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

باز هم کودتا یا ... ؟ هوشيار باشيم!
عباس رحمتی

عباس رحمتی

همانطوري كه پيش بيني ميشد محمد باقر قاليباف  شهردار  مادام العمرِ كلان شهر تهران از سوي اصولگرايان و اسحاق جهانگيري از سوي اصلاح طلبان هركدام به ترتيب به نفع ابراهيم رئيسي معروف به آيت اله قاتل و حسن روحاني ( فريدون) رئيس جمهوركه يك دوره رياست جمهوري را تجربه كرده است كنارگيري كردند. حسن روحاني  كسي است كه برجام را با غربي ها به سرانجام رساند و سايه جنگ را بطور موقت هم شده  از سر ايران دور كُرد. روحاني  بر عكس احمدي نژاد ،در  اين چهار سال  از سوي  سينه چاكان ولايت و دلواپسان تحت فشار قرار داشت و حتا خيلي وقتها از سوي ولايت فقيه ، خامنه اي بطور مستقيم و غير مستقيم در سخنراني هايش مورد انتقاد هاي تندي قرار گرفت ، نكته قابل توجه اين بود كه روحاني هم در همين دوره اول ،هرچه،  خامنه اي   به او مي تاخت ، بلافاصله در سخنراني هاي خود  جواب خامنه اي را بطور مستقيم و غير مستقيم ميداد و مردم اين را به فآل نيك گرفته بودند گرچه روحاني هم از جنس خود رژيم است ولي قدرت طلبي مرز نمي شناسد ،  بعضي ها مي گويند ؛ تنها راهي كه مي بايد از سوي رئيس جمهوري هاي جمهوري اسلامي انجام شود همين راه است تا در مقابل ولايت فقيه بايستند تا بتواند قوانيني راكه در قانون اساسي خود رژيم آمده است را در مجلس شوراي اسلامي به تصويب برساند! در ايران ولايت يك دولت در دولت است كه هيچ رئيس جمهوري نمي تواند بدون او كاري كند ، این اختیارات قانون اساسی ج ا به داده است  . 
اين حرف درست است كه رئيس جمهور در ايران تداركاتچي است ، ولايت فقيه و بادمجان دور قابچين هايش و مراجع بزرگ و كوچك دور و برش  اجازه  كاري رادر حد قانون اساسي خود رژيم هم  به يك رئيس جمهوري نميدهند ولايت فقيه حتا خود به تنهايي رئيس جمهوري انتصاب مي كند ! هر زمان كه نظر كانديدي را به نظر خودش نزديك ببيند به هر جنايتي دست مي زند تا  او را به  قدرت برساند تا كاملا پرزیدنت در اختيار ولايت فقيه قرار داشته باشد . ولايت فقيهي كه علم و سياست كشور داري را نمى داند ولي در تمامي امورات كشور دخالت مي كند و در اين دوره، مردم هستند كه در صورت انتصاب كردن رئيسي بعنوان رئيس جمهوري بايد بساط ولايت فقيه را جمع كنند  بايد درس ديگري به سردمداران رژيم فاشيستي  دهند. خبر هايي وجود دارد كه نشان از فعاليتي ها پشت پرده ولايت فقيه دارد .
خبرهايي  از ايران ميرسد و حاكي از آن است كه خامنه اي و انصارش قصد دارند از درون صندوقها، ابراهيم رئيسي را بيرون بياورند. حميد رسائي كه يكي ازسينه چاكان خامنه اي و از نعركشان  جناح راست مجلس است او  از استثناء نمايندگان و دلواپسان نظام فاشيستي است كه سريعاً اعلام موضع كرده و گفته است ، اگر تعداد راي دهندگان كم باشد  ما برنده ايم ! رسائي حرفهائي زده است كه مرغ پخته در ديگ  را به خنده وا ميدارد، او در مصاحبه با حسين دهباشي مي گويد: " اگر مشاركت بره بالا خروجي صندوقها از دست ما در ميرود، اگر مشاركت را معمولي نگه داريم همين متدين ها و حزب الهي ها و... بياند و اينها معمولا با گوشه چشمي هائي اشاره بكنيم به كي راي بدند و به كي راي نديد ، ما هم دموكراسي را داريم و نه تقلب است و نه مشكل خروجي هست و همينكه صندوق(ها) مديريت مي شه و بالاخره كشورتو دست كسي  است كه فكر ميكنم بهتر است و  بتوانند اداره كنه ، مشاركت اگر بره بالا از صندوق چيزي بيرون مياد كه ما نمي خوايم ، پس بايد تلاش كنيم مشاركت پائين باشد ! اگر مشاركت پائين باشد ما برنده ايم !"البته اين يك تناقض آشكار با حرفهاي خامنه اي است او كه تلاش دارد و مرتب مردم را به مشاركت بالا دعوت مي كند تا براي نظام لب گورش اعتبار بخرد، تكرار اين سخنان از ذوب شدگان در ولايت باور كردني نيست ، نتيجه اي كه از سخنان او حاصل ميشود مهندسي دوباره انتخابات است كه مردم ايران و راي دهندگان را به هوشياري بيشتر وا ميدارد  !  از طرف ديگر باید پرسید چرا ، رئيسي كه با نظرِ خامنه اي و نماينده اش  علم الهدي در مشهد كانديد رياست جمهوري شده است چرا تلاش دارد با وعده هاي پول يارانه و قبض هاي غذاي متبرك شده مردم را به پاي صندوقهاي راي بكشاند؟ اين يك نوع شيادي است كه فقط از رئيسي قاتل جوانان ايران بر مي خيزيد، كسي كه خود از درون تهي است و با پولها و وعده هاي سرخرمن بدنبال آراي بيشتر است،كسي كه درون مايه اي جز قتل و غارت و جنايت ندارد و براي تبليغات رياست جمهوري اش از سرمايه هاي ملت ( آستان قدس رضوي) مايه مي گذارد! تا اينجا اين فعاليتها نشان از برگزيدن رئيسي را دارد. 
يك نظر ديگري هست كه در حاشيه مطرح مي شود ، مي گويند خامنه اي ميخواهد رئيسي را زمين بزند و پسرش را جاي خودش بشاند! رئيسي و  خود خامنه اي بهتر ميدانند كه  ( قاتل جوانان ايران) ، نزد مردم  آزاده ايران  جايگاهي ندارد ،حال چرا  خامنه اي  او را وارد اين رقابت كرده است؟ آيا خامنه اي  قصد دارد او را زمين بزند ؟ تا هوس رهبري به سرش خطور نكند ؟ يا دوباره اشتباه ٨٨ را تكرار خواهد كرد و وارد فاز ديگري خواهد شد ؟ هرچه که هست مردم باید هوشیار تر از گذشته اوضاع را زیر نظر داشته باشند.
تظر سنجي هاي شبكه هاي اجتماعي نشان از آراء پايين رئيسي دارد و تعدادی از مردم با اينكه روحاني را قبول ندارند اين بارهم وارد بازي بد و بدتر ميشوند ولي  باز هم  آراي  مهندسي خواهد شد كه بالا تر از رئيس جمهورهاي گذشته نباشد كه براي خامنه اي درد سر درست كند. خامنه اي  اين بار موضعي به نفع رئيسي نگرفته است او ميداند اگر مانند دوره هاي قبل موضع بگيرد  از همان سوراخ اول گزيده خواهد شد . خامنه اي نمي تواند صندوقها را به سوي رئيسي مهندسي كند چون موقعيت  روحاني با موسوي فرق مي كند روحاني هنوز رئيس جمهور است و اينبار بيشتر از گذشته نزد جهانيان ضربه خواهد خورد و از طرفي  مردم هم اينبار ديگر براي راي گمشده به خيابانها نمي آيند ، مردم اين بار براي سرنگوني پا در ميدان  مي گذارند مردم از تجربيات گذشته درسهاي فراوان گرفته اند ، مردم تجربيات مصر و ونزؤيلا را در پيش رو دارند و از هم اكنون خود را براي يك نبرد تمام عيار آماده كرده اند و رهنمودهاي  عملي در شبكه هاي جهاني  ارائه ميدهند .
موضوع ديگر وضعيت ابراهيم رئيسي است ، رئيسي بخاطر جناياتش از طرف  پليس اينترپل تحت تعقيب است و اگر روزي بخواهد به خارج سفر كند براي رژيم پيش از گذشته درد سر ايجاد خواهد كرد ! بسياري از ايرانيان هوشیارند و   از هم اكنون خود را براي پس از  بيرون آوردن  نام ِرئيسي از صندوقهاي راي آماده كرده اند تا با اعتراضات گسترده خود اعلام كنند ، يك جنايتكار را بايد دستگير كرد و نه رئيس جمهور ! اخيراً " ناطق نوري"  که از مسئولیتهایش ( بازرسی  دفتر رهبری) استعفا داده است او به خامنه اي گفته است، " رئيسي نمي تواند
  رئيس جمهور شود او تحت تعقيب پليس اينترپل است و نمیتواند به خارج سفرکند و اين موضوعي است كه خامنه اي را به عكس العمل ديگري وا خواهد داشت ! (رای ناطق نوری به روحانی است  واین اسعفا بدون دلیل نیست )
در هر حال، اوضاع ایران بهر صورت كه بچرخد ، مردم ايران آگاهتر از گذشته عمل خواهند كرد مردم خصوصا جوانان ما كه در ايران فعاليت هاي خود را آغاز كرده اند تا اگر كودتاي ديگري از سوي ولايت فقيه  و سپاه صورت گيرد  در صحنه باشند و هوشيارتر عمل كنند.  جوانان ايران بايد از هر نظر آمادگي داشته باشند و هوشيار تر از گذشته عمل کنند ، در صورت كودتاي انتخاباتي بايد در خيابان ها حضور پيدا كنند و تا تغيير راي و تغيير  رژیم خيابان ها را ترك نكنند ، از تجربه مصری ها باید آموخت . بايد هوشيار بود ، جوانان باید  هوشيار باشند باید گفت رژیم ایران جنایتکارتر از آن است که تصور میرود مبارزه با این رژیم با روشهاي گذشته (پيروزي) ميسر نيست اين رژيم وحشي تر از آن است كه بعضی ها مي پندارند ،  جواب مشت را با مشت و جواب گلوله را با گلوله بايد داد تا عدالت آزادی  بر قرار شود . هر چه تبر زدي مرا ، خرد نشد ، جوانه شد .    
 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.