شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹ آوریل ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

دهقان: تلاش‌ها در منطقه برای تضعیف ایران است

تسنیم

سردار دهقان: تمام نیازهای موشکی را خودمان تولید می‌کنیم/ حکام عربستان سرنوشت صدام را به یاد آورند
 
وزیر دفاع گفت: تلاش‌ها در منطقه برای تضعیف ایران است و سرنوشت صدام بالاترین سرنوشتی است که باید حکام منطقه به یاد آورند.
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز در مراسم روز ملی دزفول، روز ملی مقاومت و پایداری که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، اظهار داشت: ما همواره خطابمان در دفاع مقدس و پس از آن به ملت های منطقه بوده و نصیحت هایمان متوجه دولت ها و حکومت ها بوده است. ما به حاکمان عربی می گوییم خواسته های ملت هایتان را بپذیرید و نوکری صاحبان قدرت تا آن جایی برای آنان ارزش دارد که منافعشان تامین شود.
وی ادامه داد: سرنوشت صدام بالاترین سرنوشتی است که باید به یاد آورند. صدام سر تا پا نوکری کرد اما در نهایت او را از سیاهچاله ها بیرون کشیدند.
وزیر دفاع با بیان اینکه صاحبان قدرت، منافع برایشان مهم است و در این راه هرگونه جنایتی را انجام می دهند، عنوان کرد: امروز در کشورهای جنوب خلیج فارس آیا آزادی، حقوق بشر، استقلال ملی و منافع و اهداف ملی موضوعیت دارد؟ آن چیزی که در این کشورها تجلی دارد، منافع حاکمان و حاکمیت است.
سردار دهقان اضافه کرد: در این کشورها بدترین شرایط انسانی را ایجاد می کنند اما کسی صدایش در نمی آید. عربستان به یمن حمله می کند اما تمامی نهادها که قرار است حافظ صلح باشند، نظاره می کنند و نه تنها دم بر نمی آورند تایید می کنند و به مردم یمن نیز می گویند سلاح را زمین بگذارید و در مقابل متجاوز  تسلیم شوید تا به شما کمک برسانیم. امروز آنها در بحرین نمی توانند یک عالم ربانی را تحمل کنند و بحرین را برای خاموش کردن صدای حق اشغال می‌کنند.
وی با اشاره به ایام دفاع مقدس اظهار داشت: یک هفته پس از آغاز جنگ صدام و حامیان او شکست را پذیرفتند و ملت ما نشان داد که پیروزی از ان ماست و شکست و تحقیر از آن آنان است.ایران یکپارچه در جنگ بود و هیچ سندی در تاریخ نمی‌تواند نشان دهد که کشورهای غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس ابزار و امکاناتی نبود که در اختیار صدام قرار نداده باشند.
وزیر دفاع تصریح کرد: ما در جنگ درسهای فراوانی آموختیم و فهمیدیم آنچه را که در سایه دفاع بدست می‌آوریم قابل پاک شدن از ذهن ملت ما نیست. ملت ما امروز موقعیت ممتاز منطقه‌ای را دارد و این در سایه دفاع مقدس بدست آمد و ما باید این داشته‌ها را به نسل‌های بعد انتقال دهیم. 
سردار دهقان گفت: در جنگ آموختیم اگر لبخند بزنیم راه هموار نمی‌شود و پذیرش نظام سلطه مساوی با نفی هویت ملی است.جامعه ای که خود را بشناسد و ترفند دشمن را بفهمد همیشه پیروز است و رمز موفقیت ایستادگی است. امروز ملت ما در ذهن دشمن قوی و قابل احترام است و اگر قرار است قدرتمند بمانیم باید روحیه جهادی داشته باشیم.
وی با اشاره به انتخابات اخیر در کشورمان خاطرنشان کرد: امروز اگر در کشوری به آرا مردم تکیه می‌شود جمهوری اسلامی است و دموکراسی واقعی در اینجا اجرا می‌شود.این حضور ملت یک نوع جهاد است.
وزیر دفاع درباره توانمندی موشکی کشور اظهارداشت: امروز به نقطه ای رسیدیم که تمام نیازهای موشکی خود در بعد بالستیک و کروز را خودمان طراحی و تولید می‌کنیم و موشکهای کروز با برد 300 کیلومتر در اختیار داریم.
سردار دهقان ادامه داد: امروز تمام تلاش‌ها در منطقه برای تضعیف ایران  و حفظ امنیت اسرائیل و بازار تسلیحات آمریکا است. اما ایران استوار ایستاده است و اینکه عربستان تبدیل به انبارهای سلاح‌های آمریکایی شود افتخاری برای آنها نیست.

منبع: تسنیم، 4 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
تسنیم:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.