شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ -  ۸ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

وزیر اماراتی :کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدیدی روبه رو هستند

ایرنا

وزیر اماراتی :کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدیدی روبه رو هستند
تهران-ایرنا- وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی روز یکشنبه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که کشورهای حوزه خلیج فارس با بحران شدید و فتنه ای مواجه هستند که خطر بزرگی با خود به همراه دارد.
 قرقاش در توئیت خود بدون نام بردن از شخص یا کشوری نوشت: کشورهای شورای همکاری با بحران شدید و فتنه جدیدی روبه رو هستند که در درونش خطر بزرگی به همراه دارد و دفع این فتنه نیازمند تغییر رفتار، اعتماد سازی و بازگردان مقبولیت است. 

وی بدون اشاره مستقیم به بلند پروازی های برخی کشورهای عربی افزود: در بحبوحه بحران های کنونی منطقه و خطرهای پیرامونی که ما را فرا گرفته است، ما خواستار یکپارچکی و اتحاد هستیم. راه درست با صراحت، مقبولیت و اعتماد سازی به دست می آید. وضعیت و ثبات ما از طریق وحدت و درستی رویکرد حاصل می شود. ما در شرایطی مانند حباب فریبنده ای زندگی نمی کنیم که تهدیدات آن تنها متوجه کشور دوست و همسایه ما باشد، اگر خطری باشد، همه ما را تهدید می کند؛ امنیت ما به هم مرتبط و متصل و آینده ما به هم گره خورده است. 
قرقاش ادامه داد: راه حل بحران ایجاد شده میان یک کشور دوست با سایر کشورهای دوست، صداقت داشتن در نیت ها، پایبندی به تعهدات و تغییر سلوکی است که باعث ایجاد ضرر می شود و صفحه جدیدی را باز می کند که بازگشت از آن ممکن نیست.
بر اساس این گزارش، اقدامات اخیر قطر برای نزدیک شدن به ایران از جمله تماس تلفنی امیر قطر با رئیس جمهوری کشورمان و تاکید دو طرف برای داشتن روابط استوار، تنش های شدیدی میان دوحه با عربستان و امارات ایجاد کرده است.
خاورم**9329**1144 مترجم: ندا بهبودی** انتشار دهنده: علیرضا جباری

منبع: ایرنا، 7 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.