شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

میانجیگری میان قطر با عربستان و امارت

ایرنا

روزنامه الجزیره: تمیم در تلاش برای ترمیم جایگاه از دست رفته قطر است
تهران-ایرنا- روزنامه سعودی «الجزیره» روز چهارشنبه در ادامه هجمه های خود علیه امیر قطر، نوشت که شیخ «تمیم بن حمد آل ثانی» در حالی عازم کویت شده که سعی دارد جایگاه از دست رفته دوحه را بار دیگر بازگرداند.
 بر اساس این گزارش، امیر قطر امروز عازم کویت شد تا با شیخ «صباح الاحمد جابر الصباح» امیر این کشور دیدار و گفت وگو کند، اخبار منتشر شده حاکی از آن است که کویت قصد دارد برای خاموش کردن بحران ایجاد شده میان قطر با عربستان و امارت، وساطت کند.

الجزیره افزود: دوحه می کوشد جایگاه و مقبولیت خود را بار دیگر در میان کشورهای شورای همکاری باز یابد، اما باید بداند که این امر بدون تغییر سیاست ها و عملکردش در قبال کشورهای دوست میسر نمی شود. دوحه باید در این راستا گام های جدی و صادقانه ای برای اتخاذ مواضع متفق و مشترک با کشورهای همسایه و دوستش بردارد.
این روزنامه سعودی در ادامه می نویسد: از رهبران دوحه انتظار می رود که به «نجات قطر» بشتابند، مسئولیت خود را در این باره عمل کنند و از هر اقدام ناروایی که به کشورهای دوستش صدمه می زند یا امنیت و منافع آنها را تهدید می کند، دست بردارد. دوحه باید به آغوش کشورهای عربی در حاشیه خلیج فارس بازگردد! 
الجزیره افزود: تا زمانی که قطر خلف وعده می کند و به وعده هایش عمل نمی کند، همانطوری که هر باری به عمد تعهداتش را نقض کرده، بحران جدیدی را به وجود آورده که منافع کشورهای همسایه و دوستش را در شورای همکاری خلیج فارس به خطر انداخته است. 
تنش میان قطر وکشوره های حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان و امارات در هفته اخیر به طور بی سابقه ای افزایش یافته است. این تنش ها در پی انتشار گسترده سخنان تمیم بن حمد آل ثانی، در انتقاد از تروریستی خواندن حماس و حزب الله و حمایت از ایران بالا گرفت. سخنان تمیم بن حمد دقیقاً بعد از برگزاری اجلاس آمریکایی- عربی عربستان با حضور ترامپ عنوان شد. در واقع حضور ترامپ در خلیج فارس عملاً موجبات تشدید درگیری ها در خاورمیانه شد.
این در حالی است که هنوز هم این تنش ها ادامه دارد و رسانه‌های سعودی مانند عکاظ و العربیه که دیدگاه‌های خاندان آل سعود را منعکس می‌کنند به طور روزانه به قطر حمله می کنند.
خاورم**9329**1144 مترجم: ندا بهبودی** انتشار دهنده: علیرضا جباری

 

منبع: ایرنا، 10 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.