شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۷ فوریه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

امارات سعی در تجزیه یمن و الجزایر دارد

ایرنا

پایگاه خبری تونسی الصدی: امارات سعی در تجزیه یمن و الجزایر دارد
الجزایر- ایرنا- پایگاه خبری الصدی تونس نوشت: بر اساس اعلام منابع موثق، از آغاز ماه می تاکنون ده ها افسر اطلاعاتی اماراتی وارد تونس شده اند و ظاهرا هدف این ها حمله به دشمنان امارات در تونس و زمینه چینی برای تجزیه یمن و الجزایر است.
 

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، این پایگاه خبری تونسی افزود: الصدی از طریق منابع مورد اعتماد خود اطلاع یافته است که طی مدت اخیر ده ها افسر اطلاعاتی اماراتی به صورت علنی وارد خاک تونس شده اند.
الصدی اضافه کرد: عجیب این است که تحرکات این افسران اطلاعاتی بسیار مبهم است. این افسران دیدارهای مفصل و زیادی با روزنامه نگاران و سیاستمداران معروف تونسی داشته اند و به نظر می رسد هدف از این دیدارها، ضربه زدن به دشمنان امارات در تونس و گرفتار کردن تونس در حوادث لیبی است.
این پایگاه خبری تونسی در ادامه نوشت: اما مهم تر از همه این ها آنگونه که برخی تحلیلگران می گویند، این است که امارات قصد دارد دو کشور را در جهان عرب تجزیه کند. نخستین کشور یمن است و به نظر می رسد گام هایی نیز در این راستا برداشته و کار به جایی رسیده است که ساکنان جنوب یمن، خواستار جدایی از شمال یمن شده اند.
الصدی افزود: کشور دوم الجزایر است که به نظر می رسد دشمنی زیادی میان امارات و الجزایر باشد زیرا امارات از الجزایر به دلیل مشارکت اخوان المسلمین در انتخابات پارلمانی اخیر بسیار ناراحت است.
الصدی اضافه کرد: هرچند طرح تجزیه یمن طرحی آشکار و روشن است اما طرح و برنامه امارات برای تجزیه الجزایر مشخص نیست اما گفته می شود امارات از آنچه که انقلاب قبایل آمازیغی ها ضد دولت مرکزی نامیده می شود، حمایت می کند.
الصدی در پایان نوشت: نفوذ میان الجزایری ها برای اجرای این نقشه بسیار سخت است و الجزایر بارها از انتشار روزنامه های طرفدار امارات جلوگیری کرده است اما این بار ظاهرا برای ضربه زدن به الجزایر اصرار زیادی وجود دارد.
خاورم **2041**
ناشر: مدنی

 

منبع: ایرنا، 14 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.