شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در حج نباید بهانه‌ای به دست عربستان بدهیم

ایسنا

محمدی:نباید بهانه‌ای به دست عربستان بدهیم
رئیس سازمان حج و زیارت کشور گفت: در حج امسال هیچ رابطه سیاسی با کشور عربستان نخواهیم داشت هرچند با توجه به فضای ملتهب سیاسی عربستان باید به گونه‌ای رفتار کنیم که بهانه‌ای به دست عربستان ندهیم.
به گزارش ایسنا، حمید محمدی شنبه شب در همایش کارگزاران حج تمتع امسال در سالن جلسات اداره کل حج و زیارت استان قم افزود:موضوع تامین امنیت در قالب تفاهم‌نامه‌ای با کشور عربستان به صراحت مورد تاکید قرار گرفته است اما باید مراقب بود تا برخی از افراد به منظور افزایش اختلاف و تضعیف سنت حج،امنیت سفر را مورد خدشه قرار ندهند. باید توجه داشت که حج امسال با سالهای قبل تفاوت‌هایی دارد و شرایط فعلی ایران و عربستان در دوره‌های قبل همانند این دوره نبوده است.با این وجود تلاش شده است مسیر حج و اعزام زائران جدا از مسائل فعلی با کشور عربستان دنبال شود.مساله حج و باز شدن مسیر این سفر مورد تاکید مراجع بود از این رو تمهیداتی اندیشیده شد تا حجاج ایرانی بتوانند در حج امسال حضور داشته باشند.
رئیس سازمان حج و زیارت یادآور شد:در حج سال جاری در حدود 500 هزار نفر ظرفیت حجاج در کشورهای مختلف افزایش یافته است و در این خصوص ظرفیت حجاج ایرانی نیز در حدود 35 درصد افزایش دارد.با توجه به اینکه سال قبل در حج حضور نداشتیم امسال برخی از امکانات را در اختیار نداریم به ویژه در این سفر با وجود در اختیار داشتن هتل‌های مناسب و مطلوب با مشکل پراکندگی و تعدد هتل‌ها مواجهیم و این شرایط ایجاب می‌کند با آمادگی کافی در حج حضور یابیم و با توضیح شرایط سفر زمینه حضور بهتر را برای زائران فراهم کنیم.
وی اظهار داشت:امسال در سفر حج با گرمای شدید هوا روبرو هستیم و باید زائران با مراقبت‌های لازم در مواجهه با هوای گرم خود را آماده کنند.
رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد:روحانیون و مدیران کاروان‌ها نقش مهمی در کاروان‌ها دارند و می‌توانند آگاهی‌های لازم را به حجاج بدهند و سرفصل‌های تعیین شده و دستورالعمل‌ها را به حجاج منتقل کنند. مدیران کاروان‌ها نیز باید هماهنگی کافی با روحانیون داشته باشند به ویژه بدون هماهنگی روحانیون به مباحث فرهنگی وارد نشوند.
محمدی اعلام کرد:مچ بندهایی را برای زائران تهیه کرده‌ایم که می‌توان مشخصات زائران را به خوبی احصاء کرد و با توجه به مسن بودن برخی از زائران شرایط بهتری را برای ساماندهی زائران و حضور آنها در حج فراهم می‌آوریم.
 

منبع: ایسنا، 14 خرداد 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایسنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.