شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۷ مه ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

به كدامين دليل داعش به تهران رسيد؟
عباس رحمتی

عباس رحمتی

ديروز بنام داعش عراق و شام به مجلس شوراي اسلامي و قبر خميني حمله شد و حدود ١٢ نَفَر كشته و بيش از ٤٢ نَفَر هم زخمي شدند يكي از زخمي ها در بيمارستان به نماينده مجلس كه به ديدارش رفته بود گفت ؛ چگونه است ، وقتي ما با يك خودكار ميخواهيم وارد مجلس بشويم ، خودكار من را ني گيرند؟حال چطوري  عده اي با كلاشينكوف وارد مجلس ميشوند و براحتي مأمورين كنترل و مردم را مي كشند( درو) و وارد مجلس ميشوند ؟ اين چه مجلسي است كه با مردم چنين برخوردي مي كند؟ مسئولين جواب اين مردم را بدهند ،  نماينده مجلس كه نتوانست به اين سوْال ساده جواب بدهد! و به احوالپرسی پرداخت.

ترور ديروز تهران در صدر خبرهاي دنيا بود و كشورهاي بزرگ دنيا به مردم ايران تسليت گفتن ، إمريكا هم تسليت گفت ، ولي به ملت ايران ، ترامپ می گوید کسی که ترور می کند مورد شرارت هم قرا می گیرد ،چون  ترامپ رژيم ايران را  مادر تروريست جهاني ميداند و در چند روز گذشته قطر را هم در كنار ايران قرار داد ، بعد از اينكه ترامپ قرار داد نظامي  ١١٠ ميلياردي دلاري خود را با عربستان  به امضاء رساند و هديه هاي شخصي چشم گيري بهمراه دخترش از پادشاه عربستان دريافت كرد تا رقص شمشير را به نمايش گذارد معلوم بود نظر ترامپ نسبت به ايران عِوَض نشده است پرزيدنت به اين نتيجه رسيده است كه يك پرده عقبتر را به جامعه جهاني  نشان دهد و آن همكاري قطر با ايران و كمك  به تروريستهاي جهان است  ، قطر ميلياردها دلار به ج اسلامي كمك كرده  تا  تروريست ها بيشتر تقويت شوند! 

ترور چهارشنبه دست رژيم را بيشتر رو كرد ، ترور داخلي براي سركوب داخلي اين اولين بار نيست كه رژيم دست به چنين جناياتي ميزند زماني براي اعدام زندانيان سياسي خود به بمب گذاري دست ميزد تا بيشتر بكشد بمب گذاري در حرم رضا مشهد ، بمب گذاري در چراغ برق ميدان توپ خانه در سالهاي شصت و نسبت دادن به مجاهدين و ساير گروه ها براي اعدام بيشتر را مردم فراموش نكرده اند لاجوردي خون خوار  تلاش داشت با كشتار  بيشتر موقعيت رژيم فاشيستي را محكمتر كند . و امروز همان سناريو تكرار ميشود اين بار با پيچيدگي بيشتر رژيم تروريست پرور موقعيت خود را در نظر دارد ! از ديروز حمله به مردم و امروز اسيد پاشي به روي دختران نشانده دهنده اين است كه رژيم به هدفش رسيده است حفظ نظام از اوجب واجبات است ! اين همان خط امام است كه براي حفظ نظام مي كشد تا زنده بماند .  ديروز ( چهارشنبه )در يك يادداشت براي تلگرام نوشتم و سوالي را مطرح كردم ، سوْال  اين است كه داعش چگونه توانست به تهران بيايد و در حساس ترين نقاط تهران ترور انجام دهد و حباب امنيتي رژيم را به اين سادگي بشكند تا جهان اين چنين انگشت تعجب بر دهان گيرد ؟ آيا راستي جهان به سادگي اين ترور را باور دارد كه داعش آن را  انجام داده است ؟ خوشبختانه مردم ايران خصوصن دانشجويان به ساختگي بودن اين ترور پي برده اند، و در بيانيه خود اين ترورهارا فكاهي ناميده اند، چند دليل منطقي آورده اند كه بهتر است به دلايل مذكور تعمق شود. 

-"انفجار و اقدامات بی هدف و فکاهی گونه در زیارتگاه آیت الله خمینی و ان هم در یک روز عادی که هیچ جمعیتی و یا هیچ شخصیت خاصی در انجا نیست و همچنین حمله چند عامل انتحاری به مجلس و اقدام به گروگانگیری در ساختمان ملاقات نمایندگان مجلس و عدم حتی کوچکترین آسیب به نمایندگان مجلس شورا همراه با حضور تمامی سران نظامی ایران و مشاهده این نمایش از نزدیک و درست یک هفته بعد از تایید انتخابات ریاست جمهوری و شکست نهادهای حاکمیتی و رهبری در انتخابات در مقابل حسن روحانی نشانه چیست؟ 

ترور كار طالبان و داعش نيست:

-حکومت جمهوری اسلامی سالهاست که با نفوذ به ارکان القاعده و داعش و طالبان و با عملیات دوگانه گروگانگیری افراد خانواده مسولان این گروهها و از طرف دیگر با پرداخت باج و پول و سلاح با انها مسالمیت آمیز زندگی می کند و حتی در یک گام جلوتر از انان برای اهداف خود در افغانستان عراق یمن سوریه و ... بهره برده و می برد .در عراق داعش با انجام چند قتل و عام و ... زمینه ساز حضور حشدالشعبی ایرانی و نظامیان ایران و اشغال تام و کامل عراق شده است  داعش حتی یک تیر به سمت کربلا و نجف و ایران شلیک نکرده و چون مرزبان امین حافظ منافع جمهوری اسلامی بوده و می باشد. و...

علاوه بر این جمهوری اسلامی می خواهد با این مانور خود را مظلوم نشان داده و هدف تروریسم نمایش دهد و نقش محوری ابرتروریسم دولتی اش را از منظر افکار عمومی محو نماید.

 هدف اول : فریب افکار عمومی جهانی

جمهوری اسلامی می خواهد با این اقدام توجه جامعه جهانی را از جنایات متعدد و گسترده تروریسم جمهوری اسلامی در سرتاسر جهان دور کند از کشتار صدهها هزانفری در سوریه و عراق و یمن تا انفجارهای غیر مستقیمش در اروپا و ... که به قصد ترساندن جهانیان و عقب نشینی آنان در وسوریه و تسلیم کامل سوریه به جمهوری اسلامی انجام می شود. 

هدف دوم: انتقام از حسن روحانی

حاکمیت جمهوری اسلامی ناکام در برابر حسن روحانی می خواهد با این اقدامات کشور را ناامن جلوه داده و از سوی زمینه برای حکومت نظامی را فراهم کند تا در فرصت ناشی از شرایط ویژه نظامی امنیتی کار مهره های حسن روحانی و بازمانده هاشمی را یکسره کند و از دیگر سو او را در نزد مردم ناتوان در تامین امنیت نشان داده وجاهت مردمی اش را بزداید و زمینه برخورد با او را فراهم کند.

هدف سوم: انتقام از مردم

همانطور كه در بالا هم آمد رژيم ابراهيم رئيسي آيت قتل عام ( نشانه كشتار)  را نتوانست به كاخ رياست جمهوري ببرد و حال با ترور اخير قصد انتقام گيري از ملت  را دارد، وقتي خامنه اي  با دوازده كشته و ٤٢ مجروح  آنرا ترقه بازي  مي گويد بايد به اين گفته رهبر فرزانه شك كرد براي او كه در سينماي ركس آبادان دست داشته و بيش از ٤٥٠ نفر كشته را كشته است اين ترور ترقه بازي است !  و اعلاميه معنا دار روحاني نشان از كاسه اي زير نيمه كاسه دارد . 

باز بايد پرسيد ، آیا

جمهوری اسلامی با این نمایش تروریستی یا بعبارت بهتر مانور داخلی تروریسم دولتی اش به اهدافش خواهد رسید؟

 این سوالی است که تدبیر و اقدامات حساب شده حسن روحانی در قبال این اقدامات و رفتار جامعه جهانی در قبال آن زمینه ساز جوابهای ان خواهد بود.

 

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.