شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۷ مه ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

سازمان ملل به جمهوری اسلامی: به حقوق معترضان احترام بگذارید

دویچه وله

دبیرکل سازمان ملل متحد از کشته شدن شرکت‌کنندگان در تجمعات و تظاهرات اعتراضی در ایران ابراز تأسف کرد. او از جمهوری اسلامی خواست که به حقوق مردم ایران برای ابراز آزادانه عقایدشان و برگزاری تجمعات صلح‌آمیز احترام بگذارد. 
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، مراتب تأسف خود را نسبت به افزایش شمار کشتگان در جریان اعتراضات علیه حکومت جمهوری اسلامی در ایران اعلام کرد و جمهوری اسلامی را فرا خواند تا به حقوق معترضان صلح‌جو احترام بگذارد.
مقامات رسمی جمهوری اسلامی تایید کرده‌اند که در تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران ۲۱ نفر کشته و بیش از هزار نفر بازداشت شده‌اند.
فرحان عزیز حق، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل، از سوی گوترش گفت: «ما از زندگی‌هایی که از دست رفته‌اند متاسفیم و امیدواریم که از اعمال خشونت بیشتر خودداری شود. ما انتظار داریم که به حقوق مردم ایران برای بیان عقایدشان و برگزاری تجمعات صلح‌آمیز احترام گذاشته شود.»
 
تماشای ویدیو01:41

افزایش شمار کشتگان در تجمع‌های اعتراضی ایران

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، روز سه‌شنبه (۱۲ دی / ۲ ژانویه) "دشمنان" کشور را مسئول خیزش مردمی‌ای دانست که از پنج‌شنبه گذشته ایران را به لرزه درآورده است.
ریشه تجمعات و تظاهرات اعتراضی کنونی در ایران به ویژه فشارهای اقتصادی بر مردم است. در این تجمعات شعارهایی نیز از سوی برخی معترضان علیه تمامیت نظام جمهوری اسلامی و شخص رهبر داده شده است.

منبع: دویچه وله، 12 دیماه 1396
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
دویچه وله:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.