شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمدی نژادی ها؛ واکنش تهدید آمیز خامنه ای

عباس رحمتی

 
پیام طوفانی احمدی نژاد بعد از پایان ضرب‌الاجل: ماهی از سر گنده گردد نی ز دم!
 
این مقاله قبل از خیزشها اخیر نوشته که بدلیل ادیت نشدن عقب افتاده است.
همانطوريكه پيش بيني ميشد و مردم انتظار داشتن ، با افشاگري هايي كه رئيس جمهور محبوب ولايت فقيه مي كرد خامنه اي( بدل یا اصلش )را  به عكس العمل واداشت! دعواي احمدي نژاد و خامنه اي بطور ظاهر هم شده ادامه پيدامي كند.چرا كه او مي داند كه رئيس جمهور برگزيده اش همچون گربه اي است كه بارها چنگول به روی او انداخته ولي اين بار هم شاید ! خامنه اي منظورش را طوري مطرح كرد كه به طيفهاي ديگري غير از اوهم اطلاق ميشود از ديد خامنه اي بطور كلي كساني كه مردم را آگاه كنن باعث نا اميدي مردم خواهند شد !!  همه می دانیم احمدی نزاد دنبال قدرت است و نه منافع! درست بعد از همان انتقادها  و بست نشینی بود که   ترستر به میدان آمدند .مردم  به محض اینکه فهمیده اند که کار دزدها  سکه شده است و سران رژیم در حال خالی کردن بانکها و به خارج بدن سرمایه های کشورند به خیابانها آمدن تا از ریشه فقر را از بین ببرند.   
خامنه ای امروز( ٦ دي ١٣٩٦)  درسخنانش بدون نام بردن از احمدی نژادی ها گفت: هزاران توپخانه‌ دروغ‌پردازی به سمت این ملت مشغول شلیک هستند، برای اینکه مردم را ناامید و بدبین کنند و اعتماد به نفس مردم را بگیرند. متأسفانه در داخل هم گروهی، درست همان کار دشمن را ادامه می‌دهند: ناامید کردن مردم، متهم کردن، دروغ‌های شاخدار دشمن‌ساز را در ذهن مردم جا انداختن؛ این‌ها کارهایی است که عده‌ای دارند انجام می‌دهند. خامنه اي گويا فراموش كرده است كه اين دروغهاي شاخدار در ٨ سال صدارت احمدي نژاد با كمك خودش  براي مردم و ساير گروه هاي  مطرح ميشد.  
زمانی که احمدی نژاد را رئیس جمهور کرد میدانست که تقوایی در او نیست و امروز باین بی تقوایی واقف است! خامنه ای  گفت: این‌ها تقوا ندارند؛ آن کسانی که کار دشمن را در داخل انجام می‌دهند تقوا ندارند. این‌ها دینشان سیاسی است؛ به‌جای آنکه سیاستشان دینی باشد، دینشان سیاسی‌کاری است. همان کار دشمن را انجام می‌دهند که فلان جناح یا فلان‌کس را بالا یا پایین ببرند. بعضی‌ها صاحب رسانه‌اند، بعضی‌ها صاحب منبرهای تبلیغاتی هستند، می‌توانند حرف بزنندو  نه خدا، نه دین، نه انصاف را رعایت نمی‌کنند. خامنه اي بطور دو پهلو روحاني را هم در كنار احمدي نژاد قرار داد و هر دو را با يك تير نشانه گرفت و هردو را در جايگاه اپوزيسيون گذاشت كه از اين زاويه احساس خطر بيشتر ميكند.و از هردو خواست كه دست از انتقاد و افشا گري بردارند! خامنه اي مي داند با وضعيتي كه بر كشور حاكم است نمي توان سكوت كرد و بارها گفت كه بايد مراقب خودمان باشيم ولي بايد ديد،آیا اين بار هم جدي خواهد بود و باز نگران افشاگري هاي بعدي احمدي نژاد است؟
خامنه ای باز هم  مثل همیشه دشمن دشمن کرد ولی این بارگوئیا رئیس جمهور خودش دشمن  او شده است  و می خواهد ازتمام امکانات استفاده کند .او گفت: این‌ها دشمن را شاد می‌کنند به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان؛ بخصوص کسانی که همه‌ی امکانات مدیریتی،  امروز دستشان است ( منظور روحانی است ) یا دیروز دستشان بوده، فرقی نمی‌کند؛ تمام امکانات دست این‌ها بوده یا هست و آن‌وقت به قول فرنگی‌مآبان، نقش اپوزیسیون به خود می‌گیرند. این کسانی که کشور در اختیارشان هست یا بوده دیگر حق ندارند علیه کشور حرف بزنند. اینها باید پاسخگو باشند. بنده‌  که امکانات در اختیارم است نمی توانم مدعی باشم، باید پاسخگو باشم که چه کردم با این امکانات. به جای اینکه پاسخگویی کنم، نقش مدعی را علیه این و آن بازی کنم، مردم قبول نمی کنند این را. حالا ممکن است کسی فکر کند در مردم تاثیر میگذارد. مردم هم آگاهند و نمی پذیرند این را. خامنه اي گريزي به انتخابات ٨٨ زد و طوري  با بيان حق به جانب حرف ميزد او  مي خواست راي دزدي را كه با سركوب مردم به پاخواسته همراه بود حق مسلم ولايت فقيه نشان دهد. اابا این تفکرات فاشیستی است که میخواهد تمام قدرت در دست خودش باشد!!
خامنه ای گفت: انقلابی‌نمایی غیر از انقلابی‌گری است. انقلابی‌گری کار سختی است؛ پایبندی و تدین لازم دارد. نمی‌شود که انسان یک دهه همه‌کاره‌ی کشور باشد، بعد یک دهه‌ی بعدی تبدیل شود به مخالف‌خوان کشور. 9 دی که آن‌قدر عظمت دارد، پاسخ ملت به این بازی‌ها بود. آنجا ایستادگی‌ای  ( بخوانيد راى دزدي) که کردیم برای دفاع از [اصل ولايت فقيه ] انتخابات بود.
خامنه ای گفت: خیلی باید مراقب خودمان باشیم؛ امام فرمودند که ملاک، حال فعلی افراد است؛ امام حکیم بود، معنای این سخن آن است که هیچ‌کس ضمانت درست بودن تا دم مرگ را ندارد و باید مراقب خودش باشد. حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است.
سخنان تهدید آمیز خامنه ای در حالی بیان می شود که باند احمدی نژاد طی پیامی اعلام کرد، در اعتراض به حکم صادر شده توسط قضاییه مجدداً در شاه عبدالعظیم بست می‌نشیند.
رحیم مشایی، معاون سابق احمدی‌نژاد، در ویدیویی به شدت انتقادی در مورد حکومت جمهوری اسلامی گفته: باید  با این وضع به حال مردم ایران گریه کرد. اين چندمين بار است كه احمدي نژاد و معاونين اش در مقابل خامنه اي قد علم  كرده و موضع گيري مي كنند. يكبار احمدي نژاد ، خامنه اي را در رديف ديكتاتورهاي قدرت طلب قرار داد و خامنه اي سكوت كرد. پس از كانديد شدنش و توصيه خامنه اي براي كانديد نشدن او باز به حرف رهبر گوش نكرد و كانديد شد، مشخص است كه چرا خامنه اي تا كنون سكوت كرده است. بهر حال دعواي بين گرگها  شكل ديگري به خود گرفته است ولي جدي نشده است، احمدي نژاد توپ را تو زمين خامنه اي انداخته است و خامنه اي ظاهرا طرف لاريجاني و قوه قضائيه را گرفته است و مي گويد رئيس جمهوري كه نظرش به من نزديك بود اجازه ندارد در نقش اپوزيسيون ظاهر شود و حالا مردم خود تصمیم گرفته  اند رژیم را سر جایش بنشانند. ولايت فقيه بيشتر اختيارات را  خودش در دست گرفته است و اولين كسي كه بايد به مردم جواب دهد خود اوست ولي سالهاست كه اختيارات كشور را در دست داشته است  ، نيروهاي مخالف را در طول ٨ سال صدارت او سركوب كرده است و  سرمايه هاي كشور را با احمدي نژاد و مجتبا به بيرون از كشور برده اند و امروز با چراغ سبز نشان دادن به قوه قضائيه  يك گام ديگر احمدي نژاد از خود دور كرد و ممكن است در روزهاي آينده قوه قضائيه حكمي بر عليه رئيس جمهور  سابق ولايت فقيه  صادر كند ولي احمدي نژاد هم چون دستش پراست سكوت نخواهد كرد. مسئله اينجاست كه مردم از هيچ كدام اين دو جناح دل ِخوشي ندارند و تمامي اينها دستشان به خون جوانان آلوده است و حالا با آلوده تر كردن فضا توسط خامنه اي قصد دارد فشار بيشتري احمدي نژاد بياورد شاهد هم به سيم آخر زده است تا كار احمدي نژاد را يكسره كند ولي اوضاع به هر طرف كه بچرخد به نفع مردم خواهد بود .فشار تيغ بر گلوي رژيم فاشيستي مذهبي بيشتر خواهد شد و بقول معروف ايران مي ماند و آن كه رفتني است و نابود کسی خواهد شدکه  دشمنان ملت ايرانند آنها که سي وهشت سال است حلقه را برزندگي مردم تنگتر كرده اند. و امروز مردم  ایران خصوصن قشر فقیر ایران میرود تا سرنوشت خودش را دردست گیرد . بیش از یک هفته است که مردم ایران در پنجاه و دو برعلیه رژیم فاشیستی به خیابانها آمده اند تا کار خود را با این رژیم یکسره کنند .  مردم تصمیم گرفته تا سر گندیده ماهی را از تن آلود این وطن جدا کند . بقول معروف باید منتظر ماند تا پیروزی ملت را نظارگر بود .شب دراز است و قلندر بیدار. 
 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
عباس رحمتی:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.