شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ -  ۵ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رسانه الجزایری:ترامپ در پی راه انداختن جنگ جهانی سوم است

ایرنا

الجزیره-ایرنا- تارنمای «الخبر» الجزایر روز چهارشنبه نوشت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به صورت رسمی از توافق هسته ای خارج و با این موضع گیری نشان داد درصدد به راه انداختن جنگ جهانی سوم است.
 
به گزارش چهارشنه شب ایرنا، این تارنمای الجزایری افزود:ترامپ تصمیم به رویارویی با ایران و بازگرداندن روابط دو کشور به خانه اول گرفت و این در حالی بود که متحدان آمریکا در خصوص خروج این کشور از برجام هشدار داده بودند و رژیم صهیونیستی بشدت از این اقدام استقبال کرد.
تارنمای الخبر ادامه داد: اتحادیه اروپا حمایت کامل خود را از توافق هسته ای اعلام کرد و از همه طرف ها خواست طی روزهای آینده در این خصوص شدت عمل به خرج ندهند و از سوی دیگر روسیه نیز اعلام کرد نمی توان از عواقب وخیم چنین اقدامی از سوی آمریکا جلوگیری کرد. وزیر دفاع فرانسه نیز گفت: تضعیف توافق هسته ای سبب شعله ور شدن آتش (درگیری ها ) در منطقه می شود.
این تارنما الجزایری به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نوشت: اساس سیاست خارجی ایران، برقراری روابط سازنده با جهان است. با خارج شدن آمریکا از این توافق، ممکن است ایران در دو یا سه ماه با مشکل روبه رو شود اما این بحران را نیز پشت سر می گذارد.
ترامپ سه شنبه شب خروج آمریکا از توافق هسته ایران و 1+5 و بازگرداندن تحریم ها علیه تهران را اعلام کرد. 
رژیم صهیونیستی، عربستان ، امارات و بحرین در اقدامی هماهنگ نخستین رژیم هایی بودند که از اقدام ترامپ حمایت کردند. 
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی ضمن مخالفت با اقدام ترامپ بر همکاری اتحادیه اروپا با ایران در چارچوب توافق نامه هسته ای تاکید کرد.انگلیس ، فرانسه و آلمان همچنین اعلام کردند که در برجام باقی خواهند ماند. 
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اقدام ترامپ، اعلام کرد که تهران به همکاری های خود با پنج کشور باقی مانده در توافقنامه ادامه خواهد داد و چنانچه تهران از منافع برجام منتفع نشود، تصمیم مقتضی را خواهد گرفت. 
تصمیم ترامپ برای خروج از برجام با مخالفت روسیه و چین نیز روبه رو شده است. 
شبد**خاورم **2041**1010

منبع: ایرنا، 19 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.