شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

الجبیر:به دنبال دستیابی به سلاح اتمی می رویم

ایرنا

با تکرار ادعاهای ضدایرانی؛

دوحه – ایرنا – وزیر امور خارجه عربستان گفت که اگر تهران فعالیت های هسته ای را بیش از میزانی که اکنون هست ارتقا دهد، ریاض به دنبال سلاح اتمی خواهد رفت .

 
به گزارش چهارشنبه شب ایرنا ، «عادل الجبیر» که کشورش به همراه رژیم صهیونیستی جزو نخستین رژیم هایی بودند که از اقدام ترامپ برای خروج از برجام حمایت کردند، امروز در گفت وگو با شبکه خبری سی.ان.ان با حمایت دوباره از تصمیم واشنگتن مدعی شد: اگر برنامه هسته ای ایران فراتر برود، برجام خود به خود متلاشی و تحریم های هسته ای علیه تهران به طور کامل باز خواهد گشت و ما هم برنامه هسته ای نظامی را پیگیری خواهیم کرد.
تصمیم سه شنبه شب ترامپ برای خروج از برجام با مخالفت گسترده جهانی از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا، چین و روسیه گرفته تا کشورهای منطقه و جهان و حتی سیاسیون معقول داخل خود آمریکا روبه رو شد؛ اقدام وی تنها با حمایت شمار اندکی از رژیم های منطقه از جمله رژیم صهیونیستی، عربستان، بحرین و امارات روبرو شده است. 
جمهوری اسلامی ایران نیز با ابراز خرسندی از کم شدن شر آمریکا در برجام، اعلام کرد: مادامی که این توافق نامه به انتظارات تهران پاسخ مناسبی دهد، در آن باقی خواهد ماند
وزیر سعودی در گفت و گو با سی ان ان با بیان اینکه تهران باید از برنامه موشکی و حمایت خود از حزب الله لبنان و انصارالله یمن دست بردارد ، ادعا کرد: ایران باید دسترسی به همه مراکز نظامی و اتمی خود را بدون محدودیت تضمین کند و از تلاش برای گسترش نفوذ و دخالت در امور داخلی کشورها دست بردارد.
طرح ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورهای منطقه از زبان وزیر خارجه کشوری بیان می شود که دخالت ریاض دستکم در کشورهای قطر ، لبنان ، عراق ، سوریه و یمن به اثبات رسیده است .
دولت عربستان همچنین تاکنون هیچ ادعایی علیه رژیم صهیونیستی که دستکم دویست بمب هسته ای در اختیار دارد ، مطرح نکرده و این در حالی است که نیروگاه اتمی دیمونا در سرزمین های اشغالی یکی از تهدیدهای بالقوه منطقه محسوب می شود.
الجبیر در توجیه دلیل حمایت کشورش از تصمیم ترامپ برای خروج از یک توافقنامه بین المللی که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده است ، گفت : ما معتقدیم نبود یک توافقنامه ، بهتر از وجود یک توافق بد است .
وزیر خارجه عربستان با تکرار حمایت ایران از انصارالله یمن برای تولید موشک های بالستیکی ، ادعا کرد که حوثی ها این فناوری را در اختیار ندارند و تهران به آنها کمک می کند.
وی افزود : پرتاب موشک به سمت شهرهای ما یک اقدام دوستانه تلقی نمی شود.
دولت عربستان از سه سال پیش با تشکیل یک ائتلاف خود خوانده با ادعای حمایت از دولت مستعفی یمن به این کشور حمله و تلاش کرده است انقلاب نوپای یمنی ها را از بین ببرد ، اما مقاومت مردم یمن و دستیابی رزمندگان به فناوری ساخت موشک های بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین ، این کشور را به کابوس سعودی ها تبدیل کرده است .
اکنون تقریبا تمامی شهرهای عربستان در تیررس موشک های یمنی قرار دارد. 
شبد** خاورم**1508 **1010
 
 

منبع: ایرنا، 19 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایرنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.