شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پوتین امیدوار است که با همکاری نتانیاهو مشکلات خاورمیانه حل شوند

رادیو فرانسه

 

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، در ملاقات با بنیامین نتانیاهو گفت که مسکو به همراه نخست وزیر اسرائیل در پی راه حل های مسائل خاورمیانه است. بر اساس بیانیه ای که کاخ کرملین به مناسبت این ملاقات منتشر کرد، رئیس جمهوری روسیه "وضعیت خاورمیانه را متاسفانه بسیار وخیم" خواند و ابراز امیدواری کرد که نه تنها روسیه و اسرائیل دربارۀ این وضعیت با یکدیگر گفتگو کنند، بلکه نیز برای مشکلات آن به راه حل هایی نیز دست یابند.

در این بیانیه به نقل از نخست وزیر اسرائیل آمده است که "رهبران دو کشور دربارۀ چگونگی مقابله با تهدیدهای موجود به نحوی مسئولانه و عاقلانه هم اندیشی خواهند کرد." بیانیۀ کاخ کرملین به نقل از نخست وزیر اسرائیل افزوده است : "اگر چه حتا تصور آن دشوار است، اما، ۷۳ سال پس از هولوکاست، کشوری در خاورمیانه وجود دارد، یعنی ایران، که آشکارا خواستار نابودی اسرائیل است."

نخست وزیر اسرائیل در بیانیۀ جداگانه ای که پس از ملاقاتش با ولادیمیر پوتین منتشر کرد، گفت : "در گفتگوهایم با رئیس جمهوری روسیه نظرم را دربارۀ مسائل مربوط به اسناد فعالیت های مخفیانۀ اتمی ایران و تنش های جاری مطرح کردم."

همزمان با ملاقاتش با نخست وزیر اسرائیل، رئیس جمهوری روسیه ریاست نشست شورای امنیت این کشور را برعهده گرفت. در این نشست علاوه بر نخست وزیر روسیه، وزرای دفاع و امور خارجه و همچنین رؤسای سرویس های اطلاعاتی این کشور شرکت داشتند. در این نشست حملۀ هوایی سه شنبه شب اسرائیل به یکی از پادگان های سپاه پاسداران در حومۀ دمشق مطرح شد. در این حمله ۱۵ تن از رزمجویان خارجی مدافع رژیم بشار اسد از جمله ۸ نظامی ایرانی کشته شدند.      

منبع: رادیو فرانسه، 20 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.