شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اسرائیل دهها پایگاه سپاه پاسداران را در سوریه بمباران کرد

رادیو فرانسه

بقلم ناصر اعتمادی
 

ارتش اسرائیل دهها هدف نظامی سپاه پاسداران را در خاک سوریه هدف حمله قرار داد. سرهنگ جاناتان کُنریکوس، سخنگوی ارتش اسرائیل، با تأئید این خبر افزود که عملیات نظامی دیشب پاسخی به راکت پراکنی های سپاه قدس علیه مواضع اسرائیل در بلندی های جولان بوده است. اسرائیل تصریح کرده است که حملات راکتی سپاه قدس قربانی به بار نیاورده و شماری از راکت ها پرتاب شده توسط دفاع ضدهوایی اسرائیل نابود شده اند.

ارتش اسرائیل تصریح کرده است که در حملات دیشب اش محل پرتاب راکت ها، تأسیسات اطلاعاتی، لجستیکی و انبار مهمات سپاه قدس را هدف قرار داده است. حملات دیشب اسرائیل که مهمترین عملیات نظامی این کشور در سال های گذشته بوده در عین حال مهمترین حملۀ ارتش اسرائیل به اهداف نظامی جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

سنعا، خبرگزاری رسمی رژیم سوریه با تأئید حملات دیشب افزود که ارتش اسرائیل شماری پایگاه نظامی، انبار مهمات و رادارهای نظامی را آماج قرار داده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از متحدان رژیم دمشق گزارش داد که ارتش اسرائیل یک لشگر نیروی هوایی در نزدیکی شهر دمیر – در پنجاه کیلومتری شمال-شرق دمشق – و تیپ ۳٨ در حومۀ شهر درعا را هدف حمله قرار داده است.

در این حال، مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است که اسرائیل پایگاه های حزب الله لبنان در جنوب-غرب حمص و یک پایگاه نظامی مشترک سپاه قدس، حزب الله لبنان و تیپ ۴ ارتش سوریه را هدف حمله قرار داده است.

ارتش اسرائیل هشدار داده که به اهداف نظامی ایران در خاک سوریه حمله می کند و هرگونه واکنش یا مداخلۀ رژیم دمشق را شدیداً سرکوب خواهد کرد. ارتش اسرائیل همچنین گفته است که در نخستین ساعات بامداد روز پنجشنبه دهم مه، نیروهای سپاه قدس حدود بیست راکت و موشک به سوی ارتش اسرائیل در بلندی های جولان پرتاب کرد. اسرائیل هشدار داده است که هر گونه اقدام نظامی ایران را علیه خود در خاک سوریه شدیداً سرکوب می کند.

 
 

منبع: رادیو فرانسه، 20 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.