شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

روسیه و دیگر قدرت‌های جهانی ایران و اسرائیل را به پرهیز از خشونت فراخواندند

رادیو فرانسه

 
بقلم ناصر اعتمادی
در واکنش به درگیری های نظامی ایران و اسرائیل در خاک سوریه، وزیر امور خارجۀ روسیه، سرگئی لاوروف، طرفین این درگیری را به خویشتنداری و گفتگو دعوت کرد و گفت که مسکو پیش از این نسبت به انجام هرگونه اقدام تحریک آمیز به ایران و اسرائیل هشدار داده بود.
 
درهمین حال، سخنگوی کاخ سفید امروز با انتشار بیانیه‌ای "حملات راکتی تحریک‌آمیز" ایران از خاک سوریه را محکوم کرده و گفته است اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و"مسئولیت کامل اقدامات خوسرانه سپاه پاسداران متوجه این نیرو است."
در واکنشی جداگانه وزارت امور خارجۀ بریتانیا حملۀ ایران به مواضع ارتش اسرائیل در بلندی های جولان را محکوم کرد و از حق اسرائیل برای دفاع از خود پشتیبانی نمود. دولت بریتانیا از ایران خواست که از تکرار اقدام های تحریک آمیز خودداری کند و همزمان از مسکو درخواست نمودکه با استفاده از نفوذش در سوریه از تکرار حملات مشابه از سوی ایران علیه اسرائیل جلوگیری نماید.
آنگلا مرکل مرکل صدراعظم آلمان فدرال ضمن "محکوم کردن اقدام تحریک آمیز ایران" اظهار داشت که خاورمیانه بیش از هر زمان در مقابل دو راهی "جنگ یا صلح" قرار گرفته است. صدراعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه ای مشترک ایران و اسرائیل را به خویشتنداری و پرهیز از خشونت فراخواندند.  
اگر چه ایران مسئولیت پرتاب راکت به روی مواضع ارتش اسرائیل در بلندی های جولان را بر عهده نگرفته، اما میکائیل بوگدانوف، معاون وزیر امور خارجۀ روسیه، پس از حملات بی سابقۀ ارتش اسرائیل به دهها پایگاه سپاه قدس در خاک سوریه، ایران و اسرائیل را به خویشتنداری فراخواند و گفت که مسکو با دولت های اسرائیل و ایران تماس گرفته و آنها را به پرهیز از خشونت دعوت کرده است.
 
 
وزارت امور خارجۀ آلمان نیز با انتشار بیانیه ای جداگانه از پاسخ نظامی اسرائیل به حملات راکتی ایران دفاع کرد و گفت که "روسیه حق دارد از خود دفاع کند". وزارت امور خارجۀ آلمان در این بیانیه پرتاب موشک از سوی ایران به روی مواضع اسرائیل در بلندی های جولان را اقدامی تحریک آمیز خوانده و خواستار توقف خشونت ها و همچنین حل پایدار بحران سوریه شده است.
رئیس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون، نیز در اظهاراتی جداگانه خواستار توقف خشونت ها میان اسرائیل و ایران شد و گفت که در این خصوص با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان فدرال، امروز گفتگو می کند.

منبع: رادیو فرانسه، 20 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.