شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ -  ۴ مارس ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در حملات اسرائیل به سوریه دست کم ١١ ایرانی کشته شده‌اند

رادیو فرانسه

 
 

روز شنبه ١٢ مه/٢٢ اردیبهشت، سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که دست کم ٢٧ نفر از نیروهای طرفدار رژیم دمشق در حملات اسرائیل کشته شده‌اند: ۶ سرباز سوری و ٢١ خارجی که ١١ نفرشان ایرانی بوده‌اند.

به گفتۀ رامی عبدالرحمان مدیر سازمان دیدبان حقوق بشر، طی دو روز اخیر یکی از زخمی‌ها فوت کرد و در نتیجه آمار کشته‌شدگان افزایش یافت.

روز پنجشنبۀ گذشته هواپیماهای جنگی اسرائیل به چند مرکز نظامی در خاک سوریه حمله کردند که تعدادی از آنها متعلق به ایران بوده است. اسرائیل می‌گوید که حملات خود را در واکنش به شلیک راکت‌های سپاه قدس به بلندی‌های جولان انجام داده است اما تهران این ادعا را تکذیب می‌کند و می‌گوید که ابتدا اسرائیلی‌ها به خاک سوریه حمله کرده و سپس نیروهای سوری (و نه سپاه قدس) با پرتاب راکت به این حملات پاسخ داده‌اند. بلندی‌های جولان از نظر جامعۀ جهانی متعق به سوریه است اما اسرائیل این منطقه را از سال ١٩۶٧ اشغال کرده است.

اسرائیل که رسماً در موقعیت جنگ با سوریه است شدیداً نگران حضور ایران در این کشور است. مقامات اسرائیلی بارها تأکید کرده‌اند که اجازه نخواهند داد که ایران از طریق سوریه، اسرائیل را مورد تهدید قرار دهد.

 
 

روز سه‌شنبه ٨ مه – دو روز قبل از حملات اخیر – اسرائیل یک پایگاه متعلق به سپا پاسداران را در نزدیکی دمشق هدف قرار داد و ٨ ایرانی را کشت.

منبع: رادیو فرانسه، 22 اردیبهشت 1397
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رادیو فرانسه:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.