شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ورق برگشت: تنها یک هفته طول کشید!

رحمان حسین زاده

بساط معماری شده تحجر عاشورایی و تعزیه گردانی و سینه زنی اسلامی حول جسد "سردار رشید اسلام" مورد علاقه "رهبر"و ملی اسلامیهای درون و بیرون قدرت و عینا "سرباز و قهرمان ملی" مورد تقدیر بخش زیادی از جریانات و شخصیتهای مختلف سیاسی و ادبی و هنری ناسیونالیسم ایرانی اعم از سلطنت طلبان و جبهه ملی و بخشهایی از شعبه های جمهوریخواهی و البته با حضورپیگیر "چپ ضد امپریالیست" یک هفته طول کشید. صدای لرزان و اشکهای رهبر، نعره های مداحان و گسیل سینه زنان حزب الله و به کارگرفتن همه زور و فشار و امکانات و  مهندسی افکار و مرثیه خوانی دولت آبادی ها و خوش رقصی سلبریتی ها و البته سکوت "شاهزاده" و تعریف و تمجید آخرین وزیر خارجه و داماد شاه از جنایتکار "سلیمانی"همه در خدمت این هدف شوم بود که نبردهای قهرمانانه بالاتر از صدها شهر در دی ماه ۹۶ و آبانماه ۹۸ و 16 آذر سرخ امسال و اثرات مبارزات گسترده کارگر و مردم در چند سال اخیر به حاشیه رانده شود. گفتند و چه گستاخانه گفتند "امت و ملت" قدردان "سرباز جانبازوطن" هستند. این واقعه باردیگر بر صف متقابل دوستان و دشمنان مردم نورافکن انداخت. در این صف آرایی ضد مردمی بار دیگر پیوند اسلام وناسیونالیسم، همدستی دو ستون اصلی ارتجاع بورژوایی را در مقابل جنبش اعتراضی آزادیخواهانه و مردم دیدیم.

اما بعد از یک هفته تا همین جا با به میدان آمدن دوباره دانشجویان و نسل جوان و مردم رزمنده در تهران،و دیگر شهرهای بزرگ  با عزم و اراده ای مصمم تر، کوبنده تر و با شعارهای آزادیخواهانه و رادیکال ورق برگشته است. اعلام همدردی و همبستگی انسانی با بستگان و مردم داغدیده فاجعه ١٧٦ نفر سرنشینان هواپیمای اوکراینی مناسبتی شد، تا به بساط اسلامی و مهندسی شده حول کشته شدن جنایتکار سلیمانی پایان داده شود. رهبر و دیگر سران جانی مسبب این تراژدی بزرگ بر صندلی محاکمه نشانده شوند. عزم و اراده جارو کردن حاکمیت و بساط سراپا جنایتشان متهورانه تر سرداده شود. قدراین مناسبترین گرامیداشت قربانیان فاجعه سقوط هواپیمایی اخیر را میدانیم، در آن شریکیم و  این روند مبارزاتی را تقویت  میکنیم.

باردیگر این واقعیت مسلم به جهانیان و به همه شهروندان جامعه یادآوری شد، تحرک تغییر بخش جامعه کجا میطپد! بگذار جهانیان ببینند پتانسیل مبارزاتی جامعه ایران از اعماق جامعه برخاسته و هیچ نیرویی نمیتواند حرکت آزادیخواهانه و تاریخی مردم ایران را برای به زیر کشیدن جمهوری اسلامی و بر چیدن بساط دروغ و فساد و تغییر وضع موجود سد کند. ورق برگشته است. درود بر نیروی محرکه تحول انقلابی. درود بر کارگران،زنان، دانشجویان  و مردم عزم  کرده بر ای جارو کردن نظام فساد و تباه و دروغ و استثمارو سرکوب جمهوری اسلامی!  

*** 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رحمان حسین زاده:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.