شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

به رهبری و تصمیم گیرندگان کارگران شرکت واحد (نباید بیش از این فرصت را از دست داد)

رحمان حسین زاده

یک ماه از بستن سندیکای شرکت واحد و دستگیری اوصانلو دبیر این سندیکا میگذرد. کارگران شرکت واحد درآغاز عکس العمل سریع و متحدانه و مصممی از خود نشان دادند.  اعتصاب یک روزه 4 دی ماه مقطع قدرتمند حرکت کارگران شرکت واحد بود. حمایتها در داخل و در سطح بین المللی شروع و تاکنون ابعاد گسترده ای به خود گرفته است. اعتصاب یکشنبه 4 دی ماه رژیم و عواملش را هراسان کرد. به تکاپو افتادند. مانورها و توطئه ها شروع شد. واضح بود ایزوله کردن منصور اصانلو در زندان و ادامه بستن سندیکا جزو اهدافشان است. در این راستا و تحت فشار یک روز اعتصاب غیر از منصور اصانلو بقیه دستگیر شدگان را آزاد کردند.

 

 پایان دادن  به مانورهای قالیباف

 

با  انتقال سرپرستی شرکت واحد از شورای شهر به شهرداری ، این شبهه را ایجاد کردند، که گویا به مطالبات کارگران توجه میشود!!؟. در این فضا سازی جناب قالیباف وعده  وعیدهای پوچ را شروع کرد و جالب اینست در تمامی این وعده وعیدها به روشنی از آزادی اصانلو و بازگشایی سندیکا صحبت نکرد. واقعیت اینست قالیباف میدان مانور را به دست گرفت . با  تحت فشار قرار دادن هیئت مدیره  سندیکا و وعده های بی پایه قالیباف به اعتصاب قدرتمند و امید بخش و تنها ابزار موثر پیشروی کارگران پایان داده شد. به این ترتیب  جمهوری اسلامی را از زیر ضرب اعتصاب بزرگی که شروع شده بود، بیرون بردند و تاکنون یک ماه فرصت برا ی مقابله  با کارگران شرکت واحد  خریدند. آخرین موعد وعده های پوچ قالیباف چند روز قبل به پایان رسید. تجربه همین مدت بار دیگر ثابث کرد، نباید این ترفندها را جدی گرفت . بیش از این نباید به مانور و  وعده های قالیباف مجال داد. ضرورت اقدام عاجل و موثر برای آزادی اصانلو و بازگشایی سندیکا در فرصت باقیمانده بیش از هر زمانی برجسته تر است.

 

 

فرصت محدود است و نباید از دست داد.

 

هر چند تحرک اعتراضی کارگران شرکت واحد و حمایتهای کارگری و انسانی برای آزادی اصانلو و در دفاع از مبارزات کارگران شرکت واحد به پایان نرسیده است. اما فرصت زیادی برای به ثمر رساندن آن باقی نمانده است. یک هدف رژیم و قالیباف و عواملش وقت خریدن و خسته کردن کارگران در این مدت بوده است. رهبران و فعالین و تصمیم گیرندگان شرکت واحد این موضوع را متوجه هستند و نباید بیش از این به وقت کشی و جنگ فرسایشی جمهوری اسلامی فرصت دهند. تصمیم حاکمان و جانوران اسلامی علیه کارگران شرکت واحد واضح است. آنها میخواهند اصانلو  را  در زندان نگه دارند. با پاپوش دوزی و توطئه ایستادگی و حق طلبی اورا در هم بشکنند. کارگران را از سندیکایشان محروم و از بازگشایی این تشکل جلوگیری کنند. این اهداف ضدکارگری و ضد انسانی را با زبان صریح و روشن   علیرضا محجوب دبیر خانه کارگر در مصاحبه اخیرش بیان کرده است و هیچ شبهه ای باقی نگذاشته است.   راه پایان دادن به ترفندها و وقت کشی و توطئه های جمهوری اسلامی و آزاد کردن فوری اصانلو در وهله اول در گرو به میدان آمدن قاطع و متحد و مصمم  کارگران شرکت واحد است. چنین اقدامی تصمیم گیرندگان و رهبران  روشن بین و متعهد به مطالبات کارگران و در اس آن مطالبه آزادی فوری اصانلو را میطلبد. آزمایش مهمی در مقابل رهبری کنونی کارگران شرکت واحد قرار دارد.  

 

در فرصت باقیمانده اعمال فشار قدرتمند علیه جمهوریاسلامی موثرترین اهرم آزادی سریع منصور اصانلو است. این اهرم در دست کارگران شرکت واحد است.اتحاد مبارزاتی محکم و اعتصاب سراسری کارگران شرکت واحد ابزار اصلی به عقب راندن جمهوری اسلامی و تحقق ازادی اصانلو و بازگشایی سندیکای کارگران است.

 

در پایان این مطلب خطاب به کارگران شرکت واحد  و خطاب به رهبری و تصمیم گیرندگان و فعالین این بخش کارگری مجددا لازمست  تکرار کرد که :  

آزادی منصور اصانلو در دست شماست. این رسالت و وظیفه ای است که بر دوش شما است. از این گریزی نیست.با صراحت بگویم یا شما تصمیم میگیرید با اتحاد و مبارزه و اعتصاب و یا هر ابتکار دیگری درهمین روزها و  کوتاه مدت رهبر سندیکایتان را آزاد میکنید و یا چنین تصمیمی نمیگیرید و رهبرتان و دبیر سندیکایتان را  زیر تیغ جمهوری اسلامی تنها میگذارید. بویژه هر چه زمان بگذرد احتمال ضعیف شدن جنب و جوش مبارزاتی و کسب حمایتها بیشتر است.  امیدوار کردن و دوباره به میدان آوردن مصممانه و متحد سخت تر میشود. لذا نباید بیش از این فرصت را از دست داد و لازمست د ست بکار شد و چنین اقدامی دست رهبران و تصمیم گیرندگان امروز کارگران شرکت واحد را میبوسد. ناگفته پیداست اقدام قاطع کارگران شرکت واحد  بیشترین حمایتهای داخلی و بین المللی را گسترش میدهد. تجربه تاکنونی همین را اثبات کرده است.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رحمان حسین زاده:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.