شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اعلام اعتصاب کارگران شرکت واحد - این موثرترین اقدام است

رحمان حسین زاده

رهبری کارگران شرکت واحد طی اطلاعیه ای اعلام نموده است که در روز شنبه 8 بهمن به خاطر آزادی اسالو و انعقاد پیمان دسته جمعی دست به اعتصاب میزنند. این اقدام سندیکای شرکت واحد موثر ترین اقدام برای آزادی اسالو و برسمیت شناختن سندیکای کارگران است. اگر یکروز اعتصاب یکشنبه 4 دیماه توانست موجب آزادی اکثریت دستگیرشدگان هیات مدیره سندیکای شرکت واحد شود و قالیباف و دیگر مقامات جمهوری اسلامی را وادار به عقب نشینی ها و مانورهایی  نماید، قطعا اعتصاب اعلام شده نامحدود جهت تحقق خواسته های بر حق کارگران میتواند به آزادی اسالو و تحقق دیگر خواسته ها بیانجامد و پیشروی و پیروزی بزرگی را برای کارگران شرکت واحد ثبت کند.

این اعتصاب و نتایج آن نه تنها به کارگران شرکت واحد، بلکه به کل کارگران ایران، به مردم و جنبش آزادیخواهی مربوط است. در نتیجه با تمام توان و ابتکارات باید از این اعتصاب حمایت نمود و  متحد و همبسته در کنار آن بود.  از هم اکنون لازمست  کارگران بخشهای مختلف خود را برای حمایت از اعتصاب کارگران شرکت واحد آماده کنند.  با انتشار  بیانیه به پشتیبانی اعتصاب کار گران شرکت واحد بشتابند.  8 بهمن میتواند و باید به روز اعتصاب عمومی در تهران تبدیل شود. مردم تهران لازم است برای این اعتصاب خود را آماده کنند. محکم و قاطع در کنار کارگران شرکت واحد بایستاند. مانورهای رژیم را خنثی کنند و وسائل حمل و نقلی که ارگانهای رژیم برای شکستن اعتصاب کارگران به کار میگیرند را تحریم کنند. 

روز شنبه 8 بهمن  تهران میتواند از حرکت بایستد و توجه دنیا را به خود جلب کند. کارخانه ها، دانشگاهها و مدارس،  و ادارات وباید در حمایت از کارگران شرکت واحد تعطیل شوند. وقتش است کارگران مراکز کلیدی صنعتی ایران مانند نفت، ذوب آهن، ماشین سازی ها، راه آهن و... به میدان آیند و با حمایت خود  این اعتصاب را به محور اتحاد مشترک کل کارگران تبدیل کنند.  پیروزی کارگران شرکت واحد، پیروزی همه کارگران و مردم ایران است. این پیروزی را یاید ممکن کرد.

 

در سطح بین المللی حمایتها را باید گسترش داد و فشارعظیمی را علیه جمهوری اسلامی سازمان داد.   

اعتصاب اینبار کارگران شرکت واحد میتواند و باید به یک واقعه بزرگ مبارزاتی کارگران و مردم علیه جمهوری اسلامی تبدیل شود. میتواند تناسب قوا را به نفع جنبش آزادیخواهی و رهایی کارگران و مردم از شر جمهوری اسلامی به شدت تغییر دهد. کارگران شرکت واحد میروند که به پرچم دار یک حرکت تحول بخش در مبارزات مردم ایران تبدیل شوند.  اعتصاب کارگران شرکت واحد میتواند سرآغاز تعرض وسیع کارگران و مردم علیه جمهوری اسلامی باشد. با تمام قوا این تحول امیدبخش را متحقق کنیم.

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
رحمان حسین زاده:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.