شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah    

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰سايت ديدگاه


کد مطلب: 797
تاریخ ارسال: 05 Aug 2007

ارسال‌کننده: نادر احمدی
  

سرنوشت محتوم اکس-مسلم در هلند

نادر احمدی

 

روزنامه هلندی Dagblad De Pers  در تاریخ پنجشنه 2 آگوست در مقاله ای در صفحه 6 خود خبر از نارضایتی فراکسیون حزب کار هلند PVDA  از آقای احسان جامی که عضوفراکسیون حزب کار در شورای شهر Schendam-voorburg است را اعلام کرد. آقای احسان جامی یک جوان 22 ساله مراکشی الاصل است که کمیته اکس-مسلم را در هلند تأسیس کرده و برای خشنودی خاطر مسیحیان مسلمان ستیز هلندی در مصاحبه با مطبوعات گفته است که محمد پیامبر اسلام مثل اسامه بن لادن بوده است. به نوشته این روزنامه فراکسیون حزب کار قصد اخراج آقای احسان جامی را دارد زیرا او با حرفهای خود باعث تحریک مسلمانان و ایجاد شکاف در جامعه هلند می شود. در جوامع غربی، خارجیهای آمده از کشورهای جهان سوم به عنوان موجودات درجه دوم بطور مداوم تحقیر می شوند و در بی کاری و فقر و در گتوها بسر میبرند. مردم و دولتها در کشورهای غربی مهاجران آمده از کشورهای آسیایی و آفریقایی را با هویت اسلامی مشخص می کنند تا مردم بومی این کشورها را از آنها بترسانند و مانع ادغام آنها در این جوامع بشوند. از طرف دیگر بخش فرصت طلب مهاجرین تلاش می کنند تا برای جلب رضایت بیگانه ستیزهای غربی، به زمین و زمان فحش بدهند. در گذشته زنی پناهنده از سومالی به نام هیرشی علی مثل احسان جامی برای جلب رضایت هلندیها تمام تلاش خود را کرد ولی سرنوشت او نیز این شد که او را از پارلمان اخراج کردند و به دلیل دروغهایی که در هنگام درخواست پناهندگی گفته بود حتی قصد لغو تابعیت هلندی او را داشتند تا اینکه او به آمریکا رفت. قبلأ یک مراکشی دیگر به نام محمد رباه که از طرف حزب سوسیالیست نماینده پارلمان بود به دلایل مشابهی از پارلمان اخراج گردید. کمپین اکس-مسلم هدفی جز تحقیر خارجیها ندارد و اگر مردم در کشورهای غربی آنقدر ابله هستند که همه خارجیها را بعد از دهها سال زندگی با آنها هنوز همه آنها را مسلمان می دانند براستی چرا ما باید به ساز آنها برقصیم و خود را بازیچه آنها قرار دهیم؟ و تلاش کنیم تا به آنها ثابت کنیم که مسلمان نیستیم؟ آیا این مردم به ما ثابت میکنند که مسیحی نیستند؟ چه کسی است که نداند که دولت آمریکا القاعده و گروه طالبان را ایجاد کرد؟ چه کسی است که نداند که دولتهای غربی به مساجد و کلیساهها کمک مالی می کنند و روزهای یکشنبه در کنار برنامه های مذهبی مسیحیان، تبلیغات مذهبی مسلمانان را هم از تلویزیونهای خود پخش می کنند و به آنها از پول مالیات کمک می کنند؟ اگر اسلام در کشورهای غربی به مظهر ستیز با غرب تبدیل شده است ناشی از آن است که این جوامع از یک طرف برای تحقیر خارجها آنها را مسلمان مینامند و از طرف دیگر با اعمال تبعیض همه جانبه بر علیه آنها، آنها را بر محور اسلام متحد می کنند. مبارزه با اسلام از مباره با مسیحیت و دیگر ادیان جدا نیست و به اصطلاح مبارزه مبتذل خارجیهای فرصت طلب با اسلام بدون مبارزه با ادیان دیگر مثل مسیحیت، فقط خوش خدمتی به دولتها و جوامع بیگانه ستیز غربی است و همیشه نتیجه معکوس ببار می آورد. اکس مسلم جرأت آن را ندارد که مسیحیت را مثل اسلام مورد انتقاد قرار دهد.


   
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از نادر احمدی:

[تاریخ ارسال: 08 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: نادر]  [  ]  
آقای ایرج.ع خوش به حالت که اینقدر با هوش هستی!! شما و همفکرانتان همه از کلیه رازهای کائنات با خبر هستید !! آیا شما با نوشتن این جمله: « معلوم شد كه همين يك پاراگرافي را هم كه به زباني ساده برايت نوشتم نگرفتي » چه چیز را می خواهی ثابت کنی؟ از نظر من دین یک روبنا است و من مثل شما از این روبنا دستمایه سیاسی- تبلیغی برای خودم درست نمی کنم و مثل شما با دین از طریق مطبوعات بورژوایی و فحش دادن مبارزه نمی کنم !! کسانی مثل شما و خانم هیرشی علی نه تنها با دین مبارزه نمیکنید بلکه با فحش دادن به اسلام در مطبوعات هلند و دیگر کشورها موجب تحریک مسلمانان و تقویت اسلام و دین می شوید. من مثل شما و برای خوشایند مسیحی های مرتجع؛ ادیان را دسته بندی و به خوب و بد تقسیم نمیکنم. بر اساس گفته شما اسلام چون سنگسار و اعدام می کند بد است و مسیحیت چون این کارها را نمی کند خوب است و حداقل باید مثل شما در مورد آن سکوت کرد. اما دوست دانشمند من !!؛ بد نیست که بدانید در ایرلند شمالی صدها نفر در درگیریهای بین کاتولیک ها و پرتستانها با بمبهای آنها به قتل رسیده اند !! و هنوز کاتولیکها و پرتستانها از هم متنفر هستند و مناطق مسکونی کاتولیک و پرتستان نشین از هم جدا هستند. تو از کجا می دانی که من طرفدار انقلاب جهانی و مخالف انقلاب در یک کشور هستم که این جمله را : « در سياست هم آنهايي را كه به جاي انقلاب در يك كشور ، انقلاب جهاني را پيش ميكشند تا از زير بار مسوليت مبارزه با يك رژيم مشخص شانه خالي كنند را نميتوان جدي گرفت » نوشته ای؟
من به شما اطمینان می دهم که اگر حتی در یک محله و یا یک شهر در ایران و یا در اروپا انقلاب بشود من اولین کسی خواهم بود که از آن حمایت خواهم کرد. صداقت شرط اولیه یک دیالوگ سازنده است !!
  

[تاریخ ارسال: 07 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: ايزج ع]  [ irajabdolahi@yahoo.ca ]  
معلوم شد كه همين يك پاراگرافي را هم كه به زباني ساده برايت نوشتم نگرفتي :
دوست عزيز بهتر اين بود كه يك مثال از مبارزات ضد مسيحي ميزدي كه شما و همفكرانتان جايي آغاز كرده ايد و اكس مسلم جلوي شما را گرفته و يا از شما پشتيباني نكرده ؟؟؟؟؟
البته كه تمام مذاهب سر و ته يك كرباسند ،اما آدمي كه فكر ميكند كه همين امروز هم مسيحيت مانند اسلام سنگسار ميكند و قصاص و ١٠٠ تا ١٠٠ تا آدم دار ميزند را نميتوان جدي گرفت
در سياست هم آنهايي را كه به جاي انقلاب در يك كشور ، انقلاب جهاني را پيش ميكشند تا از زير بار مسوليت مبارزه با يك رژيم مشخص شانه خالي كنند را نميتوان جدي گرفت
  

[تاریخ ارسال: 06 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: کوشا]  [ koosha70@gmail.com ]  
1. احسان جامی ایرانی است و نه مراکشی.
2. وی نیز جزئی از پروژه وسیع غرب زیر پوش مسلمان ستیزی در خدمت سیاستهای اتخاذ شده در دامان واقعه 11 سپتامبر است.
  

[تاریخ ارسال: 06 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: نادر]  [  ]  
آقای ایرج.ع صداقت شرط اولیه یک بحث سازنده است: بکار گیری لحن اکس-مسلم به من مربوط نیست و در مقاله ام نیز در خط 3 و4 گفته ام که : « آقای احسان جامی یک جوان 22 ساله مراکشی الاصل است که کمیته اکس-مسلم را در هلند تأسیس کرده و .. » و بر خلاف نوشته شما من در هیچکجا نگفتم که : «احسان جامي ( كسي كه به قول شما بنده مسيحيت است ) » بلکه من گفتم که: بخش فرصت طلب مهاجرین تلاش می کنند تا برای جلب رضایت بیگانه ستیزهای غربی، به زمین و زمان فحش بدهند..... مبارزه با اسلام از مباره با مسیحیت و دیگر ادیان جدا نیست و به اصطلاح مبارزه مبتذل خارجیهای فرصت طلب با اسلام بدون مبارزه با ادیان دیگر مثل مسیحیت، فقط خوش خدمتی به دولتها و جوامع بیگانه ستیز غربی است و همیشه نتیجه معکوس ببار می آورد.
به عبارت دیگر فقط حمله به اسلام و دیگر ادیان را استثناء کردن، خوش خدمتی به بیگانه سیزهای غربی است. دولتها و جوامع غربی خود مسبب رشد اسلام هستند. بر خلاف تخیل پردازی شما انقلاب فرانسه حتی نتوانست در فرانسه مسیحیت را انگولک هم بکند و نخست وزیر هلند یک مسیحی است و در پارلمان هلند احزاب مسیحی و جود دارند که مخالف حضور زنان در پارلمان هستند.
  

[تاریخ ارسال: 05 Aug 2007]  [ارسال‌کننده: ايرج ع]  [ Iraj-Abdolahi@hotmail.com ]  
نادر عزيز : به نظر من در سياست استفاده از لحن (اكس مسلم جرات ندارد ... ) لحن مناسبي نيست !
يك تفاوت اسلام امروزين با مسيحيت آنجاست كه از ١٢ فروردين ١٣۵٨ تا شاه كمر بسته امام رضا، و از گلسرخي تا ولترهاي مقوايي كنفرانس برلين براي اسلام ژاژخايي شد ، اما انقلاب فرانسه مسيحيت را به خوبي قلاده كرد و سر جاي خودش نشاند .
اكنون كه از نطر شما آن نشريه هلندي مركز كاينات است چرا و چگونه ميتوان به صرف نزديكي و يا عضويت احسان حامي ( كسي كه به قول شما بنده مسيحيت است ) كل جريان را تخظيه كرد ؟
آيا نميتوان از گفته هاي شما اينچنين نتيجه گرفت كه : كمونيستها بايد آتشبيار يك جنگ صليبي جديد شوند ؟
  ورود به بخش دیدگاه کاربران

نام ورودی:  
کد ورودی:       

آرشیو مطالب دیدگاه کاربران

لیست عنوان‌ مطالب دیدگاه کاربران

برای دستیابی به تمامی نوشته‌های هر یک از نظردهنده‌گان(منظور کسانی است که پیرامون مقاله‌ها نظر داده‌اند)، نام کاربر مورد نظر را در کادر زیر به فارسی تایپ کرده و سپس روی "پيدا کن" کلیک کنید.
[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.