سايت ديدگاه

سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت): اشرف
اطلاعیه


فدائیان اکثریت: یورش به اشرف و کشتار مجاهدین را محکوم می کنیم!

 

اعلامیه هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
یورش به پایگاه اشرف و کشتار مجاهدین خلق توسط دولت عراق را محکوم می‏کنیم!

بامداد امروز نیروهای نظامی دولت عراق به پایگاه اشرف یورش بردند و عده زیادی از مجاهدین خلق را کشته و یا زخمی نمودند. بنا به اعلامیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت تعداد مجروحان به بیش از
۲۰۰ نفر رسیده است که حال شماری از آن‏ها وخیم است. به گفته شورای ملی مقاومت، امکان رسیدگی به مجروحان به جهت محاصره پایگاه اشرف وجود ندارد.
ما یورش به پایگاه اشرف و کشتار مجاهدین خلق توسط نیروهای نظامی دولت عراق را محکوم می‏کنیم، خواستار توقف بلادرنگ حمله به پایگاه اشرف و مداوای مجروحان هستیم. پایگاه اشرف معضل بین دولت عراق و سازمان مجاهدین خلق ایران است. این معضل راه حل نظامی ندارد و باید از کانال مذاکره حل شود. دولت عراق باید بپذیرد که یورش به پایگاه اشرف و کشتار ساکنین آن‏ها و یا دستگیری و تحویل آن‏ها به جمهوری اسلامی، راه‏حل مشکل نیست. مجاهدین در ایران تحت پیگرد حکومت ایران قرار دارند. با مجاهدین باید مطابق مقررات بین‏المللی رفتار شود و امکان پناهده شدن در کشورهای مختلف برای آن‏ها فراهم گردد.
از سوی دیگر رهبری مجاهدین باید آگاه می‏بود که اصرار بر حفظ پایگاه اشرف، می‏تواند به فاجعه بیانجامد. رهبری مجاهدین قبل از چیز لازم است که ملاحظات انسانی را مدنظر قرار دهد، از حفظ پایگاه اشرف دست بکشد و از امکانات بین‏المللی برای پذیرش پناهندگی ساکنین پایگاه اشرف در کشورهای دیگر بهره گیرد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۱۹ فروردین ۱۳۹۰(۸ آوریل ۲۰۱۱)

 منبع: سايت ديدگاه[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.