سايت ديدگاه

شب همبستگی با مجاهدان شهر اشرف
علي فياض


شب همبستگی با مجاهدان  شهر اشرف

در پی یورش ارتش عراق به کمپ اشرف که در صبح  روز جمعه   19فروردین ۰ ۱۳۹( 8  آوریل ۲۰۱۱ (، به خواست رژیم جنایتکار حاکم بر میهنمان صورت گرفت، و به شهادت بیش از سی تن و زخمی شدن حدود 300 نفر از ساکنان آن انجامید، انزجار بشر دوستان، فعالان سیاسی، احزاب و سازمان های مخالف رژیم حاکم بر ایران و فعالان حقوق بشری و آزادی خواهان جهان را در پی داشت.

کشتار ساکنان اشرف که غیر مسلح بوده و طبق کنوانسیون ژنو، از حمایت سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری و نیز تعهد رسمی دولت آمریکا در حمایت از مال و جان آنها برخوردار بوده، نشانه بارز بی تفاوتی دولت ها و حاکمیت هایی است که علیرغم ادعای پای بندی به حقوق بشر و منشور جهانی سازمان ملل متحد، منافع خویش را بر حق و حقوق دموکراتیک نهادها و نیروهای آزادی خواه و مبارز ترجیح می دهند.

ما نیز در کنار همه ی انسان ها و نیروهای آزادیخواه که در حمایت از مجاهدان اشرف برخاستند و همبستگی خود را با آنها نشان دادند، به پشتیبانی از حفوق دموکراتیک هموطنان مبارز و مجاهد اردوگاه اشرف برمی خیزیم و همبستگی خود را با آنان اعلام می داریم.

در شب همبستگی با مجاهدان اشرف، گرد هم می آییم تا با بزرگداشت شهدا و مجروحین و دیگر ساکنان اردوگاه، همدردی و همدلی خود را ابراز داشته و  به آنها اعلام داریم که تنها نیستند.

در شب همبستگی با اشرف، برنامه های متنوعی به اجرا گذاشته خواهد شد. سخنرانی، شعر، موسیقی، فیلم و ...

ما از همه ی ایرانیان ساکن یوته بوری که دغدغه ی رهایی ایران را دارند دعوت به عمل می آوریم تا در این مراسم همبستگی شرکت نمایند.

زمان : جمعه 29 آپریل 2011 ، از ساعت 18.30 تا 22

مکان : سالن اجتماعات هاگا بیو

فعالین فرهنگی  ، هنری، اجتماعی و سیاسی مستقل شهر گوتنبرگ - سوئد

حسین مهینی،  علی فیاض، مریم افشاری، یونس کهوری، علیرضا بیانی، مسعود مقدم، علی آیینه، فریدون انوشه، فریبرز کرمی، ناصر غقراتی فر، نادر نظری، جلال شرف زاده، مینو میلانیان، نادر خلیلی، اسماعیل اوجی

و گروه موسیقی سیمرغمنبع: سايت ديدگاه[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.