سايت ديدگاه

٢١٠٠ تن از نیروهای اعزامی ایران در سوریه و عراق کشته شده‌اند
رادیو فرانسه


٢١٠٠ تن از نیروهای اعزامی ایران در سوریه و عراق کشته شده‌اند
بقلم ناصر اعتمادیمنتشر شده در 07-03-2017 روزآمد شده در 07-03-2017 ساعت 16:07

رییس بنیاد شهید در ایران اعلام کرد که بیش از دو هزار نیروی اعزامی از سوی این کشور در جنگ های و درگیری های عراق و سوریه کشته شده اند. محمدعلی شهیدی محلاتی، رییس بنیاد شهید و ایثارگران تعداد کشته شدگان نیروهای اعزامی ایران در جنگ های داخلی سوریه و عراق را حدود ٢١٠٠ تن اعلام کرده است. او ادعا کرده است که این ٢١٠٠ تن در دفاع از اماکن مقدس شیعیان در این دو کشور کشته شده اند.
 
دیروز دوشنبه سردار احمد وحیدی، رییس مرکز تحقیقات دفاعی سپاه پاسداران، اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران به تنهایی بار پشتیبانی از جبهۀ مقاومت در برابر اسرائیل را به دوش می کشد. منظور رهبران ایران از "جبهۀ مقاومت"، نیروهای سپاه پاسداران، قوای بشار اسد و حزب الله لبنان در جنگ داخلی سوریه است. جمهوری اسلامی ایران که تنها متحد رژیم بشار اسد به شمار می رود از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ٢٠١١ هزاران نیروی نظامی خود را اعم از ایرانی، افغان، عراقی و پاکستانی برای دفاع از رژیم دمشق راهی سوریه کرده است.
 
در نوامبر گذشته، رییس بنیاد شهید گفته بود که شمار کشته شدگان ایرانی در سوریه از مرز ١٠٠٠ تن گذشته است. به گفتۀ منابع آمریکایی جمهوری اسلامی ایران در هماهنگی با روسیه هزاران نیروی مسلح اعم از قوای ایرانی و جنگجویان خارجی از ملیت های مختلف را برای شرکت در نبردهای سوریه به این کشور اعزام کرده است.
 
فرماندهان سپاه پاسداران ایران اعتراف می کنند که دست کم ١٠٠ تن از فارغ التحصیلان دانشگاه امام حسین سپاه پاسداران برای کسب تجارب جنگی به سوریه اعزام شده اند و شماری از آنان در این راه کشته شده اند.منبع: رادیو فرانسه، 17 اسفند 1395[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.