سايت ديدگاه

دانمارک شش ساعت قبل از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی در عراق در جریان حمله قرار گرفته است
رادیو فرانسه


بقلم شاهرخ بهزادیمنتشر شده در 10-01-2020 روزآمد شده در 10-01-2020 ساعت 18:52
رئیس ستاد ارتش دانمارک در گفتگویی با شبکه دو تلویزیون این کشور روز جمعه ١۰ ژانویه اعلام کرد که این کشور شش ساعت قبل از آغاز حمله موشکی ایران علیه پایگاه های نظامی آمریکا در عراق در جریان این حمله قرار گرفته است و در نتیجه فرصت لازم برای اقدامات پیشگیرانه برای حفاظت از نیروهای خود داشته است.
 حدود ١۳۰ سرباز دانمارکی که در ائتلاف بین المللی علیه داعش شرکت دارند، در پایگاه هوایی عین الأسد، یکی از دو پایگاه میزبان نیروهای آمریکایی که روز چهارشنبه گذشته مورد حمله موشکی ایران قرار گرفت، مستقر بوده اند.
 
 بِیورن بیسروپ، رئیس ستاد ارتش دانمارک، همچنین گفت: "من نمی خواهم به جزئیات بیشتر در مورد اینکه چگونه به ما هشدار داده شد، بپردازم، اما ما یک اخطار دریافت کردیم که به ما اجازه می داد برای هرگونه احتمالات بهتر آماده شویم."
 حمله موشکی ایران به دو پایگاه آمریکایی در عراق به تلافی حمله آمریکا به قاسم سلیمانی و همراهانش که روز۳ ژانویه در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند، انجام گرفته است. حمله موشکی ایران به دو پایگاه آمریکایی در عراق هیچ خسارت جانی در بر نداشته است.
کپنهاگ تصمیم گرفته است بخش  بزرگ نیروهای خود را از عراق به کویت منتقل کند و فقط ۳۰ تا ۴۰ سرباز این کشور در خاک عراق باقی بمانند.
 
 
 منبع: رادیو فرانسه، 20 دی 1398، 10 ژانویه 2020[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.