شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ -  ۷ ژوئیه ۲۰۲۰

سايت ديدگاه


مدال قهرمان زمین بر سینه تروریست مری
ن . نکته بین

اولی: شنیدی تروریست مری به همراه میخائیل گورباچف قهرمان زمین شده؟ سازمان ملل در روز زمین اعلام کرده که به 7 نفر که مری هم توی این لیسته، مدال قهرمانی داده.


دومی: مری کیه؟


اولی: معصومه ابتکار مشاور خاتمی. آخه در جریان گروگانگیری سفارت آمریکا در تهران، خانم معصومه ابتکار، سخنگوی گروگانگیرها بوده و رسانه های آمریکایی در آنزمان بهش می گفتند مری.


دومی: خوب حالا این چه ربطی به قهرمانی زمین داره؟ برای کارهای تروریستی اش مدال قهرمانی گرفته؟


اولی: نه میگن به پاس خدماتش به محیط زیست ایران، شایسته مدال قهرمانی است.


دومی: کدوم خدمات؟ نشت پالایشگاه نفت در جنوب تهران و روستاهای اطراف شهر ری مثل اسماعیل آباد که داره از توی لوله های آب مردم نفت بیرون میزنه و یا توی حیاط و محل زنگی همان مردم انواع آلودگی های شیمیایی یافت می شه و دارند توی نفت غوطه می خورند و حتی نون نانوایی ها هم مزه نفت می ده، یا بخاطر تقسیم زمینهای پارک جنگلی سرخه حصار میان پاسداران و ساخت و سازهای غیر مجاز در آنجا بعد از بین بردن درختها، یا نابودی جنگلهای کشور بنا بر گزارشات خود رژیم، و یا نشت فاضلاب تهران در سیستم لوله کشی آب آشامیدنی شهری، یا اینکه دفع غیر مجاز زباله های صنعتی که سازمان محیط زیست رژیم در دوره تصدی مری خانم کاملا آنها را نادیده گرفته، یا آلودگی هوای تهران و شهرهای بزرگ و یا بحران کمبود آب و یا طرح ضد محیط زیستی بزرگراه تهران شمال و یا هزاران فجایع زیست محیطی دیگه؟ باز هم می خواهی برات بگم یا لیستش را برای سازمان ملل و یا بی بی سی بفرستم که مدالها را چار تا چارتا به مری خانم بدهند؟


اولی: نمی دونم اما یکسری خالی بندی را ردیف کردند تحت عنوان اینکه مثلا طی تصدی این خانم در سازمان محیط زیست اساسنامه آن اصلاح شد، این که این اصلاح چه دردی را از تخریب شدید محیط زیست ایران دوا کرده معلوم نیست. یا اینکه تعداد پست و مقامی که توسط افراد دارای مدرک دانشگاهی در سازمان محیط زیست رژیم اشغال شده از 25 درصد به 70 درصد رسیده. حتما آقازاده ها در این سمت ها مشغول بچاپ بچاپ شدند.


دومی: همین؟ برای اینها مری خانم قهرمان زمین شد؟


اولی: نه، یکسری شاهکارهای دیگه هم توسط این خانم اعلام شده?مثل تشکیل دفاتر سازمان محیط زیست در 57 شهر کوچیک و تاسیس ده مرکز جدید تحقیقاتی در شهرستانها.


دومی: خوب این دفاتر چه فایده هایی داشتند؟ آیا باعث جلوگیری از تخریب محیط زیست شدند؟


اولی: نمی دونم اما میگن یک موزه هم این خانم درست کرده. البته این گزارشات را خود خانم و یا سازمان محیط زیست رژیم به سازمان ملل داده والا آنها چه می دونند که چی در ایران میگذره؟ آخوند و پاسدار تروریست جماعت هم که نمی ره بگه مردم و بخصوص بچه های جنوب تهران بر اثر نشت نفت، انواع و اقسام بیماری های عفونی، پوستی، گوارشی و غیره را گرفتند و ما نه تنها کاری نکردیم بلکه وقتی هم صدای قضیه دراومد، یک هیات کارشناس خارجی رو آوردیم روی موضوع سرپوش گذاشتیم و آخرش هم گفتیم اصلا از زمان شاه اینطور بود و یا تقصیر صدام یزید کافر بوده که در زمان جنگ بمب انداخته نزدیک پالایشگاه تهران.


دومی: من که فکر نمی کنم این غربی ها ندونند. اینها اصلا مماشات را با آخوندها دوست دارند و بهش معتاد شدند.


اولی: نه از شوخی گذشته، ما الان با یک اوضاع پیچیده روبرو هستیم. توی این مجامع بین المللی، علاوه بر بده بستون های قانونی و غیر قانونی، آنهایی که مثلا با دم و دستگاه دولتی آمریکا هم مخالفند، برای اینکه مخالفتشون را ابراز کنند، به آخوندها و بنیادگراها جایزه می دند. از اونطرف هم مثلا یکسری روشنفکرهای ضد امپریالیست و باصطلاح مترقی، در امتداد خطوط سنتی چپولشون و برای مقابله با جهانی سازی و غیره، صاف و رک و راست می رند پشت آخوندها. انگار نه انگار که اصل قضیه یعنی رژیم جمهوری اسلامی ماهیتش چیه و داره چه بلایی سر آب و خاک و مردم و کل ایران میاره؟


دومی: خوب حالا مری خانم اینجوری شد، این گورباجف چرا مدال قهرمان زمین گرفته؟


اولی: هه، اون خودش داستانی داره. شاید یکی از دلایلش اینست که گفته دسترسی به بمب اتمی حق رژیم ایرانه!!!


 


 منبع: سايت ديدگاهيافت نشد.در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.
طنز

ادامه فهرست ...

   


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.