شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲
سايت ديدگاهرونوشت ارسال خواهد شد: هوشیار زیباری، بت جونز، بان کی مون، صلیب سرخ، عفو بین الملل، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد 

مردم آزاده جهان

در 10 شهریور 1392 (اول سپتامبر 2013) 52 نفر از پناهجویان غیر مسلح ساکن در اشرف، توسط نیروی ضربت تحت فرماندهی مستقیم سپاه پاسداران، به قتل رسیدند، و 7 نفر از ساکنین به گروگان گرفته شدند.  مطلع شده ایم که گروگانها از منطقه ای در نزدیکی فرودگاه بغداد به العماره منتقل شده اند، تا به رژیم جمهوری اسلامی تحویل داده شوند.

با توجه به این امر که ساکنین اشرف افراد تحت الحفاظه هستند، کشتار 52 پناهجو، گروگانگیری 7 پناهجوی دیگر، و حال آماده سازی برای تحویل آنها به رژیم اسلامی که مطمئنا به شکنجه و قتل آن گروگانها منتهی خواهد شد، برخلاف کنوانسیون 4 ژنو است. مسوولین در عراق، ملل متحد و آمریکا که امنیت آنها را تضمین کرده بودند، قانونا و بنا به تعهدات مکتوب و مستند، موظف به اقدام فوری برای پیشگیری از این استرداد هستند.

 

ما امضا کنندگان از مردم آزاده جهان می خواهیم تا با حمایت از این فراخوان مسوولین فوق الذکر را متعهد سازند که سریعا در جهت آزادسازی این گروگانها اقدام کرده، و امکان تحویل این 7 گروگان به صلیب سرخ را مهیا سازند.

 

سعید اطلس، علی ناظر و یاران دیدگاه

20 شهریور 1392

 


لیست امضاءها به ترتیب دریافت. روی لینک کلیک کنید (همراه با نام، نام فامیل، کشور اقامت – با حروف فارسی)
 

لینک به اسناد و اطلاعیه ها:


 

خواهشمندیم مشخصات خود را به حروف لاتین بنویسید.

*  First name:

*  Last name:

*  نام و نام خانوادگی به حروف فارسی(نمونه: علی ناظر):

*  Place of Residence:

*  Email Address(for office use only):

*  Profession:
[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.