شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۹ سپتامبر ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بحران اصلی همان بحران سرنگونی است

زينت ميرهاشمي

رژیم ولایت فقیه در برابر ارجاع پرونده اتمی به شورای امنیت از یک سو راهکار تهدید و رویارویی را در پیش گرفته و از طرف دیگر از «دیپلماسی» برای تبدیل تهدید به فرصت استفاده می کند.

رژیم طی نامه ای به آژانس بین المللی انرژی اتمی، خواستار فک پلمب و برداشتن دوربینهای نصب شده در این تاسیسات شد. دراین نامه اعلام شده که حکومت ایران پایبند به پروتکل الحاقی نیست و به بازرسان اجازه بازرسی نخواهد داد. احمدی نژاد دستور «تعلیق» همکاریها را صادر کرد و خامنه ای روز سه شنبه سیاست احمدی نژاد را تایید کرد.

از طرفی دیگر آصفی گفت «تنها راه برون رفت از وضعیت کنونی دیپلماسی است.» سیاستهای ماجراجویانه رژیم ایران که به ارجاع پرونده به شورای امنیت منتهی شد، همچنان ادامه داشته و تهدید و رویارویی راهکار آن است.

در حالی که کارگران شرکت واحد در زندان به سر می برند، مطالبات اجتماعی کارگران و مزدبگیران در اشکال اعتراضی خود را نشان می دهد، مستبدان حاکم بر ایران سعی می کنند با «ملی» نشان دادن مسأله اتمی از یک طرف جنبش اعتراضی مردم را سرکوب کند و از طرفی دیگر جامعه بین المللی را فریب دهد. اما نکته اصلی این است که جمهوری اسلامی مردم ایران را در مجامع بین المللی نمایندگی نمی کند و هر سیاست و راهکاری که در این زمینه به کار می برد «حرف و نظر» مردم ایران نیست و نخواهد بود. باید تاکید کرد که این پرونده نه پرونده ی «ملی» بلکه پرونده نظام آخوندیست. در جامعه ای که انتخابات آزاد و دموکرایتک وجود ندارد، آژادی بیان و اندیشه وجود ندارد، همه راهکارها و سیاستهای حکومت، منافع مستقیم حاکمان را نمایندگی می کند نه منافع مردم را. مردم ایران اگر بتوانند نظرشان را بدهند قبل از داشتن انرژِی اتمی، به سرنگونی رژیم و دستیابی به آزادی و عدالت اجتماعی رای خواهند داد. پس بحران اصلی همانا بحران سرنگونی است و باید این رژیم برود تا مردم ایران بتوانند نمایندگان خودشان را به مجامع بین المللی بفرستند.

منبع: 19 بهمن 1384 - ايران نبرد
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
زينت ميرهاشمي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.