شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خودروهای بنز در شکار زنان

زينت ميرهاشمي

سردار طلایی فرمانده نیروی انتظامی تهران، روز سه شنبه 29 فروردین اعلام کرد که طرحهای جدید پلیس برای برقراری امنیت از اول اردیبهشت ماه سال جاری به اجرا در خواهد آمد.
وی همچنین گفت که این طرحها توسط 50 واحد گشت ارشاد که از 10 پلیس زن و 100 پلیس مرد تشکیل شده توسط خودروهای بنز و به طور آشکار به اجرا در خواهد آمد.
به همین مناسبت سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که برای برخورد با «بدحجابی» نیازی به حکم قضایی نیست.
فرمانده نیروی سرکوب در سخنانش به اندازه مانتوها و قد و قواره شلوارهای زنان اشاره کرده است. وی از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و حیوانات همراه آدمیان را هم بی نصیب نگذاشته است.
در همین رابطه روز سه شنبه تعدادی از زنان وابسته به حکومت، از این همه دهن کجی زنان به قوانین و مقررات ویژه حجاب در برابر مجلس تجمع کرده، خشمگینانه با بیرقهای خودشان خواستار اجرای «دستوران اسلام ناب محمدی» در مورد زنان «بد حجاب» شدند. در میان این زنان تعدادی از مجلس نشینان شرکت داشتند. آنها با سخنرانیهای مکتبی خود اندر فواید حجاب، بار دیگر خشم خود را از «مقاومت زنان» در برابر الگوسازی جمهوری اسلامی ابراز کردند.
سخنان سردار طلایی و سخنان سخنگوی قوه قضائیه و تجمع زنان شرایط را برای طرح «عفاف» که در حال آماده سازی است، آماده می کنند.
آغاز فصل گرما، همیشه بهانه ای برای سرکوب زنان بوده است. ویژگی این دوره سرکوب با سالهای قبل به خیابان آوردن زنان حکومتی است. زیرا که قوانین سخت و مجازاتهای خشنی که در رابطه با پوشش زنان تا کنون اعمال شده بی اثری خود را به جای گذاشته و بعد از نزدیک به سه دهه از روی کار آمدن این حکومت، همچنان در هر تند پیچ بحرانهای حکومتی دوباره در دستور قرار می گیرد. زنانی که چنین از رویکردهای استبدادی در مورد زنان دفاع می کنند، پاسداران نظام مردسالار و استبداد مذهبی حاکم بر ایران هستند.
منبع: 30 فروردين 1385 - ايران نبرد
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
زينت ميرهاشمي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.