شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ -  ۶ مه ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

یک چشمی های دهکدۀ کورها - « شیرین عبادی و دیوید هازلهوف »

میلاد مختوم

مأموریت عبادی برای رژیم!

برلین ـ سرویس خبرگزاری آلمان ـ ٣١  فروردین ١٣٨٥

برندۀ ایرانی جایزۀ صلح نوبل، شیرین عبادی (٥٩ ساله) به امریکا در مورد ضربه نظامی به ایران اخطار داد. عبادی در حین معرفی کتاب زندگی نامۀ شخصی خود، " ایران من "، در برلین گفت: " با وجود همۀ انتقاداتی که ما به دولت ایران داریم، هیچ سرباز امریکایی اجازه ندارد پا روی خاک ایران بگذارد. " ...  او، که علی رغم همۀ مشکلات نمی خواهد کشورش را ترک کند، ادامه داد: " من یک ایرانی هستم؛ من باید در ایران بمانم و امیدوارم که در ایران هم بمیرم. وقتی آدمی به درستی راهش ایمان داشته باشد، این توان را هم دارد که با قاطعیت در آن راه گام بردارد. من یک مسلمان هستم؛ من به خداوند اعتقاد دارم، این به من نیرو می دهد."

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

مأموریت هازلهوف برای ایران: زنان برای زنان!

به نظر دیوید هازلهوف سریال " بَی واچ " به زنان در ایران کمک می کند؛ دست کم به زنان موطلائی ایرانی.

طبق گزارش سرویس اینترنتی "اوّل زنان" هنرپیشه امریکائی، دیوید هازلهوف، باور دارد که ستاره هایِ زیبا با مایوهای دوتیکه شیک در سریال تلویزیونی موفق او در دهۀ ٩٠ میلادی، بَی واچ ، برای زنان تحت ستم ایرانی قاصدان سعادت بوده اند. حضور نیمه عریان پاملا اندرسن و کارمن الکترا در این سریال یک سرمشق پرخاشگرِ زنانه برای زنان در خاورمیانه بوده است.  

روزنامه اینترنتی « netzeitung » در مورد هازلهوف می نویسد: "زندگی در عالم نمایشی تجاری باعث یک ادراک دگرگون از دنیا میشود، این پدیده هم منطقی و هم قابل فهم است؛ البته به نظر میرسد هنرپشه امریکائی، دیوید هازلهوف، در حال حاضر آشکارا دچار یک بلندپروازی توهم آمیز خارج از کنترل شده باشد."

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 وقتی برنده جایزۀ صلح نوبل به جای افشای جنایات رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی از جایگاه یک حقوقدان مدافع حقوق بشر، و به جای رساندن فریاد در گلو گره خوردۀ زنان تحت ستم ایرانی از جایگاه یک زن، به تهدید امریکا با زبان و لحن گفتاری سران جنایت کار رژیم پوسیده آخوندی از جایگاه یک  مدافع فقه آخوندی می پردازد و تمام اعتبار حقوقی و مالی جایزه صلح نوبل را در خدمت جنگ زرگری ملایان خون آشام حاکم با دولت امریکا و در جهت حفظ نظام قرون وسطایی ولایت وقیحانه فقیه به کار می گیرد، آنوقت قورباغه هازلهوف هم دچار توهم می شود و ابوعطای "قاصدان سعادت " می خواند.

راستی چرا خانم عبادی، که طبق گفته خودش باید در ایران بماند و امیدوار است که در ایران هم بمیرد و نام زندگینامه شخصی خود را "ایران من" می گذارد،  کتابش را نه در ایران و برای ایرانیان، بلکه در برلین و برای از ما بهتران معرفی می کند؟

شیرین عبادی به همان اندازه مستحـق عـنوان " مدافع حقـوق بشـر " است که پاملا اندرسن مستحـق عـنوان " قاصـد سعادت"!

 ٣١ فروردین ١٣٨٥  

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
میلاد مختوم:[تاریخ ارسال: 22 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: حسن توفیق / تهران]  [ hassantofig@yahoo.com ]  
معضل جامعه کنونی ما بسیار پیچیده است و من کاملا به نظراتی که از طرف دوست عزیزیمان "زنگی زنگ" ابراز میشود اشراق دارم و آنرا کاکلا درست نیز میدانم . افشاگری رزیم و بیان و افشای نقض حقوق اولیه انسانها جزو کارهای اصلی نیرو ها و عناصر منفرد مبارز ضد رژیم است . در اینجا نمی خواهم وارد بحث متدولوزیک و یا به نظر برخی ها وارد بحث اسکولاستیک (کلامی) شوم . ولی اشاره میکنم که مقوله "تضاد عمده" و تضادهای اصلی" یکی نیستند . تضاد عمده ما در اوضاع کنونی تضاد مردم با رزیم قرون وسطایی اسلامی در ایران است . بدون سرپوش گذرادن بر این امر که تضادهای دیگری نیز موجودند که نه فرعی و حاشیه ای ولی جزو تضادهای اصلی هستند ولی شکل مبارزه ما با آنان باید تابع حل تضاد عمده یعنی تضاد بین آحاد مردم و رزیم کنونی است . اگر غیر از این باشد تلف کردن انرژی است و انحرافی و در نهایت خطرناک و به زیان مردو . از این جهت است که من برخورد اینچنانی را با شخص خانم عبادی نمی پذیرم اگر چه انتقادات زیادی هم بر عملکرد وی دارم . ولی متاسفانه یرخی گروها بنا به دلایلی برخورد با خانم عبادی را بیش از حد بزرگ کردند . حتی در مواردی اطلاعیه های مشکوک از جانب افرادی مجهول بر علیه خانم عبادی منتشر شده که نمونهای از آن چندی پیش در همین سایت محترم "دیدگاه" انتشار یافت که من شخصا با نوشتن نظریه ای هشدار دادم که این اطلاعیه جعلی است . یادم می اسد که هنگامی که خانم عبادی جایزه صلح نوبل را دریافت کردند در ایران روزنامه ها و رسانه های وطنی کمترین پوشش را به این امر ندادند و مردم عادی در کل از ان بی اطلاع بودند . اگر همه این اتفاقات را کنار هم بگذاریم در می یابیم که اطلاق کردن صفت "مزدور" و صفت های اینچنانی قدری بی انصافی است و قرار نیست که هرکس مانند ما نظر نداد زود یک برچسب رو پیشانی اش بزینم . آیا فکر نمیکنید که این روش ناپسند را ما باید ترک کنیم و از تجربیات گذشته پند بگیریم . و در ضمن به این جایزه نویل هم زیادی بهاء ندهیم . مگر در گذشته اتفاق نیافتاده است که حتی قصابان هم این جایزه را دریافت کرده اند ؟ پس چرا اینقدر به این موضوع بهاء میدهیم ؟ خانم عبادی را ملایان هم در ایران انتقاد میکنند . ببینید سلطنت طلبان و آمریکایی هم از خانم عبادی انتقاد میکنند به همان روش شما ! ولی من هیچ وقت نمیگویم که شما با سلطنت صلابان و آمریکایی ها همسویی دارید ! این فقط پیچیدگی جامعه ما را نشان میدهد و بر ماست که با دقت باید سره را از ناسره تشخیص دهیم و به پیش رویم ! اگرنه در فرعیات و موارد حاشیه ای غوطه ور خواهیم شد و بی اثر ! و این خواست رژیم است !

پیروز باشید !
  

[تاریخ ارسال: 21 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: زنگی زنگ]  [ zsamani@yahoo.com ]  
اظهار نظر آقای توفیق در مورد این مطلب برایم قابل فهم نیست. اگر تأکید بر نقض شدید، پیگیر و سیستماتیک حقوق بشر توسط رژیم آخوندی و افشای آن به نظر شما در شرایط کنونی "غیر عمده" است، پس "عمده" چیست؟
کسی که عنوان های "مدافع حقوق بشر" و "برنده جایزه صلح نوبل" را یدک می کشد، جزو نیروهای بینابینی محسوب نمی شود. متأسفانه عمل خانم عبادی تا به امروز نشان داده است، که ایشان بیشتر در فکر "تطبیق زورکی فقه گندیده آخوندی با حقوق بشر" است، تا در فکر قربانیان نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران آخوند زده. افشای تلاشهای مذبوحانه ایشان در جهت خرید آبرو برای رژیم آبروباخته آخوندی، عملی ضروری و انقلابی است، بخصوص در مرحله حساس کنونی، که استعمارگران بدنبال عَلَم کردن "پهلوان پنبه" های وطنی هستند.
  

[تاریخ ارسال: 21 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: حسن توفیق / تهران]  [ hassantofig@yahoo.com ]  
بیایید قدری آرامتر به با مسئله خانم عبادی برخورد کنیم و انتظارات خارج از توان از کسی نداشته باشیم . واقعیت است که خانم عبادی در حد توان خود و با توجه به باورهای خود و توانایی های باور های خود به فعالیت اجتماعی مشغول است . گروهی انتظار دارند که همه باید مانند خودشان باشند تا مورد شتم و ضرب انتقادی قرار نگیرند . این در واقع کوته فکری بیش نیست . تنوع فکری عظیمی در جامعه ایران وجود دارد و ما باید با توجه به این تنوع عا جبهه بزرگ ضد استدادی- ضد اخوندی و ولایت فقیه را تقویت نماییم اگر مشغله فکری و عملی ما سرنگونی رژیم است . با اذعان بر این امر که کمبود های زیادی در فعالیت خانم عبادی وجود دارد ولی تباید با پیله کردن به امری اگر چه واقعی ولی در شزایط کنونی غیر عمده جبهه خود را تضعیف و نیروهای بینابینی را بسوی رزیم سوق دهیم ! این یعنی ضد انقلاب عمل کردن ! عجیب است که در شرایط کنونی بسیاری از منقدین اینچنانی با آب و تاب آمریکا و حتی بعضی ها سلطنت طلبان را با خود متحد می انگارند ولی نیرو های بینابینی مستقل را از جبهه خود طرد ! این واقعا سوال بر انگیز است !؟   

[تاریخ ارسال: 21 Apr 2006]  [ارسال‌کننده: حسام]  [ Hessam@gmx.de ]  
شیرین عبادی تريبون نظام و سیستم ضد بشری حاکم بر ایران   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.