شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

و باز کُشتند
ولي الله فيض مهدوي

علی ناظر

باري ديگر ستاره اي جاودانه شد.
ديدگاه به خانوادهء «فرزند خلق» ولي الله فيض مهدوي، تسليت مي گويد و براي اين خانوادهء غمديده صبر و شکيبايي خواستار است. شکي نيست که راه و آرمان آزاديخواهانه و ميهن پرستانهء او را همرزمان مجاهدش در زندان و خارج از زندان ادامه خواهند داد، و طولي نخواهد کشيد که رژيم آدمکُش جمهوري اسلامي به دست مردم ايران سرنگون شود. 
رژيم اسلامي فيض مهدوي هاي بيشتري را خواهد کُشت، اما اميد و ايمان به سرنگوني اين رژيم هرگز نخواهد مُرد.
علي ناظر – 15 شهريور 1385

فيض مهدوي خودکشي نکرد، او را کشتند – به پيام روشن او گوش کنيم
صداي زنداني سياسي سرنگوني طلب


امروز اطلاعيه زير به سايت ارسال شد.
متن اطلاعيه دريافتي:
تاریخ : 15/6/85

شماره : گ/106 – 85

به نام آزادی

با نهایت تاسف شهادت ولی الله فیض مهدوی را به  ملت ایران تسلیت می گوئیم . ولی الله فیض مهدوی یکی از فرزندان ایران زمین بود که جان خود را فدای راه آزادی کرد . او که بیش از 5 سال در زندان های رژیم در اسارت بود ، توسط ماموران وزارت اطلاعات بارها شکنجه و اعدام مصنوعی شد .

رژیم جمهوری اسلامی بارها قصد تطمیع او را داشت و بیش از یک سال در سلول های انفرادی ، انواع شکنجه های روحی و جسمی را تحمل کرد ، اما او دست از مبارزه نکشید . او بارها با همبندیان خود اعتصاب غذا کرد . و در بیانیه های مختلف نقض حقوق بشر توسط رژیم را محکوم کرد . یادش را گرامی می داریم  . فعالان حقوق بشر در ایران این ضایعه دردناک را به خانواده او و زندانیان سیاسی و مردم ایران تسلیت می گوید .

بنابر گزارشات رسیده از زندان گوهر دشت  رژیم جمهوری اسلامی همچنان درصدد تطمیع زندانیان این زندان برای وارونه جلوه دادن واقعیت قتل فیض مهدوی در زندان گوهر دشت در تلاش است . رژیم جمهوری اسلامی در یک سناریوی از پیش تنظیم شده قصد جان تمامی زندانیان سیاسی را دارد . و با اعمال فشار بر زندانیان آنها را به واکنشهای چون اعتصاب غذا می کشاند تا از این طریق ایشان را به قتل برساند . لازم به ذکر است بنابر اطلاعات رسیده ولی الله فیض مهدوی چند لحظه بعد از ملاقات با مسئولین زندان گوهر دشت ( مغنیان رئیس بند  2 فرعی ، علی محمدی معاون اجرایی زندان گوهر دشت ) دچار سکته قلبی شد .

فعالان حقوق بشر در ایران با اعلام انزجار از قتل ولی الله فیض مهدوی در زندان گوهر دشت کرج مسئولیت قتل ایشان را بر عهده  رژیم جمهوری اسلامی  می داند . و همچنین خواهان اعزام یک تیم پزشکی از سوی سازمان ملل برای مورد معاینه قرار دادن آقای ولی الله فیض مهدوی و ارائه یک گزارش مستقل به مراجع ذیل صلاح بین المللی هستیم .

همچنین بدین وسیله اعلام می داریم فاز جدیدی از فعالیت حقوق بشری خود را در زمینه افشای قتل های زنجیره ای زندانیان سیاسی در ایران آغاز خواهیم کرد . و با ارسال نامه به تمامی نهاد های حقوق بشری در سرتاسر جهان خواستار محکومیت این جنایت از سوی مجامع بین المللی خواهیم شد .

 

Human Rights Activists in Iran

Hra.Iran@gmail.com

www.Hra-Iran.Blogfa.com

Tel: 0031620720193

|لينك ثابت| نوشته شده توسط Hra.ir.news در | موضوع: زندانیان نظر بدهيد

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: n.rahimi]  [  ]  
صحبت از پژمردن يک گل نيست
اه که اينها جنگل را بيابان ميکنند .
هيچ حيوانی به حيوان ديگرنمی دارد روا
انچه اين نا مردمان با جان انسان ميکنند:
با درود به مبارزه شجاع ولی الله فيض مهدوی که به رژيم جنايتکار وابسته به امپرياليست جمهوری فاشيستی اسلامی نه گفت. وظيفه انسانی ماايجاب ميکند که به اکثريت توده خاموش ايرانيان خارج کشور ياد اور شويم که ولی الله جانش را بخاطر مبارزه برای گرفتن حقوق انسانی پايمال شده ما بوسيله رژيم جمهوری جهل و جنايت اسلامی از دست داد. ولی الله های زيادی باقی نمانده اند. بايد حرکت کرد. يادش گرامی باد . هرچند همچوگل همه بر باد رفته اند هرگز گمان مدارکه از ياد رفته اند
  

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: اـ گوگانی]  [  ]  
خون آزادی خواهان قهرمان ایران چون ولی الله فیض مهدوی به ما می آموزد که، هر چقدر هم که اختلاف سلیقه و نظر داشته باشیم، در آرمان مهم و مشترکمان آزادی و در رسیدن به آن، برای سرنگونی دشمن مردم ایران یعنی رژیم ولی فقیه همراه،همسنگر و متحدیم. راهش مستمر و مستحکم و یادش گامی باد.   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: اسماعیل وفا یغمایی]  [ esmail vafa99@yahoo.ca ]  
یک نفر و چند نفر را می توان کشت و یا نومید کرد و یا شکست داد ویا معتاد کرد و به فحشا کشاند ولی یک ملت را هرگز.فارغ از هر گونه خوشخیالی و امیدهای مصنوعی یکبار مصرف قتل و شهادت کسانی مثل ولی الله فیض درشرایط کنونی دو چیز راخوب نشان می دهد.در حکومت حاکمان ایران درندگی و کشتار و جنایت سر جای خودش باقی است و نیز آن اصلی ترین رشته های مقاومی که نشانگر سلامت پیکره مقاومت بیست و هشت ساله مردم ایران در برابر ارتجاع و استبداد است سر جای خود باقی است. آنقدر که یک تن و چند تن چون ولی الله با اتکا و ایمان به آن در تنهائی و مظلومیت و در حالیکه جهانی از خیانت و غارت علیه منافع و آزادی مردم ایران می تازند می توانند دشمن را حقیر سازند و در استان شرافت و زیبائی جان ببازند.ولی الله مفهوم مقاومت و شهادت را تطهیری دوباره کرد و در هنگامه سستیها زمزمه کرد که شرافت انسانی حتی درعظیم ترین انزواها مفهومی ذهنی نیست.یاد او زمزمه نیمشب مستان باد.   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: nima roshan]  [  ]  
خانباختن مجاهد دلير فيض الله مهدوی را در زير شکنجه بدست مزدوران امخوار رژيم جنايتکار و کثيف جمهوری اسلامی را به تمام ازاديخواهان و مسئولان سايت مردمی ديدگاه تسليت ميگويم . به اميد سرنگونی اين رژيم ضد انسانی   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: فرح بهیار]  [  ]  
رفتم اما باز خواهم گشت/بازخواهم گشت/صدهزاران مرد/صد هزاران زن/و مرا روزی تو خواهی دید ای دژخیم/ باز خواهم گشت/ باز خواهم گشت/ باز خواهم گشت/درود بر ولی الله فیض و ننگ بر جمهوری اسلامی و جلادان مردم ایران و فرزندان شجاعش.   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: علی یحی پور (سل تی تی )]  [ s.salekia@freenet.de ]  
شهادت مجاهد ولی الله فیض مهدوی را به تمام مجاهدین وآزادیخواهان تسلیت میگویم مهدوی مجاهدی شجاع ودلیر بود وصدای دلیرانه اش سینه ء ارتجاع را شکافت بی شک مقاومت دلیرانهء این مجاهد دلیر اورا درصف دلیران تاریخ خون بار ایران ثبت خواهد کرد یادش گرامی باد وروان شجاعش شاد ...   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: ر.شاکر]  [ rshaaker@yahoo.com ]  
سلام و درود بر او روزی که زاده شد و روزی که به شهادت رسید و روزی که به حکم خالقش بر خواهد خاست.   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: فضولباشی]  [  ]  
اکبر محمدی پس از کمتر از ۱۰ روز اعتصاب غذا و ولی‌الله فیض مهدوی پس از کمتر از ۱۰ روز اعتصاب غذا فوت کردند. اما آقای محسن سازگارا، بعد از بیش از ۵۰ روز اعتصاب غذا زنده مانده و به آمریکا رسید و آقای اکبر گنجی نیز بعد از ۶۰-۷۰ روز اعتصاب غذا خوشبختانه زنده مانده و به آمریکا رسید. امیدوارم هیچ زندانی اعتصابی فوت نکند. چرا بعضی ها بعد از اعتصاب غذای طولانی مدت زنده می مانند و بعضی ها بعد از یک اعتصاب غذای کوتاه مدت فوت می کنند؟   

[تاریخ ارسال: 07 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: شهرام فاضل]  [ shahramfazel1360@yahoo.com ]  
با تسلیت به خانواده فیض مهدوی عزیز و آرزوی شکیبای برای این عزیزان در سوگ از دست دادن فرزند دلیر خود, این قهرمان شهید زحمتکشان ایران. با تسلیت به سازمان پر افتخار مجاهدین خلق ایران و رهبری محترم آن سازمان و به امید نابودی رژیم ضد انسانی خمینی پلید و آخوندهای شارلاتان جنایت پیشه.   

[تاریخ ارسال: 06 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: تجلی]  [  ]  
نه می بخشیم نه فراموش میکنیم
طلوع رهایی در راه است این نشانه های آن میباشد ستاره رهایی پرچمی که برافراشتی نگهبانانش خواهیم بود.
سلام بر نسل فدا.
  

[تاریخ ارسال: 06 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: سینا]  [ sins596@yahoo.com ]  
ین فاجعه دردناک را به عموم ازادیخواهان بویژه مسئولین سایت دیدگاه تسلیت عرض می کنم . افسوس که چنین دلاورانی این چنین بنا حق بخاک و خون می افتند و جانیتکاران ادمکش رزیم اسلامی هنوز قادر به نفس کشیدن هستند . انتقام یک به یک این فرزندان دلیر ایران را از شما شب پرستان جانی و ادمکش خواهیم گرفت . جای فیض مهدوی ها با هزاران ستاره دیگر پر میشود چنان که جای دیگر رزمندگان ازادی جون رضائیها و پویان ها و اشرف ها و احمد زادگان و تمام شهدای فدائی و مجاهد و دگر رزمندگان راه ازاذی پر شد . یادش زنده و راهش پر رهرو باد . موفق باشید. سرنگون یاد حکومت جهل و جنون اخوندی.   

[تاریخ ارسال: 06 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: مینا انتظاری]  [ mina.entezari@yahoo.com ]  
آقای ناظر گرامی، ضمن قدردانی از عواطف پاک انسانی، احساس مسئولیت صادقانه سیاسی و بلندنظری دموکراتیک شما، اجازه بدهید منهم متقابلآ فقدان آن دلاور بر خاک افتاده، ولی الله فیض مهدوی، را به شما و دیگر همکارانتان در سایت دیدگاه و به همۀ آزادیخواهان دردمند تسلیت بگویم... باشد تا روز حسابرسی فرا رسد.   

[تاریخ ارسال: 06 Sep 2006]  [ارسال‌کننده: جمال فراهانی]  [ jamal75de@yahoo.de ]  
« هر کجا شمع بلا افروختند ـ صد هزاران جان عاشق سوختند». برادر عزير انتقام تو و همه جانهای پاک و گلهای پر پر شده در حکومت جهل و جنايت را خواهيم گرفت.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.