شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۵ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

تصمیم شورای وزیران اتحادیه اروپا محکوم است

زينت ميرهاشمي

بر پایه رای دادگاه عدالت اروپا که روز سه شنبه 21 آذر 1358صادر شد، «تصمیم مشترک» شورای وزیران مبنی بر بلوکه کردن اموال سازمان مجاهدین خلق ایران مبتنی بر لیست تروریستی باید ملغی و خواهان بازپس گرداندن دارائیهای سازمان مجاهدین خلق ایران شد.
با گذشت 50 روز از حکم عادلانه دادگاه اروپا، شورای وزیران دارایی و اقتصاد اتحادیه اروپا در یک موضعگیری مطبوعاتی در برابر حکم دادگاه ضمن تاکید بر ادامه نامگذاری سازمان مجاهدین خلق ایران در این لیست، اعلام کرد که «شورا تصمیم گرفت یک بیانیه دلایل برای سازمان مجاهدین خلق ایران مبنی بر ابقاء این سازمان در لیست اشخاص، گروهها و موجودیتهایی که اموالشان مسدود شده و در اعمال تروریستی دست داشته اند، تهیه کند.» این بیانیه در حالی داده می شود که دادگاه به شورای وزیران برای فرجام خواهی مهلت داده بود.
شورای وزیران با این تصمیم، راههای مماشات با استبداد مذهبی حاکم بر ایران را همچنان باز می گذارد. سیاستمداران اروپایی تا کنون، شرافتهای اخلاقی و وجدانی خود را در پای میز مذاکره با چکمه پوشان مستبدان حاکم بر ایران نثار کرده اند. بدون شک در شرایط بحرانی فعلی، با توجه به این که جمهوری اسلامی، بیش از هر زمان دیگر با دخالتهای خود در منطقه، به تشدید بحران دست می زند، شورای وزیران با این تصمیم راه را برای پیشروی ارتجاع حاکم بر ایران یعنی توسعه تروریسم و بنیادگرایی باز می گذارد. همان طور که دیدیم کشورهای اروپایی در «بیانیه پاریس» با تاکید بر این که سازمان مجاهدین را در لیست تروریستی باقی می گذارند و در مقابل رژیم ایران غنی سازی اورانیوم را تعلیق کند، زبونی و مماشاتگری خود را در رابطه با رژیم ایران نشان دادند. اما مستبدان حاکم بر ایران به جای استقبال از پیشنهاد سه کشور اروپایی، به سیاستهای ماجراجویانه خود ادامه دادند.


منبع: 15 بهمن 1385 - ايران نبرد
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
زينت ميرهاشمي:[تاریخ ارسال: 04 Feb 2007]  [ارسال‌کننده: کیامنش]  [  ]  
درود بر خانم زینت میرهاشمی و آفرین بر قلم توانای ایشان. براستی که حق مطلب را ادا کرده اید. در هر حال از مفت خوران جهانخوار امپریالیست نیز چیزی جز این عجیب است. این موضع گیری بویژه انگلستان در مورد مجاهدین مهر دیگری برسازش ناپذیری و استقلال مجاهدین است. درود بر مجاهدین و دیگر هم پیمانان آنان تا روز آزادی، استقلال و شکوفایی میهن زحمتکشان.
ننگ و مذلت بر دشمنان استقلال و مجاهدین خلق ایران. درود بر سازمان پرافتخار چریکهای فدایی خلق ایران.
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.