شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰ مه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اطلاعیه پايانی کنگره نهم حزب کمونيست ايران

بهرام رحماني

اطلاعیه پايانی کنگره نهم حزب کمونيست ايران

 

کنگره نهم حزب کمونيست ایران در روزهای 4 تا 8 مرداد ماه 1386 برابر با 26 تا 29 ژوئیه 2007  با موفقیت برگزار گردید.  این کنگره با حضور نمایندگان تشکیلات خارج از کشور حزب، نمایندگان تشکیلات کومه له، نمایندگان تشکیلات مخفی  شهرها، اعضای کمیته مرکزی و شماری از اعضا و دوستان حزب که به عنوان ناظر در کنگره شرکت داشتند، همزمان در دو مکان با استفاده از شبکه اینترنتی که شرکت مستقیم همه رفقا را در مباحثات و تصمیم گیری ها تامین می کرد، برگزار شد.

 

کنگره با سرود انترناسیونال و یک دقیقه سکوت به نشانه گرامیداشت یاد جانباختگان راه آزادی و سوسیالیزم کار خود را آغاز کرد و سپس با تصویب اعتبارنامه نمایندگان و اعلام حضور اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان منتخب تشکیلات های مختلف رسمیت خود را اعلام کرد و با تصویب آیین نامه داخلی کنگره، دستور جلسات و انتخاب هیئت رئیسه دائم کار خود را ادامه داد.  

 

گزارش سیاسی و تشکیلاتی کمیته مرکزی  حزب  یکی از دستور جلسات کنگره بود  که به محور اصلی مباحث کنگره تبدیل شد و در آن ضمن توضیح زمینه های عینی رشد جنبش سوسیالیستی و تحلیل اوضاع سیاسی کنونی، روی فرصت ها و امکاناتی که برای جریان سوسیالیستی در بطن جنبش کارگری، جنبش رهایی زن و دیگر جنبش های اجتماعی وجود دارد، تاکید گردید. مبانی استراتژی حزب کمونیست ایران و روندی را که طی آن طبقه کارگر به مثابه یک طبقه سازمان یافته نظام سرمایه داری را به زیر کشیده و قدرت سیاسی را به دست می گیرد و همچنین سیاستها و عملکرد ارگان های مختلف تشکیلاتی نیز بر بستر همین مباحث، یک بار دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تا تاکیتک ها و وظایف فرا روی حزب برای پبشروی های آتی بیشتر تدقیق گشته و استنتاج عملی بیشتری پیدا کند.

 

کنگره در بخش رسیدگی به قرارها و قطعنامه های پیشنهادی، کلیات گزارش سیاسی کمیته مرکزی به کنگره را تایید کرد و تدقیق و آماده کردن آن برای انتشار را با توجه به مباحث کنگره به کمیته مرکزی منتخب کنگره سپرد. همچنین کنگره در این بخش قطعنامه ای تحت عنوان جنبش دانشجویی ایران، چشم اندازها و وظایف آن به تصویب رساند که طی آن ضمن تبیین موقعیت جنبش دانشجویی و روشن کردن ارکان استراتژی گرایش سوسیالیستی در این جنبش بر جهت گیری و وظایف حزب در این رابطه تاکید کرد. کنگره همچنین به منظور  بهبود و اصلاح شیوه کار در عرصه های مختلف فعالیت حزب قرارهایی  را نیز به تصویب رساند. متن کامل گزارش سیاسی کمیته مرکزی به کنگره و قطعنامه مصوب بزودی منتشر می شوند.

 

کنگره همچنین ارسال پیامهایی به خانواده جانباختگان صفوف حزب کمونیست ایران و برای زندانیان سیاسی را، به کمیته مرکزی واگذار کرد.

 

آخرین دستور جلسه کنگره انتحابات کمیته مرکزی بود که در این بخش کنگره از میان اعضای خود 27 نفر را بعنوان اعضای کمیته مرکزی حزب کمونیست ایران انتخاب نمود که عباتند از:

رفقا: روناک آشناگر، شوکی احمدی، هلمت احمدیان، نصرت تیمور زاده، طلا جمشیدی،  بارزان حسن پور، حسین حمیدی، شمسی خرمی، بهرام رحمانی، رشید رزاقی، فریده رضایی، رفیق سلیمی، فرهاد شعبانی، حسن شمسی، فراست صالحی، ابراهیم علیزاده، محمود قهرمانی، اختر کمانگر، محمد کمالی، لقمان گله داری، صلاح ماوزجی، جلال محمد نژاد، صدیقه محمدی، پویا محمدی، رحمان نجات، سروه ناصری و بهروز ناصری.

 

   کميته مرکزی حزب کمونيست ایران

 مرداد  1386

اوت  2007

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
بهرام رحماني:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.