شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

در ماه رمضان مسجدها را از چنگ رژيم آزاد كنيد ـ پيام مسعود رجوي

مسعود رجوي

در ماه رمضان مسجدها را از چنگ رژيم آزاد كنيد
پيام به روزه داران و هسته هاي انقلاب دموكراتيك مردم ايران
مسعود رجوي – 28 مرداد88

قيام، امروز و ديروز و پريروز در نقاط مختلف تهران ادامه داشت. فردا و روزهاي ديگر هم چنين خواهد بود. اين انقلابي است تا پيروزي، تا آزادي و تا برقراري حاكميت مردم ايران رو در روي سلطنت آخوندي.
چه كسي گمان ميكرد كه خونهاي به ناحق برزمين ريخته و باتونها و شلاقهايي كه پيكر فرزندان ايران را شرحه شرحه كرد، با اين سرعت و با اين شدت، به نظام منفور ولايت برگردد، سراپاي آن را در بنوردد و شقه كند. امواج قيام، اكنون، بازار و روحانيون و مراجع را فرا گرفته و آنها رو در روي ولي فقيه ارتجاع به‌پا خاسته اند.
آه از مصدق بزرگ و آه از دكتر حسين فاطمي آموزگار وفا و ايستادگي در چنين روزي در 56 سال پيش ...  
راستي كه در روز كودتاي سياه 28مرداد 1332 اگر سازمان يا ارتشي شايسته مي‌داشتند، هرگز آن‌چه در اين نيم‌قرن بر ملت ايران گذشت، نمي‌گذشت. تاريخ معاصر ايران سمت و سوي ديگري مييافت.
كاش شماري از اين اشرفيان و زنان و مردان اشرف نشان در داخل و خارج ايران گرداگرد مصدق بودند. در اين صورت، كودتاي ننگين هرگز امكان وقوع نمي‌يافت و با مشتي محكم و پولادين در همان روز ضمن چند ساعت درهم كوبيده ميشد. اما براي اين درجه از پاكباختگي و ايستادگي، تاريخ به نيم قرن زمان نياز داشت تا به اشرف و مريم و به آن ندا و اين ندا برسد. سلام بر آخرين اشرفي شهيد، قهرمان خلق علي اصغر يعقوب پور، با آزمايشي 30ساله كه به‌راستي هم در حيات و هم در شهادت و ممات  اسطوره و گوهري بي بديل از زادگان آرماني مريم رهايي بود.
كاش با او و ديگر شهيدان پاكباز اشرف و قيام بودم و رستگار مي‌شدم...
در زمان شاه، ميگفتند كه شاه سايه خداست!
شيخ اما به اين راضي نيست و خود را آيت ونمايندة خدا برروي زمين و ولي امر تمام مسلمين جهان مي‌داند.در حالي‌كه قرآن او را به‌خاطر ناشنوايي و زبان بستگياش نسبت به حق و حقوق خلق و خالق، بدترين جنبندگان در نزد خدا معرفي ميكند:
إِنَّ شَرَّ الدَّوَابَّ عِندَ اللّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لاَ يَعْقِلُونَ
بسا فروتر از چارپايان و حيوانات چرا كه در غفلت خود سرمست از باده قدرتند و به همين دليل با سر بر زمين مي‌خورند.
 أُوْلَئِكَ كَالأَنْعَامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُوْلَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ
بنگريد كه ولي فقيه ارتجاع و حق ستيزي، در شكنجه گاههايش و در دادگاههاي نمايشي، چه مي‌كند؟
اللهم فاشهد. بار خدايا گواه باش كه به نام تو و پيامبر و پيشوايان آئين و راه تو با مردمان چه كردند و چه مي‌كنند.
و زود باشد كه ستمكاران بدانند به كدامين جايگاه روانند. وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ
و خدايا گواه باش كه فرزاندان بي باك و بيم اين ميهن در شوق آزادي،كه مضمون و سير مداوم تاريخ است، تا كجا دامن محبت را به خون رنگين كردند . به‌ويژه زنان و مرداني كه در بيابانهاي سرزمين امام حسين، تنهاي بيسپر را آماج تير و تبر كردند. بي‌شك، اين خلق، با چنين فرزندان و ياران و ياوراني، پيروز مي شود.
درآستانة ماه رمضان، مي‌خواهم قبل از هر چيز به آنها كه شبانه بر فراز بامها عليه آخوندهاي حاكم بانگ «الله اكبر» سر مي‌دهند، تهنيت بگويم. شما اين شعار را كه در زمان پيامبر اكرم شعار و حربة انقلاب در برابر ارتجاع بود، پس از سه دهه اسارت از چنگ آخوندهاي دين فروش، آزاد كرديد، صيقل زديد و ديگر بار عليه ارتجاع و ديكتاتوري به‌كار انداختيد. خوب مي‌دانيد كه كاهنان و آخوندهاي عصر جاهليت و ارتجاع، حتي كعبه را هم كه ابراهيم بت شكن ساخته بود، مملو از بتها كردند . به هركس هم كه چپ نگاه مي‌كرد، نعرهها و نهيب‌هايي مشابه امروز مي‌كشيدند(«مرگ بر ضد ولايت فقيه») و او را بر روي شنهاي داغ و سوزان مي‌نشاندند تا عبرت سايرين شود. همانها كه بعداً، بيش از 70سال در شروع و ختم بر منبرهايشان، به سبّ و لعن علي عليه السلام مي‌پرداختند («مرگ بر منافق»). همانها كه به امام حسين هم «خارجي» و «قدرت طلب» مي‌گفتند («عامل استكبار جهاني» ). اين رسم جاهليت و ارتجاع در همة زمانهاست. يا بايد با «اميرالمومنين يزيد» و حجاج ابن يوسف و امثال او بيعت كنيد و يا بخواهيد نخواهيد «تروريست» و «سكتاريست» و «خارجي» و«منافق»  و «اغتشاش گر» و «خرابكار» و«خس و خاشاك»هستيد. بگذريم كه انقلابيون و مصلحين حقيقي براي اين حرفها پشيزي بها قائل نيستند. قرآن پيشاپيش گفته است از آنها كه خود را شريك خدا قرار مي‌دهند اذيت و آزار بسيار خواهيد ديد. اما اگر صبر و تقواي رهايي‌بخش پيشه كنيد اثر و نقش تعيين كننده خواهد داشت...
امسال در ماه روزه تا آن‌جا كه مي‌توانيد تلاش كنيد مساجد از چنگ آخوندهاي دين فروش حكومتي آزاد شود.
از فرصت گردهمايي و تجمع در مسجدها در شبهاي رمضان استفاده كنيد. مسجد براي همين كار است. مسجد بايستي كانون ضدارتجاع و ضد ديكتاتوري و كانون قيام و انقلاب دموكراتيك مردم ايران گردد. ياد پدر طالقاني به‌خير كه هر گاه در زندان و تبعيد نبود.  در دهه 40 و50 مسجد هدايت را در خيابان استانبول به كانون ضدارتجاع و ضدديكتاتوري و به كانوني براي تجمع و آموزش و قوت قلب مجاهدان و مبارزان آن روزگار تبديل ميكرد .هم‌چنين به محلي براي كمك به آنهايي كه بايد كمك كرد.  
از همين حالا براي استفاده از اين فرصت وبراي آزاد كردن مساجد از دست حكومت طراحي كنيد. هم‌چنان‌كه در 26تير در دانشگاه تهران چنين كرديد. نبايد گذاشت رژيم پليد ولايت فقيه مسجد و مدرسه و دانشگاه و زير زمين ادارات را به زندان و شكنجه‌گاه و تريبون شعبده هاي سياسي خود تبديل كند.
پيش به‌سوي آزاد كردن مسجدها از جاهليت وارتجاع و از شرك و بت پرستي. رمضان امسال اين چنين مبارك مي‌شود.
مسعود رجوي
28مرداد1388

http://www.hambastegimeli.com/node/3368

 

منبع: همبستگی ملی، 31 امرداد 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
مسعود رجوي:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.