شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ -  ۳ دسامبر ۲۰۲۱سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

بحران زا و بحران زی

علی ناظر

سایه رژیم جمهوری اسلامی بر مردم ستمدیده ایران سنگینی می کند. نیروهای سرنگونی طلب رادیکال تحت فشار و ضربه های هولناک قرار دارند. جهانخواران در ارتباط با مذاکره و معامله با رژیم اسلامی تا حد قابل ملاحظه ای کوتاه آمده اند.  روزگار سختی است. ستمدیده برای رهایی از ستم دست به هر شاخه شکسته و خشک شده ای می زند تا شاید رهایی حاصل شود.

عملیات انتحاری در 26 مهر 1388 منجر به کشته شدن 5 فرمانده ارشد سپاه، از جمله  پاسدار شوشتری و تعدادی پاسدار شده است. در این رابطه عکس العمل های رژیم و جُندالله شایان توجه است:

 

خامنه ای در پیام تسلیت خود جندالله را " دشمنان امنيت و وحدت" خواند "كه از سوي سازمانهاي جاسوسي برخي دولتهاي استكباري حمايت مي‌شوند"، و تهدید کرد که جمهوری اسلامی آنها را " به سزاي اعمال خيانتكارانه خواهد رسانيد".

محمد جعفری فرمانده سپاه امروز گفت "بايد با عوامل پشت صحنه اين حادثه تروريستي به طريق مقتضي و تلافي‌جويانه برخورد شود"، و مشخصا انگشت اتهام را به سوی پاکستان و انگلیستان و آمریکا نشانه گرفت. آیا سپاه، از سوی ایران، ممکن است وارد درگیریهای مرزی با همسایه خود پاکستان شود؟ آیا این موضعگیری همسان موضعگیری سپاه در 1 فروردین 1359 " ارتش عراق اردوگاه هایی را در نوار مرزی تأسیس کرده و مزدوران خود را در آن آموزش می دهد" (اطلاعات 1 فروردین 1359)؛ و یا موضع سخنگوی پاسداران در شهریور 1359 که منجر به جنگ ایران-عراق شد نیست "بنا به شواهد و قرائن، حکومت بعث عراق خود را از قبل برای تجاوز به ایران آماده کرده..." (اطلاعات 8 شهریور 1359)؟ همانطور که می دانیم در آن زمان، رژیم درگیر گروگانگیری و 13 آبان بود.

پیمان فروزش، نماینده مجلس اسلامی در زاهدان بر کوبیدن طبل تأکید داشته و می گوید " ما خواستار آن هستیم تا عملیات متقابلی از سوی سپاه در خاک پاکستان انجام شود."

مصطفی محمد نجار وزیر کشور برای جلوگیری از حل و فصل دیپلماتیک اقامت جندالله در پاکستان، سنگی بزرگ جلوی پای دولت پاکستان می اندازد (با این تصور که دولت پاکستان، دولت نوری المالکی است) "دولت پاكستان بايد هرچه زودتر اين تروريست ها را براي محاكمه تحويل مقامات ايران دهد." محمد نجار عمدا فراموش می کند که اگر دولت پاکستان توان برخورد با نیروهای مسلح غیر دولتی را داشت، پیش از جندالله به القاعده و طالبان که آمریکا هم با آنها درگیر است می پرداخت.

احمدی نژاد بر همین روال برای آصف على زردارى خط تعیین کرده و می گوید "ايران و پاكستان روابط برادرانه اى با يكديگر دارند اما حضور عوامل تروريستى در پاكستان قابل توجيه نيست و دولت پاكستان بايد كمك كند كه جنايتكاران هر چه زودتر دستگير و مجازات شوند."

مفسر تابناک با ابراز نگرانی می نویسد " نوع عملیات و هدف قرار دادن جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه خاص، نشان می‌دهد که انتخاب هدف با برنامه صورت گرفته است و از پیش برای آن برنامه ریزی شده است و نمی‌توان عنوان اتفاقی بر آن گذاشت". وی پس از بیان این نکته که سپاه دچار ریزش شده و نفوذی ها رو به افزایش اند، هشدار می دهد که " اگر این اقدامات تروریستی با حمایت خارجی به نقطه اوج برسد، آنگاه با مشکلات عدیده‌ای باید دسته و پنجه نرم کنیم." وی در پایان، نقش کلیدی سپاه در سرکوب مخالفان را به ریزشی های نفوذی یادآوری می کند " دشمنان خارجی منتظر خم شدن کمر او هستند و در انتظار روزی هستند که نقش کلیدی سپاه در برابر توطئه‌های امنیتی و نظامی خارجی در داخل از بین برود و یا تضعیف شود."

اسماعيل طهمورثي با اعلام خبر گردهمایی در مقابل سفارت عربستان، در ایجاد گردوغبار و پاشاندن خاک در چشم ناظران می کوشد و دلیل گردهمایی سه شنبه را برجسته شدن جنگ حیدری نعمتی می داند: "دولت‌مردان و وهابيون عربستاني به عنوان عوامل و نوكران آمريكا و انگليس از تمامي ظرفيت‌هاي خود براي ايجاد اختلاف و تفرقه ميان كشورهاي اسلامي و برادران و خواهران اهل تسنن و تشيع استفاده مي‌كنند".

این رخداد و موضعگیری ها در زمانی اتفاق می افتد که علی شيرزاديان سخنگوی سازمان انرژی اتمی، طرف غربی خود را به خارج کردن مذاکرات از ریل تهدید می کند "اگر مذاکرات امروز در وین با نتيجه ای دلخواه برای ايران به پایان نرسند ، ايران به تنهایی برای تهيه اين سوخت فعاليت خود را آغاز خواهد کرد."

بنا به گزارش های خبری، رژیم در مذاکره پیشین گامی عقب گذاشته و شرایط غرب را پذیرفته بود: "بحث اصلی بر سر این است که ایران بخش بزرگی از اورانیوم تا ۵ درصد غنی ‌شده خود را به روسیه و فرانسه تحویل" دهد. "کارشناسان غربی همچنین مدعی شده‌اند که همه ۱۲۰۰ کیلوگوم هگزافلوراید یا اورانیوم غنی‌ شده تا ۴ درصد ایران باید یکجا به روسیه تحویل شود". هرچند برادعی مذاکرات امروز دوشنبه، را "سازنده" ارزیابی می کند.

 

با توجه به آنچه در بالا آمد، اولین سوال که به ذهن خطور می کند این است که آیا رژیم به دنبال هدایت بحران از داخل به خارج از مرزهای کشور است؟ آیا درگیری مرزی با پاکستان در راستای همکاری روز افزون رژیم جمهوری اسلامی با جهانخواران نیست؟ آیا رژیم، بعنوان جاده صاف کن آمریکا در منطقه، قرار است همان نقشی را که در عراق و افغانستان ایفا کرد، در مرز پاکستان هم ایفا کند و امنیت و بقای خود را دو چندان تضمین کند؟ آیا گرد و غبار حاصل از عمل "تلافی جویانه"، سرکوب بیشتر مردم، بخصوص مردم زجر کشیده سیستان و بلوچستان، را از انظار بین المللی مخفی نخواهد نکرد؟ با توجه به آنچه هم اکنون در وزیرستان و افغانستان رخ می دهد، و امکان مهاجرت طالبان و القاعده به مرزهای بلوچستان، آیا جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد منطقه حفاظتی مرزی  (buffer)  در داخل خاک پاکستان است؟

 

در پایان، شاید لازم باشد به موضعگیری (اطلاعیه) اخیر جُندالله توجه کنیم.  تمام اطلاعیه در زیر آمده است، و تفسیر و تصمیم به خواننده سپرده شده است:
علی ناظر
27 مهر 1388

"اطلاعیه جدید جنبش ، پاسخ به اتهامات رژیم ولایت فقیه

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إِنَّمَا يَفْتَرِي الْكَذِبَ الَّذِينَ لاَ يُؤْمِنُونَ بِآيَاتِ اللّهِ وَأُوْلئِكَ هُمُ الْكَاذِبُون
ترجمه :َتنها كسانى دروغ‏پردازى مى‏كنند كه به آيات خدا ايمان ندارند و آنان خود دروغگویانند.
بدینوسیله جنبش مقاومت مردمی ایران به اطلاع عموم مردم بلوچستان و ایران می رساند رژیم ولایت فقیه که دروغ و فریب و نفاق جزئی از مذهب ومرامش می باشد با تبلیغاتی گسترده به دروغ سازی و دروغ پردازی و درغ پراکنی پرداخته است تا حقیقت کافرانه و ظالمانه خود را از مردم پنهان دارد و بر مظالم و جنایات خود بر مردم بلوچ و جامعه اهلسنت پرده نهد و مقاومت مخلصانه و مومنان دلیرمردان جندالله را به بیگانگان منسوب نماید.
در صورتی که چهره کریه و پلید نظام ولایت فقیه برای همگان آشکار است و مردم ایران تماما از واقعیت و حقیقت این نظام پلید و طاغوتی با خبرند و فریب دروغهای فاسدان و جانیان و کافران و ظالمان را نمی خورند و شعارهای منافقانه این نظام پلید نمی تواند مردم را بفریبد.
چگونه سران فاسد و ظالم نظام مبارزات مجاهدان راستین و مخلص جنبش را به امریکا و انگلیس نسبت می دهند و نمی خواهد جنایات خود را علیه اهلسنت و مردم بلوچ بپذیرند و آیا ممکن است یک انسان جانش را برای امریکا و انگلیس قربان کند و آیا ممکن است یک مسلمان جانش را فدای اهداف بیگانگان نماید و چه چیزی به آن مبارزه مخلص می رسد که جانش را فدای بیگانگان نماید ، این اتهامات واهی و دروغین را هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد و حتی سران نظام یقین دارند که مبارزان جندالله هدفی جز سربلندی ملت خود ندارند اما به خاطر حفظ نظام متوسل به هر دروغ و تهمت و افترا و بهتانی می شوند، البته این را از اصول مذهب خود می دانند و روایتی ساخته اند و به امام جعفر صادق نسبت داده اند که می گوید تا می توانید به دشمنان خود بد و بیراه بگوئید و به آنان تهمت زنید و آنان را رسوا کنید و دشنام دهید و .... و شاید به همین روایت متوسل شده و چنین دروغ می گویند.
سوال اینجاست که آیا آمریکا و انگلیس دستور تخریب مساجد و مدارس دینی اهلسنت را صادر کرده اند و آیا امریکا و انگلیس به مقدسات اهلسنت همه روزه از رسانه ملی اهانت می کنند و آیا امریکا و انگلیس جوانان بلوچ را به دار زده اند و آیا امریکا و انگلیس علمای اهلسنت را ترور و اعدام و شهید کرده اند و آیا امریکا و انگلیس مصاحف قرانی را در چاههای فاضلاب انداخته اند و آیا امریکا و انگلیس خواهان اختلاف اندازی بین طوایف بلوچ بوده اند و هزاران سوال دیگر و پاسخ روشن است که همه این جنایات توسط رژیم ولایت فقیه و مزدورانش انجام گرفته است و مسئله بلوچستان و مبارزه هیچ ارتباطی با آمریکا و انگلیس ندارد و حتی امریکا و انگلیس به خاطر منافع خود از رژیم ایران حمایت کرده اند و مبارزات بلوچستان و مقاومت مظلومانه مردم بلوچ را محکوم کرده اند! این نشان می دهد که رژیم در این زمینه به دروغ متوسل می شود تا بر جنایات خود پرده نهد و مردم از جنایات رژیم مطلع نشوند.
رژیم ولایت فقیه که مستقیما جنگ با اسلام و مسلمانان اهلسنت را آغاز کرده است جنبش را متهم به جنگ با اسلام می کند !!!
کدام اسلام
اسلام دروغینی که دیکتاتورهائی مثل خمینی و خامنه رهبری آن را بر عهده دارند ؟ و اسلامی که جنگ با اهلسنت را جزئی از فرائض خود می داند ؟و اسلامی که مساجد و خانه های خدا را بی شرمانه با خاک یکسان می کند؟ اسلامی که در زندانهایش به بازداشتیان تجاوز جنسی می شود ؟ اسلامی که مصاحف قرانی را در چاههای فاضلاب می اندازد ؟ اسلامی که یاران پیامبر اسلام را مورد بدترین اهانت ها قرار می دهد وبر همسران پیامبر اسلام را العیاذ بالله بهتان عظیم می بندد؟
آیا این اسلام است ؟
هرگز ؛ این دشمنی و عداوت و بغض با اسلام و مسلمانان است و نمونه عملی آن در سایه نظام پلید ولایت فقیه بر مردم تحمیل شده است.
مردم به حقیقت شیطانی این نظام پی برده اند و شعارهای اسلامی این نظام که از روی نفاق است بر اندیشه و تفکرات مردم هیچ تاثیری نخواهد گذاشت و امروز مردم ایران خوشحالند که سپاه جنایتکار پاسدران انقلاب ضربه سختی خورده است و این ضربه موجب التیام دردهای مردم زجر کشیده می باشد که فرزندانشان توسط سپاهیان به دار زده شدند و یا تیرباران شدند و یا زیر شکنجه ها جان دادند.
مردم زجر کشیده و مظلوم وستمدیده امروز را جشن می گیرند که فرزندی از دیار بلوچستان با فدا کردن خود درسی عبرتناک به سپاه پاسداران داد.
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ
جنبش مقاومت مردمی ایران (جندالله)"

 

 

منبع: سايت ديدگاه
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 20 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: فرهاد]  [  ]  

جناب ناظر نمیدانم چه مصلحتی در اندیشه دارید که از درج کامنت های من خود داری کرده اید. بهرروی امید است که هدف خود در درج افکار متفاوت هرچند شما ودیگران با آن موافق نباشید را دنبال کنید و امید است که خط بی طرفی خود را در درج مطالب حفظ نمایید. ا مید است که عدم درج کامنت های من یک سو تفاهم بوده باشد. البته ممکن است که بفرمایید که کامنت ها طولانی بوده اند که حق باشما ست زیرا که شما گفته اید که کامنت ها را کوتاه بنویسیم . ولی بهرروی گاها وشاید عموما برای من مقدور نبوده است . در ضمن باید بگویم ممکن است نوشته های من عموما در جهت مخالف مطالب انتشار شده در سایت دیدگاه باشد و به صورتی باشد که به هروری مخالف نوشته های سایت دیدگاه است . ولی من فکر کنم این خود باعث زنده بودن و زنده کردن بحث از زوایای مختلف باشد بهر روی امید است که درجهت اهداف خود در انتشار عقاید و تفکرات متفاوت بدور از هرگونه سلیقه شخصی موفق باشید

علی ناظر: در عرض یکی دو روز اخیر تعدادی از نظرها منتشر نشده اند.

از کاربران نظر دهنده بار دیگر خواهش می کنم که به موضوع نوشتار بسنده کنند، از برخورد شخصی با کاربر دیگر خودداری کنند، از زدن برچسب مستقیم و غیر مستقیم حذر کنند، و خلاصه از بیراهه زدن خودداری فرمایند. در غیر اینصورت، تیغ سانسور در دست من است و نظر حذف می شود، و اینهم بخاطر سلیقه شخصی نخواهد بود.
  

[تاریخ ارسال: 19 Oct 2009]  [ارسال‌کننده: نادر]  [  ]  
سلام و درود بر دليران و سلحشوران بلوچ افتخارآفرينان ايرانزمين٠ دست مريزاد٠ پس آهاى جوانان مازندران و گيلان و يزد و سمنان و آذربايجان و تهران و كرمان و كردستان و لرستان و خوزستان و ٠٠٠ سرنگون كردن اين رژيم پليد فقط و فقط از اين راه است و بس٠
لعنت و نفرين بر خمينى حرامزاده
  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.