شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ -  ۹ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

ویژه نامه بحران 88

علی ناظر

همکاران ویژه نامه بحران 88:

داریوش افشار، حسین باقرزاده، جعفر پویه، اکبر تک دهقان، سیاوش دانشور، بهرام رحمانی، فریبرز سنجری، شهلا عبقری، کورش عرفانی، علی فرمانده، علی فیاض، وریا محمدی، عباس منصوران، ایرج مصداقی، احمد نوین، علی ناظر (من نظراتم را در سری نوشتار «دیدگاه سوم» تقدیم کرده ام)
 

برای مطالعه مطالب ویژه نامه اینجا را کلیک کنید 

 
کاربران محترم دیدگاه

هفته پیش با مطرح کردن 4 سوال، از برخی از فعالین سیاسی و مدافعین حقوق بشر تقاضا کردم تا تحلیل خود از آنچه در این شش ماه اخیر رخ داده است را با کاربران دیدگاه، در میان بگذارند، که مجموعه پاسخ ها بصورت «ویژه نامه بحران88» پیش روی شماست.

آنچه در این ویژه نامه مطالعه می کنید، تحلیل بخشی از صاحب نظران وابسته به گرایش های مختلف ایدئولوژیکی و سیاسی در اپوزیسیون سرنگونی طلب است. متاسفانه به علت اشکالی که در آدرس ای میل من وجود دارد، چندی از دوستان دیگر سوالهای مرا دیر دریافت کرده و در نتیجه امکان همکاری با این ویژه نامه را نداشتند. به امید اینکه در آینده ای نه چندان دور، ویژه نامه دیگری که شامل نظرات و تحلیل این هموطنان آزادیخواه باشد، را منتشر کنیم.

به نظر من سودمند است اگر کاربران محترم هم در این تبادل نظر شرکت کرده و نقطه نظرات خود را برای سایت دیدگاه بصورت مقاله و یا «نظر» ارسال فرمایند. بی شک، نظام جمهوری اسلامی رفتنی است، و بی شک، آینده پس از سرنگونی، به همان اندازه مهم است که روش و نحوه سرنگونی. بدین منظور از شما هم می پرسم که:

 

تحلیل شما چیست؟

 

·       دیدگاه: چه عامل یا عواملی جناح حاکم را به موقعیت کنونی سوق داده است؟

·       دیدگاه: آیا هنوز عامل یا عواملی در اختیار جناح حاکم هست که بتواند رژیم را از فروپاشی و سرنگونی نجات دهد؟

·       دیدگاه: نقاط قوت و ضعف خیزش کنونی چیست؟

·       دیدگاه: آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟

 

در صورت تمایل به بازتکثیر این مطالب، لطفا منبع را دیدگاه، « ویژه نامه بحران 88» قید فرمایید، و لوگوی دیدگاه که همراه با نام نگارنده است را هم در بالای متن بیاورید.

 

با سپاس از شما

علی ناظر – 16 دی 1388

chaporast@ymail.com

منبع: سايت ديدگاه

@ كپي رايت: اين مطلب ويژه سايت ديدگاه تهيه شده است. بازتكثير آن تنها با قيد منبع مجاز است.
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
علی ناظر:[تاریخ ارسال: 08 Jan 2010]  [ارسال‌کننده: آرش]  [  ]  
تحلیل شما چیست؟

....

پاسخ از آرش.
تحلیل بنده این است. که مبارزه علم است .و علم در عمل چپ و راست خودش را نشان میدهد. بویژه زمانی که برای معالجه بیمار. انواع واقسام معضلات و پیچیدگی های سر نوشت ساز وجود دارد.
آیا از کسانی که خواستید . تحلیل خود را ارائه بدهند. متخصص زمان بحران حکومت ها هستند؟ آیا تاکنون در رابطه با دیکتاتور ها تحلیل داده اند که لا اقل پنجاه در صد از تحلیل های شان درست از آب در آمده باشد؟ آیا دست این محترمان و مبارزان . در عمل . در کار بر اندازی این رژیم خون آشام هست . یا فقط مینویسند ؟آیا در این رشته ها درس خوانده اند و یا در زیر شمع مطالعات دقیقه تن ها ی خویش به تحلیل برده اند و یا با داخل مملکت ار تباطاطی دارند ؟... و یا مثل بنده . فقط رای و نظر خودشان را ارائه فرموده اند ؟
هرچند نظر بنده به عنوان یک رای این است . که این رژیم به هزار و یک دلیل دچار بیماری ایدز پیشرفه و قدیمی هست و جان به در نخواهد برد . و یک دلیل محکمش بر خاستن آگاهانه مردم قهرمان ایران است که سر باز ایستادن ندارند. و با عمل انقلابی و متهورانه و شرافتمندانه خود . دنیا را مات و مبهوت عظمت کار خود نموده اند.
در بر اندازی این رژیم جگر خواره پیروز باشید.


....
· دیدگاه: چه عامل یا عواملی جناح حاکم را به موقعیت کنونی سوق داده است؟

· دیدگاه: آیا هنوز عامل یا عواملی در اختیار جناح حاکم هست که بتواند رژیم را از فروپاشی و سرنگونی نجات دهد؟

· دیدگاه: نقاط قوت و ضعف خیزش کنونی چیست؟

· دیدگاه: آینده را چگونه ارزیابی می کنید؟


  

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.