شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ -  ۲ ژوئیه ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

پروژه «سپاه هراسي»

فارس

سردار جواني:


علت اصلي پروژه "سپاه هراسي " شكست توطئه‌هاي ضد نظام است


خبرگزاري فارس: رئيس اداره سياسي سپاه گفت: علت اصلي پروژه سپاه هراسي را بايد در ناكامي توطئه‌ها و فتنه‌هاي دشمنان نظام اسلامي جستجو كرد زيرا ضرباتي كه فتنه‌گران در جريانات اخير از سپاه دريافت كردند بسيار كاري و موثر واقع شد و حاميان آنها اين نكته را به خوبي درك كردند.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سپاه، سردار يدالله جواني رئيس اداره سياسي سپاه امروز چهارشنبه در همايش سراسري روحانيون و مديران نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه تاكيد كرد: توطئه‌هايي كه دشمن در راستاي پروژه‌هايي چون ايران هراسي و سپاه هراسي در صدد اجراي آنهاست بيانگر اين نكته است كه جمهوري اسلامي توانسته است به يك قدرت تاثيرگذار در منطقه تبديل شود و اين زنگ خطري است جدي براي منافع آنها در خاورميانه.
جواني با بيان اين كه تعريف مفهوم قدرت در ادبيات سياسي جهان عبارت است از توانايي پيشبرد خواسته‌ها و واداركردن ديگران به پذيرش آن، به دستاوردهاي اخير دانشمندان كشورمان در عرصه فن‌آوري صلح‌آميز هسته‌اي اشاره كرد و افزود: در موضوع هسته‌اي قدرتهاي جهاني تلاش بسياري كردند كه حرف خود را تحميل كنند و براي تحميل خواسته‌هايشان از ابراز تحريم نيز استفاده كردند اما دانشمندان كشورمان در همين فضا و در اوج هجمه‌ها توانسته با غني‌سازي 20 درصد اين پيام را به اين دنيا بدهند كه جمهوري اسلامي ايران كماكان مقتدر و پر قدرت است چون توانايي پيشبرد خواسته خود را دارد.
وي دو دستگي موجود در بين سياستمداران ايالات متحده را نشات گرفته از قدرت روز افزون جمهوري اسلامي ارزيابي كرد و گفت: امروز با اين هزينه‌هاي سر سام آور و دستاوردهاي ناچيز يك بحث جدي در محافل سياسي و علمي آمريكا است كه آيا مي‌توانيم با حضور خود در منطقه خاورميانه ادامه دهيم يا خير؟ و از طرفي عده اي ديگر هم بر اين عقيده‌اند كه اگر آمريكا صحنه منطقه را خالي كند منطقه با يك خلاء قدرت مواجه مي‌شود و اين باعث قدرت گرفتن ايران خواهد شد و در واقع مي‌توان گفت كه امروز جمهوري اسلامي به اعتراف دوست و دشمن به يک عنصر تعيين‌كننده در منطقه مهم خاورميانه تبديل شده است.
معاون سياسي سپاه در ادامه با تشريح مولفه‌هاي برتري ايران در عرصه داخلي نيز گفت: قاعده‌اي پذيرفته شده مي‌گويد كه اگر كشوري بخواهد در صحنه روابط بين‌الملل قدرتمند تلقي شود لاجرم بايد در عرصه داخلي و در بخش‌هاي مختلف سياسي فرهنگي اجتماعي و اقتصادي توانمند و مقتدر باشد.
وي افزود: امروز و در شرايطي كه تنها سي سال از انقلاب اسلامي گذشته است تحقق اين دستاوردها واقعا شگفت‌انگيز و مايه مباهات است و البته اين دستاوردها به خصوص براي نسل جوان كمتر تبيين شده است و علت اينكه بعضا در اين نسل شاهد مشكلاتي هستيم به همين دليل است.
سردار جواني در ادامه به دشمني جبهه استكبار و به خصوص آمريكا با انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: اگر به تاريخ انقلاب نگاهي اجمالي بيندازيم خواهيم ديد انقلاب همواره با جبهه اي از دشمنان مواجه است كه روز به روز هم نگراني آنان بيشتر مي شود و علت اصلي اين دشمني ها برنامه ريزي آنان براي تسلط بر دنياست كه آرزوي ديرينه آنان محسوب مي شود و امروز جمهوري اسلامي تبديل به مانعي بزرگ براي تحقق آمال و آرزوهاي آنها شده است.
وي با تاكيد بر اهميت و نقش عنصر بصيرت در شناخت توطئه هاي دشمنان به حوادث پس از انتخابات اشاره كرد و افزود: در همين فتنه اخير خيلي ها قدرت تحليل را از دست دادند و حتي برخي خواص نيز گرفتار شدند كه يا سكوت كردند و يا حرفهاي نامناسب زدند.
جواني ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در يكي از فرمايشاتشان با صراحت فرمودند: اين حوادث از قبل طراحي شده بود فلذا بايد ديد كه اين طراحي چه بود و چه كساني آن را انجام دادند و چه كساني به عنوان عوامل اجراي اين طراحي استفاده شد و اين نكته كليدي بسياري از مسايل را روشن خواهد كرد.
وي با استناد به جمله مقام معظم رهبري در خطبه هاي 29 خرداد مبني بر بسط دشمن براي راه اندازي انقلاب مخملي در ايران و مشابه سازي با پروژه گرجستان ياد آور شد: خانم رايس كه در زمان دوره اول رياست جمهوري جورج بوش مشاور امنيت ملي آمريكا بود گفت، ما بايد ببينيم چرا همه ترفندهاي ما ظرف اين 25 سال شكست خورده است و همين خانم را پس وقتي وزير امور خارجه شد برنامه اي را به سرفصل برنامه هاي مصوب عليه جمهوري اسلامي اضافه كرد به نام گسترش دموكراسي و بعد در دفاع از اين برنامه گفت: ما بايد از تجربه خود در گرجستان و اوكراين و... در ايران استفاده كنيم و متاسفانه آنها براي اجراي اين پروژه خود به كساني اميد بسته اند كه مقام معظم رهبري از آنان به عنوان انقلابيون فرسوده و پشيمان از مبارزه ياد كرده اند.
سردار جواني ادامه داد: انقلابيون فرسوده طوري عمل كردند كه دشمنان ما به اين جمع بندي رسيدند كه در داخل ايران يك جرياني در درون خانواده انقلاب وجود دارد كه از آرمانهاي انقلاب فاصله گرفته است.
وي تاكيد كرد: اين تنها يك ادعاي صرف نيست امروز در آمريكا بيش از صد مركز مطالعاتي عليه ايران كار مي كند كه بعضي از آنها ماموريت كار اجرايي و شناسايي و جذب عناصر مستعد را بر عهده دارند و اينكه مي بينيم بعضي از كاركنان سفارتها سر از برخي ستادهاي تبليغاتي در مي آورند اتفاقي نيست.
جواني با بيان اين نكته كه ايجاد فتنه تنها از عهده منافقين و كساني كه اعتقاد قلبيشان با گفتهايشان منافات دارد بر مي آيد تصريح كرد: اين نوع رفتار را دقيقا در شيوه كساني كه امروز مردم از آنان با عنوان سران فتنه نام مي برند مي توان مشاهده كرد.
وي افزود: فردي كه خود لباس روحاني بر تن دارد و در سال 85 با آقاي سوروس ملاقات مي كند و البته اين ملاقات تكذيب شد اما گويي شاهد از غيب رسيد و خود آقاي سوروس اين اتفاق را روايت كرد و او در آن ملاقات مي گويد: دموكراسي با حكومت روحانوين به دست نمي آيد آيا اين تكذيب هاي دروغين و ظاهر سازي ها نشانه نفاق نيست.
وي ادامه داد: آن فرد ديگري كه عده اي آشوب گر بي دين را مردان خداجو مي نامد در جايي مي گويد به اعتقاد من كليد قفل بسته شده سياست ايران تنها و تنها فشارهاي اجتماعي است و اين همان نشانه هاي برنامه ريزي قبلي براي اين حوادث است.
معاون سياسي سپاه در ادامه با برشماري مصاديقي از حركات ساختارشكنانه و منافقانه در عرصه حوادث پس از انتخابات و نقش رهبري و مردم در ناكامي فتنه اخير تصريح كرد: به حمدالله با درايت و ايستادگي مقام معظم رهبري و ملت رشيد و بصير ايران اسلامي و نصرت الهي پيچيده ترين توطئه سي سال اخير نقش بر آب شد و دشمنان نه تنها طرفي نبستند بلكه خود عاملي براي بيداري و پايداري بيشتر ملت ايران شدند.
وي در پايان راهپيمايي 22 بهمن امسال را نقطه نابودي همه فتنه ها و اوج اشتباهات دشمن در محاسباتشان نسبت به ملت ايران خواند و گفت: آنان به جد فكر مي كردند كه در 22 بهمن ضربه سختي به نظام اسلامي وارد خواهد شد اما به فضل خدا و با حضور دهها ميليوني مردم اين توطئه خنثي شد و در ديداري هم كه دست‌اندركاران برنامه هاي دهه فجر با مقام معظم رهبري داشتند ايشان جملاتي شبيه به اين جمله حضرت امام(ره) را بيانم مي كنند كه انسان گاهي دست غيب خداوند را در هدايت و حفاظت اين انقلاب به وضوح مشاهده مي كند.

منبع: فارس، 28 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.