شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

احمد خاتمی: تعامل با جمهوري اسلامي را در پيش بگيريد

ایلنا

امام جمعه موقت تهران:


فتنه‌گران جرات نكردند در راهپيمايي 22 بهمن در جمع مردم حاضر شوند


 


خاتمي خطاب به غربي‌ها توصيه كرد: به جاي آنكه تمام همت خود را به كار ببريد تا با ايران تقابل داشته باشيد، اگر عقلي در كار باشد بايد رويه تعامل با نظام مقتدر جمهوري اسلامي را در پيش بگيريد.ايلنا:امام جمعه موقت با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن گفت:فتنه‌گران جرات نكردند در جمع مردم حاضر شوند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، حجت‌الاسلام والمسلمين سيد احمد خاتمي در خطبه دوم نماز جمعه تهران با تجليل از راهپيمايي باشكوه 22 بهمن كه همچنان در صدر اخبار جامعه است، اظهار داشت: حماسه امسال فتح‌الفتوح بود، هشت ماه فتنه‌گري شد تا نتيجه را در روز 22 بهمن ببينند و خودشان را براي يك درگيري گسترده خياباني آماده كردند.
وي افزود: ضدانقلاب‌هاي بيچاره فراري در تلويزيون‌هاي خودشان به مردم گفتند كه با حفظ هويت و با رنگ كذايي به خيابان بيايند و 14 شبكه تلويزيوني بين‌المللي مستقر شدند كه درگيري‌ها را به طور مستقيم روي آنتن ببرند اما «ومكرو و مكرالله و الله خير الماكرين»‌ و آنچنان مردم خروشيدند كه مشت محكمي بر دهان آنها زدند.
خاتمي ادامه داد: يكي از مسئولان سياسي و فرهنگي كشور نقل مي‌كرد كه يكي دو ساعت بعد از راهپيمايي 22 بهمن مهمان يك كشور خارجي بودند و معاون سياسي رئيس‌جمهور آن كشور كه حضور مردم را ديده بود گفت”به اين ملت افتخار كنيد كه 31 سال پس از انقلاب اين چنين به صحنه آمدند. در حالي كه ما منتظر خيلي خبرهاي ديگر بوديم“.
امام جمعه موقت تهران با تاكيد بر اينكه بايد كينه‌توزترين مخالفان هم سر تسليم در مقابل ملت فرود آورند به بيان پيام‌هاي راهپيمايي 22 بهمن پرداخت و تصريح كرد: اولين پيام اين است كه مردم گفتند به نظام وفادار بوده و با هيچ حيله‌اي از آن جدا نمي‌شوند و غربي‌ها بدانند نگاه مردم ما به اين نظام نگاه سياسي نيست بلكه نگاه ديني است و آن را تريبون نظام مقدس اسلامي مي‌دانند و تا آخرين قطره خون با آن هستند.
وي ادامه داد: پيام دوم وفاداري مردم به ولايت‌فقيه است كه آن را سرمايه نفيس مي‌دانند كه حضرت آيت‌الله خامنه‌اي عهده‌دار آن است كه نگاه به رهبري هم صرفا سياسي نيست و ايشان را رهبري ديني و نايب امام زمان مي‌دانند.
خاتمي پيام سوم راهپيمايي 22 بهمن را بيعت با امام راحل عظيم‌الشان ذكر كرد و تصريح كرد: علي‌رغم برخي شيطنت‌ها كه مي‌خواهند بگويند در ايران خط امام حاكم نيست به طور شفاف اين خط جاري است و مردم از اين سرمايه پاسداري مي‌كنند.
وي با بيان اينكه پيام چهارم راهپيمايي 22 بهمن خطاب به خارجي‌هاست اظهار داشت: شما با يك حكومت معمولي طرف نيستيد بلكه با حكومتي طرف هستيد كه از متن مردم برآمده است و قدرت يك ملت در زراد‌خانه‌ها و سلاح‌ها نيست و ايران اسلامي از كشورهاي تاثيرگذار است كه احمقانه‌ترين روش تهديد آن است. زيرا در طول 30 سال گذشته ملت ما با دسترسي به فناوري هسته‌اي و پيشرفته‌هاي پزشكي تمام تهديدها را تبديل به فرصت كرد.
وي خطاب به دشمنان تصريح كرد: چه بخواهيد چه نخواهيد ايران به عنوان قدرت در عرصه سياسي حاضر شده است و هيچ كاري قبل از اين نتوانستيد انجام دهيد و پس از اين هم نخواهيد توانست.
خاتمي همچنين خطاب به غربي‌ها توصيه كرد: به جاي آنكه تمام همت خود را به كار ببريد تا با ايران تقابل داشته باشيد، اگر عقلي در كار باشد بايد رويه تعامل با نظام مقتدر جمهوري اسلامي را در پيش بگيريد.
امام جمعه موقت تهران پيام پنجم راهپيمايي را متوجه كساني كه وي آنها را فتنه‌گران و معارضان داخلي ناميد دانست و خطاب به آنان گفت: به وضوح ببينيد كه ملت شما را از خودش نمي‌داند كه به همين دليل بود جرات نكردند در جمع مردم حاضر شوند.
خاتمي در پايان تصريح كرد: هشت ماه مدام از مردم سخن گفتيد و حال آنان به شما گفتند كه شما از ما دفاع نكنيد و ما را به خير شما اميد نيست، شر مرسان.
وي همچنين شهادت امام حسن عسگري را تسليت گفت.
امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نكاتي را از سفارش پيامبر اكرم(ص) به مسئولان بيان كرد.

منبع: ایلنا، 30 بهمن 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.