شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

يكشنبه ۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رفسنجانی: مخالفین نظام «بر اثر زاد و ولد بيشتر هم شده اند»

فارس

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اجلاسيه مجلس خبرگان -1


موج حضور مردم در 22 بهمن تبليغات دشمن را عليه ولايت فقيه خنثي كرد


خبرگزاري فارس: رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن گفت: اين حضور سبب بر هم زدن برنامه ريزي دشمنان نظام و خنثي سازي تبليغات منفي آنان عليه ولايت فقيه و نظام شد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان رهبري صبح امروز سه شنبه در چهارمين دوره از هفتمين اجلاس مجلس خبرگان رهبري با تسليت ايام شهادت امام حسن عسگري (ع) به پيشگاه حضرت وليعصر (عج) گفت: در فاصله دو اجلاس مجلس خبرگان رهبري شاهد حوادث بي سابقه و ناگواري در كشور بوديم كه احيانا سبب اختلاف و كينه توزي شد.
وي با تاكيد بر اينكه هيچ مسلماني نمي‌تواند از اين اتفاقات راضي باشد اظهار داشت: در اين ميان آسيب‌هايي به خانواده‌هاي مامورين دولتي و مردمي كه اعتراض داشتند وارد شد كه اميدواريم مشكلات حل شود.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به اينكه علائم موجود در كشور نشان از اين دارد كه ملت عزيز ايران به سمت وفاق و همدلي در حال حركت است، خاطرنشان كرد: اين وفاق و همدلي به عنوان سرمايه‌اي از قبل از انقلاب همراه ملت ايران بوده است و آنچه كه در اين شرايط نويد بخش همدلي ملت ايران است. حضور گسترده مردم در راهپيمايي روز 22 بهمن بود.
آيت الله هاشمي رفسنجاني با تاكيد بر اينكه راهپيمايي مردم در روز 22 بهمن نمونه خوبي از وفاداري و همدلي ملت ايران است، افزود: انقلاب اسلامي از آن خود مردم است و البته در پيروزي اين انقلاب امام راحل شاگردان ايشان و ساير همراهان نهضت دست اندركار بودند وليكن چيزي كه سبب پيروزي انقلاب اسلامي شد حضور گسترده مردم در صحن بوده است و آن چه نيز تاكنون انقلاب را حفظ و پاسداري نموده همين حضور مردمي است.
رئيس مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه علي رغم تبليغات دشمنان مردم با حضور خود در روز 22 بهمن نشان دادند كه هنوز قدر انقلاب را مي‌داند و نمي‌خواهد نظام اسلامي دچار خدشه شود، تصريح كرد: همگان در نظام اسلامي نقش اصلي را براي مردم متصور و از آنان انتظار دارند و تا زماني كه مردم به آينده انقلاب اميدوار باشند حضور خود را حفظ خواهند كرد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاكيد بر اينكه ابراز هوشياري مردم در راهپيمايي روز 22 بهمن متفاوت با سال‌هاي گذشته بوده است خاطرنشان كرد: مردم ايران در شرايط حضور خود را نشان دادند كه انقلاب اسلامي احتياج زيادي به ملت در صحنه داشت.
وي گفت: در شرايطي كه تهاجم بر عليه انقلاب و اصل ولايت فقيه در سطح بالايي قرار داشت و آمريكا هم حضور كم سابقه‌اي در منطقه براي اعمال فشار به ايران داشت و حرف‌هاي كه تا به امروز ما از دشمنان خود نشنيده‌ بوديم بيان مي‌شد كه ايران به سمت ديكتاتوري نظامي مي‌رود اگر اين حضور گسترده مردمي در همه كشور نبود ممكن بود كه سخنان بيهوده دشمنان را برخي‌ها باور كنند.
رئيس مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: مردم با حضور خود در راهپيمايي 22 بهمن نشان دادند كه نسبت به تبليغات نادرست و برنامه دشمنان بر عليه نظام اسلامي هوشيار هستند.
آيت الله هاشمي رفسنجاني در بخش ديگري از سخنان خود به گزارش بسيار تلخ مدير كل آژانس انرژي هسته‌اي در مورد جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و گفت: ما سابقا از آقاي البرادعي گلايه مند بوديم كه چرا حقيقت را بيان نمي‌كند اما مدير كل جديد آژانس ادعاهاي آمريكا‌ي‌ها را عليه جمهوري اسلامي به صورت رسمي در گزارش خود آورده و سريعا اظهار داشته كه نمي‌توان به صلح آميز بودن برنامه هسته‌اي ايران مطمئن بود.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: گزارش مدير كل آژانس محرمانه بود و پس از طرح در جلسه شوراي حكام بايد علني شود كه ديديم غربي‌ها قبل از طرح گزارش در شوراي حكام شروع به تمجيد از گزارش آقاي آمانو بر عليه ايران كرده و خواستار تحريم‌هاي فلج كننده و حفظ گزينه‌هاي سخت‌تر بر عليه ايران هستند.
آيت الله هاشمي رفسنجاني با اشاره به اينكه البته تا حد زيادي موج حضور گسترده مردم در روز 22 بهمن يك مقدار اين فضاي تبليغاتي را خنثي كرده گفت: روز گذشته 30 نفر از اعضاي كنگره آمريكا از وزارت خارجه اين كشور خواستار مطالبه جدي مطالبي بر عليه جمهوري اسلامي ايران شده‌اند.
وي اضافه كرد: آنها خواستار ادامه مسير دوگانه‌اي در قبال ايران هستند و از يك سو درهاي مذاكره با ايران را باز و از سوي ديگر گزينه حمله نظامي به ايران را مد نظر دارند.
رئيس مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: گزارش كه روي ميز مدير كل آژانس بين المللي انرژي اتمي هست از ايران مي‌خواهد كليه ذخاير اورانيوم خود را تحويل داده و از سوي ديگر شايد به ايران 40 كيلو اورانيوم تحويل دهند كه ما بايد در مقابل اين شرارت‌ها هوشياري خود را حفظ كنيم.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنان خود به هدفمند كردن يارانه‌ها اشاره كرد و افزود: به طور طبيعي انجام چنين كاري بزرگي در كشور عوارضي به دنبال دارد وليكن اگر با دقت اجرا شود پس از عوارض كوتاه مدت آن مردم متوجه درستي اجراي اين طرح مي‌شوند.
هاشمي رفسنجاني با اشاره به كشورهاي عراق، افغانستان، يمن، غزه و لبنان و فعاليت‌هايي از آمريكاي‌ها در اين كشورها گفت: كارهاي آمريكا در اين كشورها ناكام ماند و آخرين ناكامي‌ آنان نيز در عراق است كه خواستار وارد كردن اعضاي حزب بعث در مجلس اين كشور بودند كه با پايمردي ملت عراق در اين قضيه هم ناكام ماندند.


http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8812040177


آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در اجلاسيه مجلس خبرگان-2 و پاياني


وفاداران انقلاب با ساختارشکنان و ايستادگان در برابر قانون مرزبندي داشته باشند


خبرگزاري فارس: آيت الله هاشمي رفسنجاني با بيان اينكه امروز كسي غير از رهبري نمي‌تواند محور حركت همدلي و همراهي باشد بر لزوم حفظ مرزبندي ميان وفاداران به انقلاب و نظام و ساختارشكنان و كساني كه مي‌خواهند در برابر قانون اساسي و اصول آن بايستند، تاكيد كرد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، آيت الله هاشمي رفسنجاني در ادامه سخنان خود در افتتاحيه هفتمين اجلاس رسمي چهارمين دوره مجلس خبرگان رهبري متذكر شد: مرزبندي ميان وفاداران انقلاب و نظام و ساختار شكنان و كساني كه مي‌خواهند در برابر ولايت فقيه بايستند، واقعي است و جعلي و قراردادي نيست.
وي بر همين اساس تاكيد كرد: ترديد ندارم همه وفاداران به انقلاب، نظام اسلامي و اصول قانون اساسي مي‌خواهند كه اين مرز‌بندي رعايت شود و نبايد اجازه داد اين مرزبندي مخدوش شود.
رئيس مجلس خبرگان رهبري مسئوليت خبرگان ملت را در حفظ اصل و سلامت مركزيت انقلاب و عمود خيمه آن بسيار مهم خواند و گفت: خبرگان ملت بايد بيش از ديگران حساس باشند و تلاش‌ها بايد در جهت حفظ و تقويت همدلي بين مردم و پرهيز از افراط و تفريط و پيگيري امور با رافت، حكمت و قاطعيت اسلامي باشد.
هاشمي رفسنجاني افزود: امروز كسي غير از رهبري نمي‌تواند محور حركت در جهت همدلي و همراهي باشد؛ اگرچه همه در اين زمينه موثر هستند اما اگر ايشان هدايت مسير را بر عهده بگيرند كه گرفته‌اند و ديگران نيز همراهي كنند، مي‌توان زودتر به اهداف مورد نظر رسيد.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از سخنان خود به تحليل شرايط امروز ايران پرداخت و با تاکيد بر اينکه دشمنان نمي‌توانند روي حد مقاومت ملت ايران حساب كنند،
به تجليل از حضور حماسي مردم در راهپيمايي عظيم 22 بهمن پرداخت و گفت: مسلماً هر گاه رهبري و نظام از مردم بخواهند، آنها در صحنه حضور مي‌يابند اما اين بار مردم خود مايل بودند كه به صحنه بيايند و زمان خوبي نيز حضور يافتند و كار بسيار بزرگي در جهت حفظ انقلاب انجام دادند.
هاشمي رفسنجاني بر لزوم هوشياري همگان در برابر توطئه‌ بيگانگان تاكيد كرد و ادامه داد: مردم هوشياري‌ خود را نشان دادند و اينك ما بايد جلوي فرافكني‌هاي دشمن را بگيريم و بهانه‌اي براي ادامه تبليغات آنان عليه انقلاب و جمهوري اسلامي به دست‌شان ندهيم.
رئيس مجلس خبرگان رهبري مهم‌ترين كار براي تحقق اين هدف را همدلي و وحدت بين مردم عنوان كرد و اظهار داشت: نمي‌گويم در بين اكثريت مردم وحدت نيست اما ايران كشوري وسيع با جمعيت فراوان است و وفاداران به انقلاب اسلامي بايد در جهت تقويت همدلي بكوشند.
هاشمي رفسنجاني افزود: كساني از ابتداي انقلاب اسلامي با اصل نظام مخالف بوده‌اند و اكنون نيز هستند و حتي ممكن است بر اثر زاد و ولد بيشتر هم شده باشند و خارجي‌ها نيز هيچ‌گاه با ما آشتي نكردند و ممكن است عده‌اي هم در اين ميان فريب خورده باشند و مسائل ديگري پيش آمده باشد.
وي در ادامه وفاداران به انقلاب و نظام اسلامي و كساني كه حاكميت اسلام و ولايت فقيه و نظام ولايي را قبول دارند، مخاطب قرار داد و به آنها گفت كه تحقق حاكميت ديني مهم‌ترين دستاورد انقلاب اسلامي است.
هاشمي رفسنجاني افزود: ممكن است با دستاوردهاي بزرگ علمي و صنعتي و عرصه‌هاي ديگر چهره‌اي مقتدر و توانا از اسلام نشان دهيم اما دستاورد اساسي ملت ايران نظام مبتني بر سيره اهل بيت (ع) است كه پس از 1400 سال در يك كشور رسمي شده و ارگان‌هاي نظام بر اساس آن شكل گرفته است.
رئيس مجلس خبرگان رهبري اصل ولايت و رهبري را بر اساس قانون اساسي محور همه امور دانست و گفت: رهبري در همه مدت‌ اخير مراقب بودند كه صحنه كشور داغ و ملتهب نشده و به كسي فشار نيايد و بعد از قضيه بازداشتگاه كهريزك كه دستور تعطيلي آن را صادر فرمودند، كيفر متخلفان را خواستار شدند و بسياري از زندانيان را آزاد كردند.
هاشمي رفسنجاني افزود: اكنون نيز ايشان مراقب امور هستند و همه بايد اين موضوع را در نظر بگيريم و نگذاريم حرف‌هاي بيهوده پيش آيد، بلكه بايد در شرايط موجود از طريق اراده و راهنمايي‌هاي رهبري و بر اساس اصولي كه قبول داريم، به سوي وحدت و همدلي بيشتر گام برداريم و حرف‌هايي نزنيم كه تداخل ايجاد كرده و آسيب مي‌زند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در خصوص تحولات خاورميانه و اوضاع جهاني پرداخت و گفت: امروز در لبنان صداي جنگ بلند شده و با آنكه سيد حسن نصر الله حرف دل مسلمانان و مردم لبنان را مي زند و از حقوق مردم اين كشور دفاع مي کند، در داخل لبنان حزب جنجالي مسيحي به موضع گيري عليه دبير كل حزب الله پرداخته است.
هاشمي رفسنجاني افزود: آنها مي‌گويند نصر الله چه حقي دارد که از طريق لبنان كه داراي ساختار حاكميتي مشخص است، اسرائيل را به جنگ تهديد مي كند؛ در حاليكه اسرائيلي‌ها حزب الله را به جنگ تهديد كرده اند و نصر الله نيز تهديدات آنها را پاسخ داده است.
وي با بيان اينكه اختلافات در لبنان زنگ خطر است، در عين حال متذكر شد "چنانچه شرايط به گونه اي باشد كه جنگ پيش نيايد، بسيار خوب است اما اگر جنگ صورت گيرد، پاسخ حزب الله به اسرائيلي‌ها قطعا سخت تر از گذشته خواهد بود ".
رئيس مجلس خبرگان رهبري با اشاره به جنگ افروزي آمريكا و نيروهاي ائتلاف در افغانستان گفت: آمريكايي ها امروز مردم افغانستان را هدف حملات خود قرار مي‌دهند و اخيرا نيز مناطق جديدي را تسخير كرده اند، اما ناكامي‌هاي آنها هم اكنون روشن شده است و از داخل كشورشان صداي مخالفت‌ها بلند شده است.
هاشمي رفسنجاني افزود: در يمن سال‌ها يمني‌ها و همسايه‌هاي آنها مانند عربستان جريان مقاومت را مورد هدف قرار دادند، اما امروز مجبور شده اند از جبهه مقاومت خواهش كنند با آنها آتش بس برقرار كند؛ گرچه برخي معتقدند اين وضعيت موقت و براي سرکوب القاعده است و خطر همچنان وجود دارد.
وي اضافه كرد: آمريكايي‌‌ها تاكنون از رفتارهاي خود نتيجه‌اي نگرفته‌اند و وجود لشكر‌كشي‌ها در منطقه حرف‌هاي مي‌زنند كه علامت ناكامي است و مي‌خواهند شكست خود را به پاي ايران بنويسند و به ملل خود مي‌گويند كه ما نمي‌گذاريم مبارزه با تروريسم موفق شود.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: آنها به دروغ مي‌گويند که ايران جريان تروريست را تقويت مي‌كند در حالي كه ما همواره قرباني ترور بوده‌ايم و هيچ كشوري به انداز ما به خصوص در ميان مسئولان قرباني تروريست و جنگ نشده است و آنها مظلوم ترين كشور را به عنوان حامي تروريست مطرح مي‌كنند.
هاشمي رفسنجاني دليل اين مسئله را حمايت جمهوري اسلامي ايران از حزب الله لبنان و جريان مقاومت در فلسطين دانست و افزود: ما از كساني حمايت مي‌كنيم كه مظلوم واقع شده‌اند اما امروز تروريست‌هاي واقعي در دنيا حكومت مي‌كنند و از يک گروه تروريستي رسمي مانند منافقين حمايت و ما را متهم مي‌كنند.
وي در پايان گفت كه بايد در خصوص اين ترفند تبليغاتي دشمن هوشيار و مراقب بود و اجازه نداد که از سخنان ما به نفع خود استفاده كنند.

منبع: فارس، 4 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
فارس:[تاریخ ارسال: 23 Feb 2010]  [ارسال‌کننده: rza]  [  ]  
خر عیسی گرش به مکه برن باز هم خر است   

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.