شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۶ تير ۱۴۰۱ - ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

خاتمي و كروبي پيغام دادند به كشور برنگرد، دستگيرت مي كنند!

کیهان

خاتمي و كروبي پيغام دادند به كشور برنگرد، دستگيرت مي كنند!

يك ضدانقلاب فراري كه به اتفاق همسرش در پشت پرده هدايت مطبوعات زنجيره اي قرار داشت، فاش كرد با پيغام مستقيم خاتمي و كروبي مبني بر اينكه مبادا به كشور برگردي و دستگير شوي، در آمريكا مانده است.
مهرانگيز كار همسر سيامك پورزند و از متهمان كنفرانس برلين (سال 1379) توسط دادگاه به 4سال زندان محكوم شد و به جز اقدام عليه امنيت ملي، پرونده 3 اتهام ديگر وي همچنان مفتوح است كه به اعتبار فرار وي از كشور رسيدگي نشده است. وي در گفت وگو با بي بي سي با ادعاي اينكه به طور موقتي و براي درمان از كشور خارج شده، اظهار داشت: قرار بود من 6 ماه در آمريكا باشم منتهي شوهرم را كه دستگير كردند، دائما كساني كه در ارتباط با پرونده ايشان احضار مي شدند به من بلافاصله زنگ مي زدند كه مبادا به كشور برگردي. بالاخره كار به جايي كشيد كه آقاي خاتمي رئيس جمهور و آقاي كروبي رئيس مجلس وقت اين پيغام را براي من فرستادند. آقاي موسوي خوئيني نماينده مجلس ششم ]فراري و مقيم آمريكا[ هم كه من به كميسيون اصل 90 شكايت كرده بودم، همين را به من گفتند. حتي براي برخي دوستان سطح بالاي اصلاح طلب پيام دادم كه عموما نظرشان بر اين بود كه من فعلا برنگردم.
وي كه به همراه همسرش داراي سوابق سلطنت طلبانه و همكاري با رژيم پهلوي است، همچنين اذعان كرد كه برخلاف دوران حاكميت مدعيان اصلاحات، دستگاه اطلاعاتي و امنيتي كشور داراي چنددستگي نيست. «كار» گفت: آن زمان از نظر امنيتي با يكدستي روبرو نبوديم و انواع تفكر وجود داشت اما ظاهرا الان يك نوع تفكر غلبه كرده است. ولي تا قبل از قصه انتخابات، ما درون سيستم امنيتي ايران انواع نگرش ها را مي ديديم، چون ما كار مي كرديم.
مهره مرتبط با محافل آمريكايي همچنين به ملاقات خود با خاتمي درسال 2006 در هاروارد آمريكا اشاره كرد و گفت: ايشان در آن ملاقات به من گفتند از آقاي شاهرودي خواستم دو سطر بنويسند كه خانم كار هيچ مشكلي ندارد؛ ايشان امتناع كردند، من هم به شما پيام فرستادم كه برنگرد.
وي مدعي شد «من الان پشيمانم كه از كشور خارج شدم» اما توضيح نداد كه پس چرا بازنمي گردد تا به تخلفات ضد امنيتي و ضد انقلابي اش رسيدگي شود.
مهرانگيز كار درباره فتنه سبز هم گفت: جنبش با انواع خطرات روبه روست. ما با بحران رهبري در جنبش مواجه هستيم. ما با بحران مطالبات مواجه هستيم و اصلا نمي دانيم همه سبزها چه خواسته اي دارند، خواسته تغيير رژيم يا برآمدن اصلاح طلبان. ما در يك بلاتكليفي به سر مي بريم.
شايان ذكر است ارتباط مقامات دولتي و حزبي جبهه اصلاحات با سردمداران گروهك هاي ضدانقلاب و سلطنت طلب مسبوق به سابقه است اما ارتباط مورد اشاره نشان مي دهد آلودگي دولت اصلاحات به جريان ها و عناصر ضدانقلاب آلوده به سازمان هاي جاسوسي آمريكا و انگليس تا سطح مقامات ارشد آن دولت پيش رفته بود.

منبع: کیهان: 8 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
کیهان:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.