شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

رفسنجاني: عده‌اي با ادعاي دفاع از نظام در حال توطئه بر ضد جمهوري اسلامي هستند

ایلنا

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كرد:عده‌اي با ادعاي حمايت دفاع از نظام در حال توطئه بر ضد جمهوري اسلامي هستند.
به گزارش ايلنا، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از ائمه جماعات مساجد تهران، شميرانات و كرج با تبريك فرا رسيدن سالروز ميلاد حضرت رسول(ص) و همچنين امام جعفر صادق(ع)، مهمترين نياز كنوني جهان اسلام را وحدت عنوان كرد.
وي تصريح كرد: نيروهاي استكباري، در شرايط امروز طمع بسياري به امكانات جهان اسلام به ويژه منابع انساني آن كرده‌اند و در اين زمان، عدم هماهنگي، دشمني و سخنان نسنجيده در دنياي اسلام بسيار تاسف‌آور است.
رئيس مجلس خبرگان رهبري در اين ديدار با اشاره به نقش اساسي مردم در حكومت اسلامي تاكيد كرد: رشد و گسترش اسلام در زمان پيامبر(ص) با توجه به عشق، علاقه و دلسوزي ايشان براي انسان‌ها و مردم ميسر شد.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: پيروزي انقلاب اسلامي نيز با همين اتكاء به مردم توسط امام امكان‌پذير شد و اكنون شاهديم دشمنان اسلام و انقلاب اسلامي هدف خود را در جدايي مردم از انقلاب و بيرون كردن عشق به امام، نظام و ولايت از دل‌هاي آحاد جامعه پيگيري مي‌كنند.
وي وظيفه روحانيت در شرايط فعلي را " حفظ رابطه با مردم و تلاش براي حفظ مهمترين ويژگي‌ نظام اسلامي كه مردمي بودن است" عنوان كرد و گفت: روحانيت در بدترين شرايط تاريخ ايران هميشه حامي و پناه مردم بوده‌اند و تضعيف اين رابطه خواست شياطين داخلي و خارجي است كه مقابله با آن هوشياري مي‌طلبد.
وي در پاسخ به پرسش‌هاي حاضران تاكيد كرد: وحدت در كشور با حرف به دست نمي‌آيد. وحدت لوازم و ابزاري نياز دارد كه با آن بتوان با مشخص كردن راهكارها آن را عملياتي كرد.
هاشمي رفسنجاني همچنين در پاسخ به پرسش ديگري نسل جوان جامعه را نيازمند توجه بيشتر عنوان كرد و گفت: بايد به سوالات آن‌ها با دليل و برهان پاسخ داد و آن‌ها را اقناع كرد و به جز اين طريق هر راهي محكوم به شكست است.
وي در جواب يكي از حاضران عبور از شرايط فعلي كشور و حل مسائل پيش آمده را تنها در قدرت مقام معظم رهبري عنوان كرد و افزود: بدون نقش‌آفريني ايشان و همچنين حمايت همه افراد و گروه‌هاي داخلي نمي‌توان به حل مسائل اميدوار بود.
هاشمي رفسنجاني در پاسخ به پرسش ديگري تكرار حوادث مشروطه در كشور را يك خطر واقعي عنوان كرد و گفت: خطر اين است كه امروز عده‌اي با ادعاي حمايت از اسلام، انقلاب و دفاع از نظام در حال توطئه بر ضد جمهوري اسلامي هستند.

منبع: ایلنا: 12 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
ایلنا:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.