شبکه‌ی دیدگاه: نیروهای سرنگونی‌طلب متحد شوید didgah      

صفحه‌ی نخست‌

حقوق بشر

يادداشت هفته

 پيوندها 

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰ اوت ۲۰۲۲سايت ديدگاه


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
فیس بوک Yahoo Google Twitter Delicious دنباله بالاترین

اشتباهات راهبردی سران فتنه یا هراس رژیم از مجاهدین؟

جوان آنلاین

فروریزی مرزها بین منافقین قدیم و جدید

پس از انتشار بیانیه میرحسین كه در قالب مصاحبه مطرح شد، مسعود رجوی سركرده منافقین اولین كسی بود كه به ندای او لبیك گفت.


11 روز پس از راهپیمایی عظیم و بی‌نظیر مردم در 22 بهمن كه چشم ‌دوست و دشمن انقلاب را خیره كرد، میرحسین موسوی در گفت‌وگو با سایت شخصی خود مدعی انتقال مردم شهرستان‌ها به تهران برای این راهپیمایی شد. وی در پایان این گفت‌وگو با بیان اینكه «مراسم چهارشنبه سوری یادمان جشنواره نور علیه تاریكی است» جوانان حامی خود را به حضور در ادامه اغتشاشات فراخواند، هر چند وی با یك حركت به جلو، مسؤولیت ساختار‌شكنی‌های اجتماعی این روز را از خود سلب كرد آنجا كه می‌گوید:‌«علاقه‌مندان جنبش راه سبز ضمن آنكه به نمادها و مراسم ملی و مذهبی دلبستگی دارند، حاضر نیستند كه این نوع مراسم‌ها باعث آزار و اذیت مردم شود. مخصوصاً توجه كنیم كه ممكن است مخالفان جنبش بخواهند با برنامه‌‌ای كه قبلاً هم مشابه آن را اجرا كرده‌اند، جنبش سبز را به نام خود كنند.»


وی با این ترفند سعی كرد خود و جنبش اغتشاشگرش را از هرگونه حركت تخریبی این روز مبرا سازد تا فضاحت‌های قبلی آنها تكرار نگردد.


منافقین اولین لبیك‌گویان میرحسین


پس از انتشار بیانیه جدید میرحسین كه در قالب مصاحبه مطرح شد، مسعود رجوی سركرده گروهك تروریستی منافقین اولین كسی بود كه به ندای او لبیك گفت و طی یك بیانیه، جوانان ایران را به قیام(!) علیه حكومت فراخواند. این گروهك هر روز در سایت خود با ادبیات مختلف این فراخوان را تكرار كرده و مدعی استقبال جوانان از فراخوان این گروهك بدنام شده است.


طی چند روز گذشته منافقین با روش‌های مختلفی از جمله ارسال پیامك، پخش صدای ضبط شده سركرده خود برای برخی دانشجویان سعی در تهییج افكار دانشگاهیان دارند. طبق شنیده‌ها پیام رجوی برای تلفن‌های همراه دانشجویان و جوانان ارسال می‌شود.


این جنبش همچنین برخی بیانیه‌های نویسندگان خود را با جعل نام دانشجویان در سایت خود قرار داده است.


آرزوی احیای غائله اسفند 59


عملكرد مجاهدین خلق خصوصاً رهبر آنان در چند روز گذشته تداعی كننده غائله 14 اسفند سال 59 است كه در آن روزگار این گروهك سعی داشت به بهانه سخنرانی بنی‌صدر در دانشگاه تهران، این دانشگاه را به اغتشاش بكشاند كه با واكنش به موقع مردم و دانشجویان انقلابی ناكام ماند.


حال پس از 29 سال از آن حادثه بار دیگر این گروهك تروریستی كه طی این مدت از هیچ جنایتی علیه ملت ایران فروگذار نكرده و تمامی خیانت‌ها و وحشی‌گری‌ها را علیه این نظام امتحان كرده، به میدان آمده است تا میرحسین را جایگزین بنی‌صدر آن زمان كرده و با این حربه برای خود كسب وجاهت كند.


همنوایی با منافقین


میدان‌داری منافقین طی چند روز گذشته در حالی است كه موسوی، كروبی، سایر سران اصلاح‌طلب و اعضای جنبش سبز نه تنها در چند روز قبل بلكه طی 9 ماه گذشته حتی یك كلمه در نقد این گروهك تروریستی نگفته‌اند و حمایت آنان از جنبش سبز را طرد نكرده و به آن واكنش نشان نداده‌‌اند. با این اوصاف باید گفت یك ائتلاف نانوشته‌ای بین این گروه تروریستی با فتنه پس از انتخابات شكل گرفته تا از ظرفیت‌های تروریستی این گروهك نیز برای ادامه اغتشاشات استفاده گردد. بدین‌گونه كه با توجه به ریزش شدید جنبش سبز و فروپاشی سازمان آنان، مدیریت مأموریت میدانی جنبش به این گروهك واگذار شده تا در صورت عدم توفیق، راه فراری برای سران جنبش سبز باقی باشد.


تردید حامیان موسوی در همراهی او


برخلاف میرحسین كه طی گفت‌وگوی اخیرش حامیان خود را تلویحاً به حضور در اغتشاشات خیابانی تحریك كرد، سایر گروه‌های اصلاح‌طلب و بزرگان دوم‌خرداد در همنوایی با وی برای این فراخوان تاكنون دچارتردید بوده‌اند، چرا كه از رسوایی احتمالی پس از آن بیمناكند. بنابراین هر كدام به نوبه خود سعی دارد پایش را از این مهلكه بیرون بكشد تا تبدیل به یك چهره سوخته نگردد.


آنان ترجیح می‌دهند این فراخوان را سایت‌های خارج‌نشین انجام دهند تا در صورت جواب دادن تست، بر آن سوار شوند و در صورت شكست آن خود را تبرئه كنند.
همین پروژه البته به شكلی متفاوت در 22 بهمن اجرا شد. پس از آنكه شاهد شكست سنگین جنبش سبز بودند به یكباره با 180 درجه تغییر مواضع، مصادره این راهپیمایی عظیم به نفع یك گروه خاص را جفا دانستند و آن را حاصل حضور همه‌گروه‌ها از جمله جنبش‌سبزی‌ها (!) خواندند.

منبع: جوان آن لاین، 20 اسفند 1388
نسخه‌ی چاپی  
ارسال اين مطلب به دوستان

در آرشيو سايت ديدگاه:
مطالب ديگر از
جوان آنلاین:در پیوند با این مطلب نظری ثبت نشده است.

  


[www.didgah.net] [email: irancrises@gmail.com] [© Didgah 1996]
بازچاپ مطالب سایت دیدگاه با ذکر منبع آزاد است.